Może niektóre nagrody lądują w piwnicy lub w garażu, ale te znajdą z pewnością godne miejsce w gablotach szkół i klubów. Rozdano właśnie puchary XVI Festiwalu Kultury Dzieci i Młodzieży „Jawor 2016”.

REKLAMA

Na 20 maja do Domu Kultury w Szczakowej zaproszono na koncert galowy i wręczenie nagród. Widownię publika wypełniła do ostatniego krzesełka. Na scenie nagrody odebrali najlepsi w konkursach festiwalu: tanecznym, recytatorskim, teatralnym, plastycznym, form muzycznych i przedszkolnym. Jaworznicki zespół taneczny Digerido z MDK sięgnął po pierwsze miejsce w konkursie tanecznym. Nagroda wielce tancerzy ucieszyła, wszak nie była bez powodu.

Brawurowo, z wielkim recytatorskim zacięciem, naśladując postaci z wiersza tak, że mucha nie siada a publika z zachwytu oszalała zaprezentowała się jaworznianka Michalina Kuźma.

W konkursie recytatorskim wzięła I miejsce w kategorii kl. I -III. Skąd taki talent zapytaliśmy małą artystkę.

Jak się artyści natrudzą to chcieliby się przekonać, że nie bez powodu. Rezolutnie więc uzasadniali.

Należy się spodziewać, że przyszłoroczny festiwal zgromadzi równie wielką rzeszę młodych utalentowanych artystów. Na marginesie – czy wiesz jak jest w piekle? Napisano na tablicy ogłoszeń w pewnym małym kościele – przyjdź i posłuchaj naszego organisty. Takich artystów na Jaworze się nie uświadczy.

Nagrody dla artystów z Jaworzna na www.jaw.pl w relacjach z XVI Festiwalu Kultury Dzieci i Młodzieży „Jawor 2016”.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki