LKS „Ciężkowianka” wraz z Miejskim Centrum Kultury i Sportu była organizatorem Halowego Turnieju Piłki Nożnej Dzieci, który odbył się w ramach projektu. „Piłka nożna wrogiem nałogów”.

W niedzielę 27 listopada – po raz drugi w Hali Sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu na Osiedlu Stałym- dziewczęta i chłopcy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych żaków (rocznik 2008), orlików (rocznik 2006) oraz młodzików (rocznik 2004). Na starcie turnieju stanęło 12 teamów z Jaworzna, Śląska i Małopolski.

REKLAMA

Punktualnie o 8.30 na parkiet wybiegły występujące w najmłodszej kategorii wiekowej orlików drużyny LKS „Ciężkowianka” i JSP „Szczakowianka”. Mecz zakończył się wygraną ciężkowickiego teamu 4-1, a po dwa celne trafienia zapisali na swoje konto Milan Olej i Jakub Frączek. W kolejnym spotkaniu „Zagórzanka” Zagórze bezbramkowo zremisowała z MKS „Triumf” Alwernia. Ostatecznie w tej kategorii wiekowej zwyciężyła ekipa „Ciężkowianki”, trenowana przez Szymona Pieczkę, która wyprzedziła „Triumf” Alwernia, JSP „Szczakowianka” i Zagórzankę” Zagórze.

Wśród orlików najlepsi okazali się młodzi zawodnicy „Promyka” Bolęcin, którzy w pokonanym polu pozostawili „Szczakowiankę”, „Ciężkowiankę” i „Górnika” Jaworzno. Prawdziwe emocje licznie zgromadzona publiczność przeżyła podczas rozgrywek w kategorii młodzików, gdzie o końcowym triumfie prowadzonej w tym dniu przez Wojciecha Tomasiewicza „Ciężkowianki”, zadecydował dopiero zdobyty w końcówce „złoty gol” Mateusza Kominiaka w ostatnim meczu z MKS „Siemianowiczanka- ROSOMAK” Siemianowice.

Trzecie miejsce zajęli młodzi zawodnicy „Szczakowianki”, szkoleni przez Macieja Budkę, zaś czwarte Akademia Piłkarska 21 Trzebinia. Zwycięskie drużyny otrzymały okazałe puchary oraz pamiątkowe medale.

Nie zabrakło również innych nagród rzeczowych, które w imieniu organizatorów wręczali między innymi poseł na Sejm RP Paweł Bańkowski, wiceprezesi LKS „Ciężkowianka” Wanda Ciołczyk i Piotr Żabick oraz radny Rady Miejskiej w Jaworznie, prezes LKS „Ciężkowianka” Jaworzno Janusz Ciołczyk.

Zadanie zostało wsparte ze środków budżetowych samorządu województwa śląskiego, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Gminy Jaworzno. Ponadto przedsięwzięciu pomocy: udzielili poseł na Sejm RP Paweł Bańkowski, „Fornit” Sp. z o.o,, Zakład Ciastkarski Janina Banasik oraz radny Rady Miejskiej w Jaworznie Janusz Ciołczyk.

halowka5halowka4halowka3halowka2Ostateczna kolejność:

I. Żaki- rocznik 2008 i młodsi

1.LKS „Ciężkowianka” Jaworzno 9 pkt, bramki 11-1

2.MKS”Triumf” Alwernia 4 pkt, bramki 2-6

3.JSP „Szczakowianka” Jaworzno 3 pkt, bramki 5-7

4.KS „Zagórzanka” Zagórze 1 pkt, bramki 1-5

Najlepszy zawodnik turnieju Szymon Pstraś (LKS”Ciężkowianka”)

Najlepsi w poszczególnych ekipach: Milan Olej „Ciężkowianka”, Jan Ciszyński Alwernia, Łukasz Winiarski „Szczakowianka”, Jakub Martyka „Zagórzanka” Zagórze.

II. Orliki rocznik 2006 i młodsi

  1. LKS „Promyk” Bolęcin
  2. JSP „Szczakowianka” Jaworzno
  3. LKS”Ciężkowianka” Jaworzno
  4. KS”Górnik” Jaworzno

Najlepszy zawodnik turnieju Patryk Zając (LKS”Promyk” Bolęcin)

Najlepsi w poszczególnych teamach: Karol Trębacz Bolęcin, Kacper Żak „Szczakowianka”, Jan Machejek „Ciężkowianka”, Szymon Dmytrenka „Górnik”

III. Młodziki rocznik 2004 i młodsi

  1. LKS „Ciężkowianka”
  2. MKS „Siemianowiczanka- Rosomak” Siemianowice Śląskie
  3. JSP „Szczakowianka” Jaworzno
  4. Akademia Piłkarska 21 Trzebinia

Najlepszy zawodnik turnieju Michał Kucharski (LKS”Ciężkowianka”)

Najlepszy bramkarz turnieju Michał Glimos (LKS „Ciężkowianka”)

Najlepsi w poszczególnych drużynach: Mateusz Kominiak „Ciężkowianka”, Mateusz Korc „Siemianowiczanka”, Wojciech Wosik „Szczakowianka” oraz Jakub Kozioł Akademia Piłkarska 21 Trzebinia.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki