Oszuści do tej pory działali na „wnuczka” , próbowali również „sprzedawać” różne rzeczy. Jak się okazuje, oszuści szukają nowych sposobów, aby zmylić naszą czujność.

REKLAMA

Z informacji przekazanych nam przez informatora wynika, że w Ciężkowicach pojawiła się dwójka mężczyzn w wieku ok 20-25 lat, którzy pytają mieszkańców, o której godzinie będą w domu. Informują tylko, że chodzi o modernizacje. Nie posiadają przy sobie żadnej legitymacji. Proponują również, aby wpuścić ich do domu, wtedy dokładnie wytłumaczą, o jakie modernizacje chodzi.

Policja przestrzega, aby zachować szczególną ostrożność w kontakcie z nowymi osobami.

Aktualnie ani Urząd Miejski oraz jaworznickie instytucje, spółki i jednostki nie wysyłały swoich pracowników do Ciężkowic. Wszyscy pracownicy, aby podnieść ich wiarygodność, w czasie pracy w terenie posiadają identyfikatory ze zdjęciem lub poruszają się służbowymi, oznakowanymi samochodami.
Czasami zdarza się, że na zlecenie urzędu prowadzone są w mieście np. badania ankietowe wykonywane przez firmę zewnętrzną. Wtedy jednak pracownicy danej firmy także wyposażeni są w odpowiednie upoważnienia, a o akcji mieszkańcy są informowani.
W przypadku, kiedy podejrzewamy, że możemy mieć do czynienia z oszustem, najlepiej poinformować o tym policję.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki