REKLAMA

Victoria 1918 Jaworzno pod wodzą trenera Tomasza Kijewskiego rozegrała w ostatnim tygodniu dwa spotkania. Pierwsze z nich to mecz sparingowy, notabene mecz przyjaźni z Fablokiem Chrzanów. Następnie, w niedzielę „Vicia” zmierzyła się w II rundzie Pucharu Polski z Arką Babice.

W meczu z Fablokiem „biało-zieloni” zagrali dobrze, stwarzając sobie kilka dogodnych sytuacji. Dwie z nich zostały wykorzystane przez testowanego zawodnika oraz Szremskiego. Victoria prowadziła różnicą dwóch goli, ale od 65. minuty oddała inicjatywę gościom i w przeciągu 25 minut Fablok zdołał doprowadzić do remisu.

W niedzielę, już pod wodzą nowego trenera – Tomasza Kijewskiego, Victoria zagrała mecz w ramach II rundy Pucharu Polski z Arką Babice. Przed spotkaniem chyba nawet najbardziej optymistyczni kibice nie spodziewali się, że „biało-zieloni” aż tak zdemolują A-klasowych rywali.

Spotkanie ułożyło się idealnie dla Victorii, bo już pierwsza akcja zakończyła się bramką Mastalerza. Kolejne minuty spotkania to dominacja „Vici”, która w 18. minucie po główce Wyki ma już dwubramkowe prowadzenie. W 33. minucie Arka zdołała zdobyć bramkę kontaktową, ale to było wszystko, na co było stać piłkarzy z Babic w tym spotkaniu. Gospodarze jeszcze w pierwszej połowie dołożyli dwie bramki, a na listę strzelców wpisali się ponownie Wyka i Łukasz Kowalski.

W drugiej połowie Victoria rządziła i dzieliła na boisku. Dwie bramki dołożył jeszcze Mastalerz, który zanotował w tym meczu hattricka, a po jednej Szpak, Szremski i Stokłosa.

Mimo niezbyt intensywnego okresu przygotowawczego Victoria przeszła spore zmiany i pozyskała nowych zawodników, którzy wzmocnili drużynę. Do zespołu dołączyli: Mastalerz, Milewski, Wyka, Grabski, Szremski, Koralik, Ł. Kowalski. Jednak jak udało nam się dowiedzieć od prezesa klubu – Dominika Palki, na tym nie koniec wzmocnień. Cały czas trwają rozmowy z dwoma zawodnikami, którzy mogą dołączyć do zespołu. Nazwisk klub jak na razie nie chce jednak zdradzać.

Wszystko wskazuje więc na to, że Victoria może w tym sezonie być głównym kandydatem do awansu do A-klasy.

Victoria 1918 Jaworzno – Fablok Chrzanów 2:2 (1:0)

Bramki: 8′ testowany, 53′ Szremski

Skład: Przybyłowski, Proksa, Koralik, Milewski, Kowalski K., Kozdraś, Kowalski Ł., Stokłosa, testowany, Mastalerz, Wyka

Ponadto grali: testowany 2, Ogonowski, Rudnicki, Woś, Szremski, Grabski, Senio, testowany 3, Kwiatkowski, Szpak

Victoria 1918 Jaworzno – Arka Babice 9:1 (4:1)

Bramki: 1′, 65′ 70′ Mastalerz, 18′, 36′ Wyka, 38′ Ł. Kowalski, 60′ Szpak, 75′ Szremski, 83′ Stokłosa

Skład: Przybyłowski, Proksa, Milewski, Koralik (23′ Gembala), Kowalski K., Kozdraś (46′ Szpak), Kowalski Ł. (61′ Grabski), Stokłosa, Ogonowski, Wyka (42′ Szremski)

Fot. MSJ

- REKLAMA -Zewnętrzne linki