Szkoła Podstawowa nr 19 podsumowała program grantowy Eneris

W czerwcu informowaliśmy, że Szkoła Podstawowa nr 19 w Jeziorkach triumfowała w Programie Grantowym Eneris pt. „Pomysły Chroniące Środowisko”. Projekt, który skupiał się na edukacji na temat problemu zanieczyszczenia światłem uzyskał grant w wysokości 5 tysięcy złotych.

REKLAMA

Projekt „Nocne spotkania, czyli międzypokoleniowe obserwacje nieba” miał zwrócić uwagę uczniów, ich rodzin i społeczności lokalnej na problem zanieczyszczenia sztucznym światłem oraz potrzebę oszczędzania energii elektrycznej. W Szkole Podstawowej nr 19 odbyło się spotkanie podsumowujące projekt.

W trakcie projektu uczniowie na własne oczy zaobserwowali zanieczyszczenie światłem podczas obserwacji astronomicznych, zarówno w dzień, jak i w nocy. Podczas spotkania w szkole nauczyciele i uczniowie zaprezentowali wykonane zdjęcia oraz opowiadali o wrażeniach z projektu.

Do wykonywania zdjęć posłużył im zakupiony w ramach grantu profesjonalny teleskop, który już teraz nauczyciele planują wykorzystać z uczniami do kolejnych projektów. Uczniowie, którzy brali udział w projekcie mają już sporą wiedzę na temat zanieczyszczenia światłem. Mogliby nią zaskoczyć niejednego dorosłego. Pomysłodawcą projektu jest Anna Orlik-Zastępa, nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 19.

Podczas konferencji podsumowującej zaproszeni goście mogli również zobaczyć prace plastyczne przygotowane przez uczniów placówki.

eneris1eneris4eneris3eneris2

- REKLAMA - Zewnętrzne linki