REKLAMA

Już w najbliższym czasie powinien się zakończyć remont komendy Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie. Jak mówi kpt. Marcin Ziemiański aktualnie w budynku trwają ostatnie prace. Remont komendy PSP rozpoczął się w ubiegłym roku. Dzięki dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej komenda, która liczy już kilkadziesiąt lat, nabiera nowego blasku. Wartość całego projektu to 1 849 266 zł, z czego dofinansowanie wynosi… zaledwie 10 tysięcy złotych mniej niż cała kwota.

Przede wszystkim przeprowadzono prace termomodernizacyjne. Odnowione zostały parkingi na wozy strażackie, a także wyremontowano pomieszczenia biurowe. Zmiany widać także gołym okiem z ulicy – komenda została odmalowana i pojawił się na niej nowy napis „Państwowa Straż Pożarna”.

Remontowane są także pomieszczenia przy komendzie. Do użytku oddano już między innymi szatnie dla pracowników. Strażakom marzy się jeszcze remont placów: przed i za komendą. O postępach prac remontowych będziemy informowali na bieżąco.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki