W niedzielę, 29 maja juniorzy Ciężkowianki udali się na ostatni mecz sezonu do Zagórza z miejscową Zagórzanką. Spotkanie o tyle istotne, że w przypadku zwycięstwa młodzi zawodnicy z Ciężkowic zdobywali mistrzostwo Podokręgu Chrzanów. Mimo drobnych kłopotów ze skompletowaniem składu, zarówno zawodnicy jak i sztab szkoleniowy jechali zmotywowani do walki, a cel jaki był postawiony przed wszystkimi był tylko jeden – zwycięstwo.

REKLAMA

Widać to było już od pierwszych minut spotkania, kiedy to zawodnicy Ciężkowianki co rusz stwarzali sobie wyśmienite sytuacje do zdobycia bramki, jednak w bramce doskonale spisywał się Dawid Madeja lub minimalnie pudłowali. Jednakże ta zmasowana ofensywa musiała w końcu przynieść efekty i przysłowiowy worek z bramkami rozwiązał Patryk Paździora, który w 10 minucie pięknym strzałem zza pola karnego strzelił obok bezradnego bramkarza. Gol ten dodał jeszcze większego animuszu młodym piłkarzom z Jaworzna, którzy w przeciągu kolejnych 10 minut zdobyli trzy gole.

Drugą połowę Ciężkowianka rozpoczęła od mocnego uderzenia, bo już w pierwszej akcji Bartosz Pieczara podwyższył na 5:0 zdobywając bramkę identycznie jak obie w pierwszej odsłonie tym samym ustrzelając hat-tricka. Nasi zawodnicy nie zamierzali na tym poprzestać i podobnie jak w pierwszej połowie, w kolejnych 10 minutach ponownie dołożyli 3 bramki za sprawą Patryka Paździory. W końcówce młoda Ciężkowianka dołożyła jeszcze 3 kolejne gole.

Wynik spotkania po indywidualnej akcji od linii środkowej ustalił Michał Pierzchała tym samym pieczętując zwycięstwo i upragnione mistrzostwo Podokręgu Chrzanów!

W przekroju całego sezonu drużyna Ciężkowianki, mimo różnych perypetii, problemów ze składem i drobnych potknięć w rundzie rewanżowej zasłużyła na mistrzostwo będąc najrówniej grającym zespołem. Świadczą o tym także liczby, nasz zespół miał najlepszy atak w lidze – 50 strzelonych bramek i najlepszą obronę – tylko 20 bramek straconych. Najlepszymi strzelcami drużyny byli: Patryk Paździora – 10, Bartosz Pieczara – 9 i Daniel Łękawski – 8. O sile zespołu stanowił zgrany kolektyw oraz doświadczenie trenerskie Andrzeja Majki, który potrafił wymóc realizację założeń taktycznych na zawodnikach. Gratulacje dla całego sztabu szkoleniowego, a przede wszystkim zawodników którzy grali w całym sezonie i przyczynili się do zdobycia mistrzostwa!

Udział w rozgrywkach jest dofinansowany z budżetu miasta Jaworzna w ramach zadania publicznego pn. “Śladami Kapustki”.

Zagórzanka Zagórze – Ciężkowianka Jaworzno 2:11 (0:4)
Bramki: 10′, 52′, 53′, 56′, 80′ P. Paździora, 13′, 17′, 46′, 68′ B. Pieczara, 19′ Kościak, 81′ M. Pierzchała
Skład: Ciołczyk Maciej, Ciołczyk Piotr, Kościak, Miś, Paździora, Pieczara, Pierzchała, Ślusarczyk, Szynalik, Panek, Taraur

Żabicki Piotr

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki