Zwycięstwem Reprezentacji Śląskiej Ligi Górniczej z Katowic zakończył się czwarty turniej o puchar Prezydenta Miasta Jaworzna. W finale Katowiczanie pokonali po dwóch trafieniach Mateusza Bladego (król strzelców turnieju) drużynę Salosu.

REKLAMA

Turniej rozpoczęła grupa A, w której najlepsze okazały się drużyny Salosu i No Name, następnie rywalizowały zespoły z grupy B, gdzie bezkonkurencyjna była ekipa z Katowic, wygrywając wszystkie mecze i nie tracąc bramki.

Team z Dziećkowic awansował również do półfinału, gdzie przegrał z “gospodarzem” turnieju Salosem 0:2, w drugim półfinale RŚLG również 2:0 ogrywa No Name.

W meczu o trzecie miejsce trafiają Feculak, Grzebielec i Koniorczyk z No Name oraz Stadler z Dziećkowic, końcowy wynik 3:1, daje brązowy medal dla No Name. W finale od początku przewagę mieli Górnicy z Katowic, którą zamienili na bramkę pod koniec pierwszej połowy, strzelając gola bezpośrednio z rzutu rożnego. Druga połowa to już odważniejsza gra Salosu, jednak kontratak w ostatniej akcji meczu kończy rywalizację wynikiem 2:0 dla RŚLG Katowice.

Po rywalizacji na boisku, nastąpiła dekoracja najlepszych drużyn i zawodników turnieju, na którą przyjechał Pan Prezydent Tadeusz Kaczmarek i w asyście Honorowego Prezesa PSS SALOS Pana Wenancjusza Ples wręczał nagrody, dyplomy, puchary ufundowane przez Urząd Miejski w Jaworznie.

Turniej tak jak w poprzednich edycjach, objęty został honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna. W tym roku dodatkowo był jeszcze turniejem kwalifikacyjnym do turnieju wojewódzkiego Orlik Polska, który zostanie rozegrany 10-11 września w Bielsku Białej. Dzięki zwycięstwu RŚLG Katowice uzyskała kwalifikację i w turnieju wojewódzkim zmierzy się z “naszymi eksportowymi” drużynami PSV Podłęże i Beer Drinkers.

Małą tradycją turnieju stało się to, iż kończymy go w deszczu, oby za rok na piątym jubileuszowym turnieju pogoda była dla nas łaskawsza.

W turnieju udział wzięło 93 zawodników z 9 drużyn z Jaworzna, Dziećkowic, Mysłowic i Katowic, strzelono 47 bramek w 20 spotkaniach. Sędziowie pokazali tylko dwie żółte kartki w całym turnieju.

Dziękujemy pani Dyrektor SP nr 7 Ilonie Janus za możliwość skorzystania z obiektu oraz animatorom Orlika za pomoc w przygotowaniu i organizacji turnieju.

1-Salos Turniej  Prezydenta1Nagrody indywidualne (statuetki ufundowane i wykonane przez pana Wenancjusza Ples oraz piłki nożne) otrzymali:

Król strzelców – Mateusz Blady (RŚLG)

Najlepszy bramkarz – Arkadiusz Świętek (RŚLG)

Najlepszy zawodnik turnieju – Mateusz Adamczyk (Salos)

Końcowa klasyfikacja turnieju:
1.RŚLG Katowice
2.Salos Jaworzno
3.No Name
4.Dziećkowice
5.Fortuna Podłęże
6.JagoPro
7.Divingtech Mysłowice
8.FC Szkolne
9.Polmos

 

- REKLAMA - Zewnętrzne linki