Stadion lekkoatletyczny na razie nie powstanie, ponieważ miasto nie ma w budżecie wystarczających środków na ten cel, ani nie jest możliwe dofinansowanie w takiej kwocie z Ministerstwa Sportu. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej radni dyskutowali na ten temat.

Padła propozycja, aby w miejsce stadionu lekkoatletycznego wybudować obiekt, który będzie spełniał część jego funkcji. Problem w tym, że zamiennik może nie spełniać wymogów organizacyjnych imprez wyższej rangi. Jeśli okaże się, że obiekt, który powstanie będzie mniejszy i nie będzie spełniał takich wymogów to znaczy, że dyskusja, która odbyła się na temat lokalizacji stadionu – na Podłężu czy w Szczakowej – nie miała sensu. Czy w takim razie mieszkańców jeszcze raz powinno się zapytać o lokalizację takiego obiektu?

Radny Marcin Kozik zwrócił także uwagę, że do tej pory na stadion zostało przeznaczone około ćwierć miliona złotych, a tymczasem pod stadion nie została nawet wbita pierwsza łopata.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

3 KOMENTARZE

  1. Będąc w urzędzie miejskim , uderzyło mnie ciepło bijące, nie koniecznie od pracujących urzędników, buchające z grzejników . Załatwiając sprawy urzędnicze rozglądałem się za podzielnikami ciepła na grzejnikach. Nie znalazłem. Pytanie : ile i jak rozliczane jest zużycie energii cieplnej i może wody w Jaworznickich Urzędach ? Bo w blokach potrafili założyć podzielniki . Co brakło pieniędzy na urządzenia, przecież sponsorzy są , jeszcze nie wyjechali ( mieszkańcy = podatnicy) ?

  2. Trochę teorii dla fachowca od spraw ogrzewania o niku “Nikt”
    Podzielnik ciepła.
    Wg definicji polskiej normy jest to przyrząd pomiarowy rejestrujący temperaturę w osi czasu (PN-EN 834 i 835). Montowany jest na grzejnikach centralnego ogrzewania i służy właśnie do rozliczania tych kosztów. Ich poziom określa się na podstawie faktycznych rachunków za ogrzewanie budynku wielorodzinnego, dzielonych na poszczególne indywidualne lokale mieszkalne.
    Specyfika rozliczania kosztów na podstawie tych urządzeń polega na sumarycznym zliczeniu wskazań wszystkich zainstalowanych przyrządów w budynku i porównaniu wartości całkowitej z realnym kosztem za zużyte ciepło. Wynikiem prostej kalkulacji jest otrzymanie jednostkowego kosztu pojedynczego wskazania takiego podzielnika. Kolejnym krokiem jest przemnożenie wyliczonego wcześniej wskaźnika jednostkowego przez sumę jednostek na wszystkich elementach pomiarowych znajdujących się w jednym odrębnym lokalu. Do takiego wyniku końcowego mogą jeszcze zostać doliczone opłaty stałe wynikające z np. przesyłu ciepła, ogrzewania za części wspólne (tj. klatki schodowe, wydzielone pralnie i suszarnie).

  3. Widać że nie masz do czynienia ze Spółdzielnią Mieszkaniową Górnik. Brak wiedzy na temat życia w blokowiskach w Jaworznie. W Krakowie blokersi płacą ryczałtowo jak za komuny i nikt nie narzeka że jest mu zimno i ogrzewa mieszkania na wyższej kondygnacji. Zasadę działania podzielników można poznać wpisując zapytanie do wujka Google.