Przepełnione kontenery z logo PCK, ubrania rzucone na ziemie z powodu braku miejsca – taki widok od dłuższego czasu obserwują mieszkańcy Osiedla Stałego.

REKLAMA

pck2

Taki widok panuje przy kontenerze przy ul. Starowiejskiej

Kontener, obok którego leżą sterty ubrań, znajduje się na ul. Starowiejskiej. Sytuacja ta zraża osoby, które chciałyby oddać swoje ubrania – mówi mieszkanka, która skontaktowała się z nami w tej sprawie. Jak przyznaje, z braku możliwości wrzucenia ubrań do kontenera, musiała zostawić je w koszu na śmieci. Zastanawia się również, czy te rzeczy po takim czasie zostaną zebrane i w tak tragicznym stanie oddane potrzebującym.

pck1

Siedziba PCK. Prezes Anna Grelowska pokazuje ile ubrań oddają mieszkańcy

Zapytaliśmy prezes jaworznickiego oddziału PCK dlaczego tak się dzieje. Okazuje się, że PCK dysponuje zbyt małą ilością kontenerów. PCK poczynił już w tej sprawie kroki i zamierza postawić dodatkowe kontenery, które pozyskał od jednej z firm recyklingowych. Teraz musi uzyskać zgodę od zarządcy terenu, czyli Spółdzielni Mieszkaniowej Górnik, aby kontenery mogły zostać zainstalowane.

Jak udało nam się dowiedzieć od Przewodniczącego Rady Nadzorczej SM Górnik Macieja Bochenka spółdzielnia wyrazi zgodę na instalację dodatkowych kontenerów pod warunkiem, że PCK zobowiąże się do utrzymania czystości i porządku w ich najbliższej okolicy. Chodzi o regularne odbieranie pozostawionych ubrań.

Prezes jaworznickiego PCK Anna Grelowska przypomina także, że na każdym kontenerze znajdują się numery kontaktowe, pod które mieszkańcy powinni dzwonić, gdy widzą nieprawidłowości.

- REKLAMA -Zewnętrzne linki