Debata Oksfordzka

Dodane 11 lutego 2016 Przez W Kategorii News, Polityka

Debata Oksfordzka dla przeciwników metropolii

Młodzież z jaworznickich liceów dyskutowała w standardzie debaty Oksfordzkiej na temat zalet i wad przystąpienia Jaworzna do planowanej metropolii. To trudne pytanie czy przyłączenie Jaworzna do metropolii będzie korzystne. Aktualnie nie są w stanie na nie odpowiedzieć nawet lokalni politycy.

Wsłuchiwanie się w dyskusję młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego i III Liceum Ogólnokształcącego spowodowało ożywienie nawet wśród publiczności. Młodzi ludzie zwracali uwagę na wiele aspektów mówiących „za” i „przeciw”.

Ciekawostką tej formuły był fakt, że obie drużyny losowały po której stronie staną tuż przed debatą. Musieli mieć przygotowane argumenty dla obu stron.

W dyskusji wygrała opozycja, czyli przeciwnicy metropolii. Zadecydować jednak o szali zwycięstwa miało techniczne wykorzystanie wszystkich możliwości, które daje formuła debaty Oksfordzkiej.

Debata przynosi wiele korzyści dla uczestników, jest to dla nich przygotowanie do kulturalnej wymiany poglądów, która może zaprocentować nawet przy kontaktach z przyszłym pracodawcą.

Reklama

Tagi : , ,

Informacje o

Redakcja portalu jaw.pl jest do Państwa dyspozycji. Podejmujemy każdy temat związany z życiem miasta Jaworzna oraz z Państwa problemami. Polecamy również usługi promocyjne i reklamowe na terenie miasta Jaworzno.

10 Responses

  1. Artykuł nie podaje kluczowych informacji. Ani słowa o tym, kto tak naprawdę wygrał? “Opozycja”, czyli właściwie kto? Zajmowane stanowisko nie miało tu wiele do rzeczy, jako że strony zostały rozlosowane. Zasadniczą sprawą było solidne przygotowanie uczniów z III LO do debaty i to zadecydowało o ich zwycięstwie.

  2. Trzeba zadać sobie pytanie czy drugo ligowa drużyna chce do extra klasy czy też może nie chce !!

Dodaj komentarz