Oddawanie odzieży jest sposobem na pozbywanie się niechcianych ubrań. Dla tych, którzy oddają, jest to wygoda, dla tych, którzy dostają – ogromna radość.

REKLAMA

Ubrania, pluszaki, pościel, a nawet buty dostają nowe życie, dzięki czemu można je łatwo wykorzystać.

Od wielu lat Polski Czerwony Krzyż w Jaworznie zajmuje się przyjmowaniem ubrań i wydawaniem ich najbardziej potrzebującym mieszkańcom. Niepotrzebne nam ubrania można oddawać na dwa sposoby.

Rzeczy używane, które mogą być przekazane potrzebującym, można przynosić do siedziby PCK. Natomiast odzież nienadającą się do użytku, rzeczy zniszczone można wrzucać do pojemników oznaczonych logo PCK. Wszystkie kontenery są własnością Polskiego Czerwonego Krzyża – zostały kupione za symboliczną złotówkę. Te rzeczy następnie zostaną zutylizowane, a środki pozyskane z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na dożywianie, kolonie dla dzieci, paczki żywieniowe oraz wsparcie dla osób starszych. Zbiórka tekstyliów to również wsparcie dla tych osób, które mają problem z utylizacją niepotrzebnych ubrań, butów itp.

Jak podkreśla Anna Grelowska, prezes Oddziału Rejonowego PCK, dzięki pomocy mieszkańców, możliwe jest wsparcie najbardziej potrzebujących osób w naszym mieście. W magazynach PCK znajdują się ubrania dziecięce oraz dla dorosłych. W tym momencie najbardziej potrzebna jest męska odzież.

PCK wspiera także osoby niepełnosprawne, przekazując im trzykołowe rehabilitacyjne rowery, które otrzymuje od fundacji EcoTextil. Rowery przekazywane są w ramach akcji „Rowerki za tekstylia”.

Oddając ubrania, do siedziby PCK oraz zostawiając tekstylia do utylizacji w pojemnikach, pomagamy tym, którzy potrzebują takiej pomocy.

Szczegółowe informacje o akcji PCK znajdują się pod adresem: http://www.pck.pl/tekstylia/

Tekst Paulina Pajda

- REKLAMA -Zewnętrzne linki