Debata Oksfordzka

Dodane 11 lutego 2016 Przez W Kategorii News, Polityka

Debata Oksfordzka dla przeciwników metropolii

Młodzież z jaworznickich liceów dyskutowała w standardzie debaty Oksfordzkiej na temat zalet i wad przystąpienia Jaworzna do planowanej metropolii. To trudne pytanie czy przyłączenie Jaworzna do metropolii będzie korzystne. Aktualnie nie są w stanie na nie odpowiedzieć nawet lokalni politycy.

Wsłuchiwanie się w dyskusję młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego i III Liceum Ogólnokształcącego spowodowało ożywienie nawet wśród publiczności. Młodzi ludzie zwracali uwagę na wiele aspektów mówiących „za” i „przeciw”.

Ciekawostką tej formuły był fakt, że obie drużyny losowały po której stronie staną tuż przed debatą. Musieli mieć przygotowane argumenty dla obu stron.

W dyskusji wygrała opozycja, czyli przeciwnicy metropolii. Zadecydować jednak o szali zwycięstwa miało techniczne wykorzystanie wszystkich możliwości, które daje formuła debaty Oksfordzkiej.

Debata przynosi wiele korzyści dla uczestników, jest to dla nich przygotowanie do kulturalnej wymiany poglądów, która może zaprocentować nawet przy kontaktach z przyszłym pracodawcą.

Reklama

reklama

reklama

Reklama


Tagi : , ,

Informacje o

Redakcja portalu jaw.pl jest do Państwa dyspozycji. Podejmujemy każdy temat związany z życiem miasta Jaworzna oraz z Państwa problemami. Polecamy również usługi promocyjne i reklamowe na terenie miasta Jaworzno.

10 komentarzy

 1. Czy to Maciej Krupa – Trener Personalny, dobrze widzę?

 2. Szanowna redakcja najwidoczniej zapomniała napisać, że spóźniła się na całą debatę i nie była obecna przy dyskusji, a wysłuchała jedynie tylko jej podsumowania, więc stąd zapewne wynikają “przekłamania” zawarte w artykule. Przychodzimy jednak z pomocą i chcemy sprostować nieprawdziwe informacje.
  Otóż jaworznicka młodzież wcale nie debatowała na temat “zalet i wad przystąpienia Jaworzna do planowanej metropolii” – jak twierdzi redakcja! Temat debaty brzmiał: “Metropolia szansą dla młodzieży. Transport w Metropolii”. I dokładnie nad tą tezą i tym zagadnieniem pochyliła się młodzież.
  Pełną i rzetelną relacje z debaty znajdziecie Państwo na stronie miejskiej – http://www.jaworzno.pl/pl/aktualnosci/2775/metropolia_szansa_dla_mlodziezy.html

 3. Taki poszarpany ten materiał. Bez ładu i składu. Tytuł dziwny. Ale z wypowiedzi mądre dzieciaki, widać że lubią swoje miasto.

 4. Albo się spóźnią, albo wyjdą ze spotkania przerywając transmisję. Rzetelne media? Jaworznicką jeszcze raz dajcie, z Ciężkowicami nie wyszlo.

 5. Artykuł nie podaje kluczowych informacji. Ani słowa o tym, kto tak naprawdę wygrał? “Opozycja”, czyli właściwie kto? Zajmowane stanowisko nie miało tu wiele do rzeczy, jako że strony zostały rozlosowane. Zasadniczą sprawą było solidne przygotowanie uczniów z III LO do debaty i to zadecydowało o ich zwycięstwie.

  • ” Zajmowane stanowisko nie miało tu wiele do rzeczy, jako że strony zostały rozlosowane. Zasadniczą sprawą było solidne przygotowanie uczniów z III LO do debaty i to zadecydowało o ich zwycięstwie.” – śmiechłem głeboko :v

  • Wszyscy bylsmy naprawde solidnie przygotowani i wedlug mnie o zwycięstwie w duzej mierze zadecydowało losowanie. Po naprawde dogłębnej analizie tematu ciężko było nam jako nie specjalistom w dziedzinie komunikacji bronić postawionej tezy. Zgodnie twierdzimy że najważniejszym aspektem dzisiejszej debaty był fakt równej i emocjonującej dyskusji która dla mnie osobiście była niesamowitym doświadczeniem i pragnę za to serdecznie podziękować.

 6. Trzeba zadać sobie pytanie czy drugo ligowa drużyna chce do extra klasy czy też może nie chce !!

Dodaj komentarz