W mieście zaczęły działać zielone strefy parkingowe. Mieszkańcy mogą korzystać z bezpłatnego postoju na wyznaczonych strefach przed halą MCKiS oraz przed Muzeum. Dwie pierwsze godziny są bezpłatne. Za każdą następną rozpoczętą godzinę naliczana jest opłata w wysokości 5 zł.

REKLAMA

Po wjeździe na zieloną strefę pracownik instytucji zarządzającej parkingiem wystawia kierowcom kartę parkingową, którą najlepiej umieścić za szybą w widocznym miejscu. Na jej podstawie naliczana będzie opłata za dodatkowe godziny postoju.

Zapytaliśmy mieszkańców, którzy parkowali na zielonych strefach, jak oceniają ten pomysł. Zdaniem osób, które jako jedne z pierwszych zaparkowały swój samochód na zielonej strefie, ten pomysł jest bardzo dobry. Dzięki temu mają miejsce parkingowe, a ich zdaniem 2 godziny bezpłatnego parkowania to wystarczający czas, aby załatwić wszystkie sprawy.

Przed Muzeum oraz przed Halą MCKiS wyznaczony zostało po 17 miejsc parkingowych. Strefy są projektem pilotażowym, który został prowadzony na wniosek i we współpracy z Jaworznicka Izbą Gospodarczą. Parking Zielona Strefa jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

  1. Bardzo dobrze, takie strefy powinny usprawnić ruch i postoje, zapewniając kierowcom swobodę parkowania. Sam chętnie bym skorzystał, jako entuzjasta podobnych inicjatyw. U mnie w Modlinie mamy całkiem sporo parkingów z uwagi na bezpośrednią bliskość lotniska, dlatego wybór jest zdecydowanie szerszy. Ja jednak postawiłem na http://lotniskomodlin.org/ i zachęcam do zapoznania się z jego ofertą w razie potrzeby.