REKLAMA

Już po raz dziewiąty na Sosinie odbył się Tauron Triathlon „Stalowy Sokół”. Coroczna impreza przyciąga rzeszę sportowców – zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, mających już na swoim koncie liczne sukcesy na arenach ogólnopolskich i międzynarodowych.

Tak jak w roku ubiegłym uczestnicy musieli zmierzyć się z następującymi trasami: pływanie – 400 metrów, rower – 10 kilometrów oraz bieg – 3 kilometry. Klasyfikację prowadzono w kilku kategoriach wiekowych. Przewidziano także odrębną klasyfikację dla mieszkańców Jaworzna.

Jaworznicki Triathlon jest już imprezą rozpoznawalną na skalę ogólnopolską. Co roku startuje w nim wielu zawodników i zawodniczek z całego kraju.

Jak mówi dyr. ds. sportu MCKiS Grzegorz Gębski jaworznicki triathlon co roku cieszy się dużym zainteresowaniem. Już na kilka tygodni przed imprezą zamknięte są listy startowe. Podobnie było w tym roku. W tym roku uczestnikom triathlonu dopisała pogoda, temperatura oscylująca wokół 20 stopni Celsjusza była wręcz idealna.

Po przybyciu na metę na twarzach zawodników było widać zmęczenie, ale przede wszystkim satysfakcję. Niemal wszyscy zgodnie pozytywnie oceniali jaworznicką imprezę.

A już za tydzień kolejne sportowe święto, czyli „Jaworznicka Piętnastka”.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki