Ponad 1000 osób wypełniło po brzegi halę widowisko-sportową podczas jubileuszowego, 15 koncertu charytatywnego dla jaworznickiego hospicjum Homo Homini im. św. Barta Alberta.

REKLAMA

Gwiazdą wieczoru był zespół Bracia, czyli Piotr i Wojciech Cugowscy, którzy zagrali akustycznie.

Na wstępie wszystkich zgromadzonych powitała prezes Hospicjum Homo-Homini dr Maria Bryła, która przybliżyła działalność placówki. I już chwilę później halę wypełniło mocne, rockowe brzmienie.

ZOBACZ galerię zdjęć z koncertu – kliknij TUTAJ.

Bracia zagrali z prawdziwym powerem i rozgrzali publiczność do czerwoności. Nie zabrało największych hitów, takich jak „Wierzę w lepszy świat” – tytuł tego utworu był jednocześnie hasłem przewodnim tegorocznego koncertu oraz „Po drugiej stronie chmur” czy coveru „Message in the bottle”.

Piotr Cugowski – wokalista zespołu, nie musiał długo namawiać publiczności do wstania z miejsc i śpiewania razem z nim. Wraz ze swoim bratem Wojciechem porwał publiczność do wspólnej zabawy.

Przed koncertem prowadzona była także kwesta na rzecz Hospicjum. Dzięki pomocy mieszkańców, zarówno przez kupienie biletów na koncert oraz wrzucenie pieniędzy do puszki, hospicjum może udzielać pomocy osobom chorym na coraz lepszym poziomie.

Dla wielu mieszkańców równie ważne było uczestnictwo w koncercie, jak i wsparcie finansowe hospicjum.

Dr Maria Bryła skierowała szczególne podziękowania w stronę wolontariuszy, którzy swoją codzienną bezinteresowną pracą pomagają podopiecznym hospicjum.

Już za rok tradycyjnie odbędzie się kolejny koncert charytatywny dla hospicjum. Kto zagra? Przekonamy się już wkrótce.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki