Mieszkańcy Podwala mieli okazję zobaczyć akcję strażacką, akcję nie pożarniczą, lecz „pszczelniczą”.

REKLAMA

Miododajne owady założyły, zdaniem przedstawiciela koła, bardzo nietypowe gniazdo, będące raczej normą dla pszczół Afrykańskich. Nasze przedstawicielki gatunku robią to raz na kilka tysięcy przypadków. Gniazdo, czyli zwisające plastry wosku, pszczoły założyły na drobnej akacji, stojącej tuż przy chodniku, niemalże nad głowami przechodniów. Rój nie był zagrożeniem dla mieszkańców, lecz zbliżająca się zima i kruchość drzewa mogłaby być przyczyną nieszczęśliwego wypadku oraz śmierci cennych owadów.

Zobacz także: Pszczoły są zawsze w dobrym nastroju – opowiada pszczelarz Władysław Odrzywołek

Jaworznickie Koło Pszczelarzy wraz ze strażakami zajęło się usunięciem i przewiezieniem ich w bezpieczne miejsce. Mieszkańcy mieli okazję zobaczyć tę delikatną i skomplikowaną akcję strażaków. Ulica 3-go Maja została zamknięta na czas działań strażaków, akcja na szczęście trwała krótko i bezproblemowo, co sprawiło, że nie stała się udręką lecz ciekawym widowiskiem. Pszczoły trafiły do specjalnego pojemnika, po czym zostały przewiezione do nowego ula wybranego przez KP.

Przeczytaj także: Skomplikowane życie pszczół – opowiada pszczelarz Bogusław Lewek

Związek prowadzi działalność w mieście już od 1958r., początkowo przy kopalni „Komuna Paryska”, a obecnie pod patronatem Elektrowni Jaworzno oraz Miasta. Serdecznie zapraszamy na stronę związku, który zachęca do współpracy miłośników pszczół, w ramach której organizowane są spotkania, szkolenia i edukacja młodych pszczelarzy.
Miejmy nadzieję, że w naszym mieście pojawi się więcej cennych owadów, którymi zajmie się MKP w Jaworznie.

pszczoly-podwalepszczoly-podwale6pszczoly-podwale5pszczoly-podwale4pszczoly-podwale3pszczoly-podwale2Dziękujemy panu Arturowi za informacje i zdjęcia.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki