Klub Sportowy Energetyk wystartował w XII Międzynarodowym Turnieju im. Jerzego Krasnożona w Knurowie. Trener Robert Gortat na te zawody oddelegował dwóch pięściarzy: Konrada Białasa i Kacpra Martykę.

REKLAMA

Pierwszego dnia Kacper bardzo szybko rozprawił się ze swoim rywalem – Michałem Huziorem z Mysłowic, którego pokonał już w drugiej rundzie przez TKO. W finale młody pięściarz Energetyka wygrał z Wojciechem Frelichem z RMKS Rybnik również przez TKO w drugiej rundzie.

energetyk2Kacper to zaledwie 15-letni zawodnik. Mimo młodego wieku ma bardzo dobre warunki fizyczne do tego sportu. Trener Robert Gortat wiąże z nim bardzo duże nadzieje.

W turnieju wystartował również Konrad Białas, który zaledwie dzień wcześniej wrócił ze zgrupowania kadry Polski. Jaworznianin w finale zmierzył się z Ukraińcem Bogdanem Skhabem i zwyciężył jednogłośnie na punkty.

Teraz Energetyk przygotowuje się do meczu międzynarodowego, który odbędzie się najprawdopodobniej 3 grudnia. Jaworznicki klub będzie współorganizatorem tego wydarzenia.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki