Przed nami weekend, czas więc zapoznać się z harmonogramem wydarzeń kulturalnych i sportowych, które odbędą się w naszym mieście w sobotę i niedzielę.

REKLAMA

W sobotę o godzinie 11:00 wystartuje 10. edycja Tauron Triathlon „Stalowy Sokół” na Sosinie. Uczestnicy będą mieli do przebycia następującą trasę: pływanie – 400 metrów, rower – 10 kilometrów oraz bieg – 3 kilometry. Biuro zawodów będzie czynne od godziny 8:30 do 10:00, wtedy też będzie odbywała się weryfikacja zawodników i wydawanie numerów startowych. Między 10:00 a 10:45 nastąpi wprowadzenie rowerów do boksów oraz kontrola techniczna. Start triathlonu przewidziano na godzinę 11:00, natomiast zakończenie zawodów i dekorację zawodników na godzinę 14:30.

Kibice piłkarscy z pewnością nie mogą się doczekać tego weekendu. Na dobre ruszyły rozgrywki piłkarskie i w ten weekend mecze u siebie rozegrają cztery jaworznickie drużyny. W sobotę o godzinie 17:00 o drugie zwycięstwo w tym sezonie powalczy Szczakowianka Jaworzno. Podopieczni trenera Andrzeja Sermaka podejmą na Stadionie Miejskim przy ul. Krakowskiej Spójnię Landek.

O tej samej godzinie pierwszy mecz w A-klasie rozegra Zgoda Byczyna. Tym razem byczynianie będą jednak występować w lidze sosnowieckiej, a nie chrzanowskiej, jak to miało miejsce do tej pory. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Jacka Skopowskiego podejmą w Byczynie Przemszę Okradzionów.

W sobotę mecz wyjazdowy rozegrają z kolei rezerwy Victorii 1918 Jaworzno. Nowo powstała drużyna pojedzie do Zalasu, gdzie o 17:00 zmierzy się z rezerwami miejscowej Victorii.

W niedzielę o godzinie 8:00 na Małym Rynku rozpocznie się kolejny „Pchli Targ”. Mieszkańcy będą mogli sprzedać lub zakupić niepotrzebne przedmioty lub kupić interesujące ich antyki i nie tylko. Impreza potrwa do godziny 14:00.

W niedzielę w godzinach od 12:00 do 19:00 w galerii Galena odbędzie się casting dla wokalistów. Wystarczy mieć minimum 14 lat i dobrze śpiewać by wziąć w nim udział. „Ja i moja muzyka” to projekt galerii skierowany do wszystkich, dla których śpiew jest prawdziwą pasją. Wyboru finalistów dokona jury, a w październiku odbędzie się ich koncert.

Zobacz także: Casting dla wokalistów w galerii Galena

W niedzielę pierwszy mecz w ramach chrzanowskiej A-klasy rozegra Victoria 1918 Jaworzno. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Tomasza Kijewskiego o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim przy ul. Krakowskiej zmierzą się z MZKS Alwernia. Również o 17:00 o punkty w sosnowieckiej B-klasie zagrają rezerwy Szczakowianki. „Biało-czerwoni” podejmą na swoim stadionie w Szczakowej RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza.

O godzinie 19:30 przy makiecie kopalni Jacek Rudolf na Plantach odbędzie się spotkanie w ramach cyklu „Kopalnia Kultury”. Najpierw dla jaworznian wystąpią talenty z naszego miasta, a o godzinie 20:15 będziemy gościć gwiazdę wieczoru. Jaką? Tego organizatorzy nie chcą na razie zdradzić. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Sobota:

11:00 – OWR Sosina – 10. edycja Tauron Triathlon „Stalowy Sokół”.
17:00 – Stadion Miejski, ul. Krakowska 8 – mecz o mistrzostwo IV ligi, gr. śląskiej II – Szczakowianka Jaworzno – Spójnia Landek.
17:00 – Stadion w Byczynie – mecz o mistrzostwo sosnowieckiej A-klasy – Zgoda Byczyna – Przemsza Okradzionów.

Niedziela:

8:00 – Mały Rynek – Pchli Targ.
12:00 – 19:00 – Galeria handlowa Galena – „Ja i moja muzyka” – casting.
17:00 – Stadion Miejski, ul. Krakowska 8 – mecz o mistrzostwo chrzanowskiej A-klasy – Victoria 1918 Jaworzno – MZKS Alwernia.
17:00 – Stadion JSP Szczakowianka, ul. Kościuszki 1 – mecz o mistrzostwo sosnowieckiej B-klasy – Szczakowianka II Jaworzno – RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza.
19:30 – Makieta kopalni Jacek Rudolf – „Kopalnia Kultury”.

Mecze wyjazdowe:

Sobota, godz. 17:00 – Victoria II Zalas – Victoria 1918 Jaworzno
Niedziela, godz. 15:00 – Korona Lgota – Ciężkowianka Jaworzno

- REKLAMA - Zewnętrzne linki