REKLAMA

Depilacja, czyli usuwanie owłosienia, to temat przyjazny każdej kobiecie. O gładką skórę dbamy szczególnie latem, kiedy pokazujemy więcej ciała. Istnieje wiele metod usuwania owłosienia. Domowe sposoby są najpopularniejszymi. My jednak zajmiemy się takimi, które znajdują się na dwóch różnych krańcach. Depilacja laserowa jest bowiem wykonywana w profesjonalnych gabinetach, natomiast depilacja woskowa to metoda stosowana w domowych warunkach.

Depilacja woskowa wiąże się z chwilowymi efektami

Jedną z najpopularniejszych metod depilacji, które stosowane są w domowych warunkach, jest depilacja woskowa. Plastry z woskiem dostępne w są w każdym większym sklepie, który posiada dział higieny. Dlatego też cieszą się dużą popularnością. Dodatkowo jest to sposób, który pozwala na pozbycie się owłosienia na co najmniej dwa tygodnie. Niestety, nie należy on do przyjemnych. Nieumiejętne stosowanie plastrów woskowych może wiązać się z bardzo dużymi uszkodzeniami warstwy naskórka. Jest to inwazyjny sposób, dlatego też po depilacji woskowej, warto szczególnie dbać o pielęgnacje skóry. Koniecznością jest odpowiednie nawilżenie. Kolejnym minusem depilacji woskowej jest ból, jaki sprawia. Polega ona bowiem na wyrywaniu włosów wraz z cebulkami. Wiąże się to z ogromem odczuwanego nieprzyjemnego uczucia.

Depilacja laserowa to gwarancja pozbycia się owłosienia na zawsze

Depilacja laserowa wykonywana jest za pomocą takich urządzeń jak lasery. Są one dostępne w salonach i gabinetach oferujących usługę usuwania owłosienia. Urządzenia te są profesjonalne i w zupełności bezpieczne. Depilacja laserowa niszczy włoski bezpowrotnie. Oznacza to, że jej efektem jest całkowite pozbycie się włosów na zawsze. Laser to urządzenie, którego wiązka wyczulona jest na melatoninę. Melatonina to barwnik zawarty we włosach. Dzięki temu, laser jest w stanie precyzyjnie wycelować we włos, niszcząc go. Dodatkowo, depilacja laserowa nie uszkadza naskórka. Jest w zupełności bezpieczna i nieinwazyjna. Fakty i mity o tej metodzie opisano na specjalistycznej stronie http://epilove.pl/

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki