Kilkaset osób wzięło udział w rodzinnym pikniku „Fundusze – to działa!” połączonym z pierwszymi wojewódzkimi Senioraliami. Nie zawiodły artystyczne grupy uniwersytetów trzeciego wieku oraz gwiazdy wydarzenia: zespoły Śląsk, Beltaine, Indios Bravos i Acro Team Silesia.

REKLAMA

Autobusy z seniorami pojawiły się w Parku Śląskim już w południe. Zaczęło się od stylowej przejażdżki rowerem parkowymi alejkami, gry terenowej i wycieczki po parku z przewodnikami. W tym czasie na Dużej Łące rozwinęło się miasteczko senioralne m.in. z punktami porad obywatelskich, medycznych, kulinarnych oraz stanowiska beneficjentów programów europejskich.

O godz. 14.00 wicemarszałek Aleksandra Skowronek ze sceny głównej powitała wszystkich przybyłych i oficjalnie otwarła Senioralia i Piknik Europejski, a estradą zawładnęły zespoły seniorów z całego województwa prezentujące swoje umiejętności artystyczne. Po doznaniach artystycznych przyszedł czas na aktywność fizyczną – sportową rozgrzewkę poprowadziła Erwina Ryś-Ferens, panczenistka, czterokrotna olimpijka. Po niej na scenie pojawiła się Jolanta Kwaśniewska, prezes fundacji „Porozumienie bez barier”, która zachęcała do zdrowego i różnorodnego odżywiania się.

W strefie funduszy europejskich przygotowano atrakcje dla najmłodszych i ich rodziców, m.in. minigolf, tor do jazdy segwayem czy dmuchańce, z których rekordy popularności bił gigantyczny krokodyl „połykający” najodważniejsze maluchy. Po 16.00 nastąpił oczekiwany koncert Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, który przez godzinę prezentował najpiękniejsze pieśni ludowe. Po tym występie pod sceną w Parku Śląskim nastąpiła swoista wymiana pokoleniowa – na występy zespołów Beltaine i Indios Bravos dotarli i młodsi słuchacze. Generacje młodszych i starszych słuchaczy połączył występ gwiazdy telewizyjnego show – grupy Acro Team Silesia z Chorzowa.

Piknik był również zapowiedzią i zaproszeniem na ogólnopolskie Dni Otwarte Funduszy Europejskich, które od 12 do 15 maja odbywać się będą także w województwie śląskim. Dni Otwarte Funduszy Europejskich to okazja, aby w przyjemnej atmosferze edukacji i rozrywki czy po prostu dobrej zabawy zobaczyć efekty unijnego wsparcia, które zmieniło standard otoczenia, w którym żyjemy. Więcej na dniotwarteslaskie.eu

Źródło: slaskie.pl

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki