REKLAMA

Na bardzo ciekawy sposób przygotowywania do zawodu wpadło Centrum Kształcenia Praktycznego. Uczniowie, którzy uczęszczają do technikum na kierunku fryzjer mają okazję do szlifowania swoich umiejętności na żywych osobach. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że przy okazji pomagają podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Jaworznie.

Uczniowie już po raz trzeci w tym roku pojawili się w Domu Pomocy Społecznej gdzie świadczyli bezpłatne usługi fryzjerskie dla pensjonariuszy. Pierwsza wizyta miała miejsce 22 stycznia, druga 31 marca, a trzecia dokładnie 9 czerwca. Kolejne planowane są na wrzesień.

Wizyta ma na celu nie tylko rozwijanie manualnych umiejętności uczniów poprzez wykonanie strzyżeń i formowanie fryzur, ale także uwrażliwienie młodzieży na cudze nieszczęścia, zaszczepienie w młodzieży troski o dobro drugiego człowieka oraz tolerancji i szacunku dla osób niepełnosprawnych.

I nie da się ukryć, że ta szlachetna inicjatywa podoba się nie tylko uczniom, ale przede wszystkim pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej, którzy mogą skorzystać nieodpłatnie z usług fryzjerskich. Mogą również porozmawiać z młodzieżą i wspólnie się integrować.

Inicjatywa niewątpliwie godna pochwały.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki