W minionym 2016 roku reprezentanci Jaworznickiej Szkoły Walki Wręcz Guja Jiujutsu, na co dzień trenujący styl walki Guja Jiujutsu w Centrum Mistrzostwa Sportowego „GujaKan” w Jaworznie, startując w ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach sportowego Jiujutsu, judo, kickboxing, JJIF ju-jitsu, grappling, samoobrony, karate i MMA wywalczyli przeszło 180 medali! Podobnego wyczynu nie dokonała żadna inna organizacja sportowa w dotychczasowej historii miasta Jaworzna.

Choć klub nie otrzymał wsparcia i środków na rozwój sportu z miasta, zawodnicy Guja Jiujutsu wzięli udział w blisko pięćdziesięciu turniejach i seminariach, między innymi w Źilinie, Ostrawie, Batumi, Berlinie, Wilnie, Prostejovie, Bad Kissingen, Frydku Mistku, Bielsku Białej, Bochni, Bytomiu, Przemyślu, Katowicach, Krakowie, Kuźni Raciborskiej, Mysłowicach, Nowym Sączu, Sosnowcu, Wiśle, Wolbromiu, Zawadzkim i Zabierzowie.

W ”X Światowych Igrzyskach Sztuk Walki TAFISA ‘Bad Kissingen 2016” zawodnicy polskiego Jiujutsu, startujący w różnych konkurencjach, zdobyli 35 medali, co dało im drugie miejsce w klasyfikacji klubowej, wśród 98 różnych szkół sztuk walki z Europy, Ameryki, Azji i Afryki. Pod względem ilości zdobytych medali lepiej wypadli tylko kickbokserzy z Walii.

Dwunastoletni Marcel „Jedi” Hulbój został najlepszym zawodnikiem międzynarodowego turnieju „III Berlin Open 2016 w Sport Jiujutsu”. Wojownik Guja Jiujutsu w efektownym stylu zwyciężył w obu konkurencjach – walki sportowej Jiujutsu i mocowania Jiujutsu (grappling Gi).

W 2016 roku podopieczni Tomasza Guji całkowicie zdominowali imprezy Polskiego Związku Ju-Jitsu, w tym Ogólnopolską Ligę Dzieci i Młodzieży oraz Puchar Polski, w którym wygrali cztery na sześć rozegranych kategorii. W rezultacie przedstawiciele stylu walki Guja Jiujutsu przestali być zapraszani na zawody  organizowane przez ten Związek. Wiele znaczących sukcesów jaworznianie odnieśli w  judo, w którym przyszło im się potykać z najlepszymi polskimi, słowackimi, ukraińskimi i czeskimi zawodnikami w tej olimpijskiej dyscyplinie sportu. Od czerwca ubiegłego roku Patryk “Gonzo” Ficoń nie stracił żadnego punktu we współzawodnictwie sportowym w judo, tzn. żaden z przeciwników nie zdołał wykonać choć jednej, najniżej punktowanej akcji w konfrontacji z wojownikiem GujaKan’u.

Równie udany był debiut przedstawicieli stylu walki Guja Jiujutsu w międzynarodowych zawodach kickboxingu i turnieju karate sportowego w Niemczech, w których to imprezach wychowankowie Tomasza Guji również wywalczyli złote medale.

Po raz pierwszy reprezentanci Jaworznickiej Szkoły Walki Wręcz Guja Jiujutsu wystąpili także w Międzynarodowym Turnieju Karate zorganizowanym pod auspicjami Polskiego Związku Karate, który odbył się w miejscowości Zawadzkie. Przedstawiciele Jiujutsu dosłownie zmietli z maty swoich rywali. Sposób na zatrzymanie jaworznian znaleźli dopiero sędziowie PZ Karate, którzy w półfinałach zdyskwalifikowali wszystkich wojowników Guja Jiujutsu za rzekomo zbyt silny kontakt. Nic dziwnego, że podopieczni Tomasza Guji byli mocno rozczarowani turniejem, przepisami walki i dyscypliną karate WKF, która w ubiegłym roku weszła do programu Igrzysk Olimpijskich.

Największe sukcesy w 2016 roku na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej święciła czwórka młodych kadrowiczów – Guja Jiujutsu Team, którzy wywalczyli łącznie 144 medali, w tym 76 złotych.

  1. Patryk „Gonzo” Ficoń  – 42 medale, w tym 29 złotych
  2. Wiktoria „Kosa” Ziober – 34, w tym 20 złotych
  3. Marcel „Jedi” Hulbój –  37, w tym 18 złotych
  4. Wiktor „Dziki” Proksa –  31, w tym 9 złotych

Sukcesy sportowe klubu są również zasługą kolegów i koleżanek wymienionej czwórki. W ubiegłym roku w imprezach rangi światowej, międzynarodowej i ogólnokrajowej na podium stanęli także: Kacper „Baca” Kadłuczka (zawodnik kadry – Guja Jiujutsu Team), Dawid „Spier” Pająk (zawodnik kadry – Guja Jiujutsu Team), Marcin „Czarna Żmija” Dziedzic, Igor „Wampir” Piskorz, Martin „Moskito” Bernat, Mateusz „Melon” Sment, Martyna „Żyleta” Chudoba, Zuzanna „Lufa” Bujakiewicz, Filip „Szpila” Kras, Krzysztof „Gazuś” Bajda, Kacper „Maruda” Westenholc, Patryk „Pimpek” Chudoba, Emilia „Emil” Malciak, Filip „Pirania” Maladyn, Karolina „Karol” Wójcik, Lacper „Paździoch” Zypser, Filip „Makaron” Skrzydłowski, czy Antoni „Antonio” Kanpik.

Zajęcia sportowe dla zawodników poszczególnych sekcji Centrum Mistrzostwa Sportowego „GujaKan” w Jaworznie prowadzi pięciu szkoleniowców – Tomasz Guja (Guja Jiujutsu, judo), Krzysztof Bubak (instruktor kickboxing), Dawid Pająk, Krzysztof Paciej (trener boksu), Marcin Dziedzic (Guja Jiujutsu). W ubiegłym roku klub gościł również szkoleniowców z Gruzji i Litwy.

Liczne znamienite sukcesy wszechstronnie wyszkolonych zawodników Guja Jiujutsu w międzynarodowym i ogólnokrajowym współzawodnictwie sportowym, którzy w swoim dorobku mają tytuły mistrzów świata, zwycięstwa w Światowych Igrzyskach Sztuk Walki, jak również w Pucharze Świata, tytuły mistrzów Europy, mistrzów Polski, zwycięstwa w zawodach rangi Pucharu Polski i międzynarodowych turniejach różnych sportów walki, dowodzą że  Jaworznicka Szkoła Walki Wręcz Guja Jiujutsu od wielu lat jest najlepszym klubem sportowym w dotychczasowej historii miasta Jaworzna.

W październiku 2016 roku przy Centrum Mistrzostwa Sportowego „GujaKan” w Jaworznie rozpoczęła działalność nowa sekcja dla najmłodszych (3-5 lat) – „Smyki GujaKan”. Trener Tomasz Guja już teraz nie kryje zadowolenia z postępów swoich najmłodszych podopiecznych, wśród których żaden z wojowników nie odstaje od kolegów pod względem poziomu sprawności fizycznej. Pojedynki z udziałem cztero- i pięciolatków każdorazowo wzbudzają wiele emocji i cieszą się zainteresowaniem rodziców i dziadków, którzy chętnie przyłączają się do zabaw “Smyków”.

KM

img_1534

Jeżeli Twoje dziecko posiada predyspozycje do uprawiania sportu – wykazuje duży temperament i nieprzeciętną sprawność ruchową – to wiedź, że nie wolno zaprzepaścić szansy i zmarnować talentu. Zapraszamy do najlepszego klubu sportowego w Jaworznie dzieci w wieku 4-12 lat.

Centrum Mistrzostwa Sportowego „GujaKan” w Jaworznie: tel. 505 444 000

TRENUJ Z NAJLEPSZYMI!

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki