REKLAMA

Skuteczne usuwanie zbędnego owłosienia z wybranych okolic ciała stanowi kwestię mającą istotne znaczenie w zakresie przygotowania ciała do letnich miesięcy, zakładania lekkich, skąpych elementów odzieży oraz kostiumów kąpielowych. Jak przygotować się do nadchodzącego sezonu wakacyjnego? Pozyskaliśmy porady od eksperta z gabinetu depilacji laserowej Depilacja.pl  Natalii Wysockiej.

Panie o szczególnie obfitym, ciemnym owłosieniu rokrocznie borykają się z problemem efektywnej depilacji szukając najlepszych i najbardziej innowacyjnych metod usuwania włosów. Nowatorskie metody depilacji pojawiają się obok stosowanych od szeregu lat zabiegów, wykonywanych głównie w warunkach domowych.

Maszynka do golenia, wosk, preparaty chemiczne

Do najpopularniejszych, najłatwiejszych i ogólnodostępnych metod depilacji należy wykonywanie zabiegu za pomocą maszynki do golenia. Niewątpliwą zaletą tego sposobu jest możliwość samodzielnego usuwania włosów w praktycznie każdych warunkach. Do wad natomiast zaliczamy możliwość zacięcia skóry podczas prób szybkiego i nieuważnego golenia, możliwość podrażnienie skóry aż do zapalenia mieszków włosowych, konieczność stosowania preparatów kosmetycznych podczas i po zabiegu oraz nietrwałość zabiegu wymagająca częstego powtarzania. Częste golenie powoduje odrastanie mocniejszych i grubszych włosków, które mogą wrastać w ciało utrudniając usuwanie. Dlatego też znaczna część kobiet odchodzi od zabiegu depilacji maszynką stawiając na bardziej skuteczne i trwalsze sposoby, które można wykonać samodzielnie.

Kolejnym, popularnym sposobem depilacji jest nakładanie na wybraną część ciała rozgrzanego wosku i kawałka papieru, a następnie zerwanie papieru razem z włoskami. Skuteczność tego typu depilacji jest większa, a sam zabieg trwalszy niż w przypadku maszynki, niemniej zalicza się do wyjątkowo bolesnych, dlatego też sporo kobiet rezygnuje z depilacji rozgrzanym woskiem decydując się na stosowanie rozmaitych kremów nakładanych na ciało przy pomocy szpatułki, a następnie zmywanych po prysznicem. Zabieg ten nie jest bolesny, jednak jest dosyć nietrwały, a przy wyjątkowo mocnych, twardych włosach może być mało skuteczny.

Depilacja laserem diodowym

Alternatywą dla wymienionych wyżej, tradycyjnych i popularnych metod depilacji jest nowatorska metoda trwałego i bezpiecznego usuwania zbędnego owłosienia za pomocą lasera diodowego. Specjalnie opracowany system działania, opierający się na technice niszczenia macierzy włosa uniemożliwiając tym samym jego odrastanie, pozwala na pozbycie się uciążliwego problemu odrastających włosów raz na zawsze. Po kilku sesjach depilacji włoski wypadają bezpowrotnie, dlatego też popularność tego sposobu depilacji stale rośnie.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

  1. Ja jako klientka mogę polecić Salon Depilacji ,,Laserowej Zgoła Włoski’’ z Łodzi. Mam niski próg bólu, a tu bezstresowo, miło i cenowo super. Mają fajne rabaty okolicznościowe. Ja skorzystałam ze zniżki na Dzień Kobiet. Dziękuję personelowi za super efekt i polecam wszystkim!
    Dziewczyny, tu macie link salonu: https://zgolawloski.pl
    I widzę, że mają promkę – minus 25% na pierwszy zabieg!;)
    UWAGA! Na hasło DR01 macie 10% rabatu!