Radni stosunkiem głosów: 15 za, 5 przeciw i 3 wstrzymujących się przyjęli budżet miasta Jaworzna na 2017 rok.

Jest to pierwszy budżet “oszczędnościowy”, wiele zadań zostało zmniejszonych, ale władza liczy na nadwyżki i oszczędności.

W planie wydatków zagwarantowana jest realizacja najważniejszych miejskich inwestycji, w których upatrujemy szansę na dalszy rozwój. Stabilne funkcjonowanie miasta zapewni również racjonalizacja wydatków bieżących, dokonana w planach finansowych urzędu i jednostek miejskich. W projekcie budżetu nie posiłkujemy się kredytem. Zobowiązanie jakie zaciągnęliśmy w tym roku posłużyło na zrealizowanie i rozpoczęcie wielu inwestycji, które mieszkańcy mogą obserwować. Zmienia się nasze otoczenie, zmieniają się warunki funkcjonowania i to również zostało ujęte w projekcie przyszłorocznego budżetu. Podejmujemy również spory wysiłek obniżenia poziomu wydatków bieżących. Planuję, by spadły one dla większości dysponentów o blisko 8% – zaznacza Prezydent Miasta – Paweł Silbert dla Jaworzno.pl

– Ten budżet jest jak szwajcarski ser, jest w nim dużo zer – komentował Marcin Kozik, który również zaproponował ograniczenie wydatków m.in. na prowadzenie Izby Wytrzeźwień. (1,3 mln zł), a skierowanie większych środków dla pomocy społecznej.

Temat wzbudził gorąca dyskusję radnych. Prezentujemy pełny zapis dyskusji podczas sesji RM.

Jaworzno budżet 2017

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki