W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu mającego promować sport i aktywność fizyczną w sobotę 10 września 2016 roku w Ciężkowicach odbędzie się XVIII Memoriał Jana Ciołczyka- zasłużonego działacza sportowego i społecznego, prezesa LKS Ciężkowianka Jaworzno w latach 1982-1998, inicjatora rozbudowy infrastruktury sportowej w Ciężkowicach.

REKLAMA

Memoriał jest elementem ogólnoeuropejskiej kampanii realizowanej pod hasłem #BeActive, mającej zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok. Honorowy Patronat nad imprezą objęli Poseł do Parlamentu Europejskiego Jarosław Kalinowski, Poseł na Sejm RP Paweł Bańkowski, Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa, Prezes Zarządu Śląskiego Zrzeszenia LZS w Katowicach Jacek Staniewski, Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula oraz Prezesi Podokręgów Piłki Nożnej w Chrzanowie Józef Cichoń, w Katowicach Stefan Mleczko, Olkuszu Bolesław Ściepura oraz w Sosnowcu Józef Grząba. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Województwa Śląskiego, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz z budżetu Miasta Jaworzna.

14237718_1261644257188772_4404875557619702882_nNiemal 13-godzinną imprezę podzielono na 3 bloki tematyczne: sport i rekreacja, bezpieczeństwo i zabawa oraz kultura i rozrywka. W części piłkarskiej obejmującej 5 kategorii wiekowych z udziałem 20 drużyn ze Śląska i Małopolski odbędą się mecze żaków(10.00), seniorów (11.00), młodzików i orlików – RISER CUP’2016- oraz oldbojów. Imprezami towarzyszącymi w ramach Memoriału będą również III Ciężkowicki Bieg Po Zdrowie oraz II Ciężkowicki Nordic Walking (zapisy w siedzibie LKS Ciężkowianka lub pod numerem telefonu 608671427 lub biuro@ciezkowianka.jaworzno.pl.

Organizatorzy od godziny 13.00 oprócz emocji sportowych przewidzieli moc atrakcji dla dzieci i dorosłych min: dmuchańce, strzelnica ASG Militarna Polska, dziecięce makijaże i animacje Klubik Dziecięcy MalutkieMisie.pl, symulator dachowania Cargo, alkogogle, narkogogle, smokertyzer- z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej, stanowisko Komendy Miejskiej Policji z komisarzem Sznupkiem na czele oraz przejażdżki konne. Jak co roku przewidziano nagrody specjalne dla rodzin biorących udział w Wieloboju Rodzinnym z LKS Ciężkowianka.

Uczestnicy konkurencji wygrać w nich będą mogli m.in.: zaproszenia na kolację dla dwojga w restauracji MEGA PIZZA, miesięczny karnet rodzinny na siłownię- fitness „EURO GYM”, karnety na rodzinne strzyżenie w salonach fryzjerskich, karnet do kina oraz inne atrakcyjne nagrody.
W bloku artystycznym zaprezentują się między innymi: Hula Babula z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, zespół śpiewaczy „Ciężkowianki”, para mistrzowska tańca towarzyskiego Nikola Półka i Maciej Pabis, Szkoła Shoshin Dojo Aikido Jaworzno, Akademia Tańca Elite, Martyna Pluta, GiS i inni. Gwiazdami wieczoru będą siostry Goławskie.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki