Dawne składowisko odpadów pogórniczych Rejon Piłsudski w Jaworznie zyska nowy wygląd. Wkrótce w tym miejscu rozpoczną się prace rekultywacyjne.

REKLAMA

Zdegradowany teren znajduje się pomiędzy Starą Hutą a Stadionem Miejskim. Całość realizowanego zadania zostanie pokryte z dofinansowania, jakie otrzymała gmina od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Prace mają się rozpocząć już na początku września, a potrwają do końca przyszłego roku. Za realizację zadania odpowiedzialna będzie firma INVESTeko z Katowic.

Prace na hałdzie „Piłsudski” będą polegały przede wszystkim na usunięciem mułów węglowych w ilości 30 000 m3 oraz usunięciu odpadów komunalnych w ilości 200 Mg. Ponadto zostanie ukształtowana powierzchni składowiska odpadów, skarpy zostaną zabezpieczone z wykorzystaniem geokrat, a także zostanie wykona warstwa humusowa oraz zostaną nasadzone drzewa.

W południowo-zachodniej części hałdy powstanie także Kopiec Piłsudski, który w przyszłości zostanie udostępniony do celów rekreacyjnych.

Foto: Andrzej Gontarz

- REKLAMA - Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ