REKLAMA

Victoria 1918 Jaworzno po raz kolejny udowodniła, że należy jej się awans do A-klasy. W niedzielę podopieczni trenera Waldemara Boćkowskiego wręcz rozstrzelali lidera – Polonię Luszowice aż 5:0. Mimo to „biało-zieloni” do 1. miejsca tracą nadal trzy punkty i aby awansować muszą nie tylko wygrać swoje ostatnie trzy mecze, ale także liczyć na potknięcie piłkarzy z Luszowic.

Co ciekawe mecz z Polonią miał iście jaworznicki akcent. W barwach Luszowic na co dzień występuje bowiem aż siedmiu jaworznian: Łukasz Dudek, Paweł Jaromin, Tomasz Wściubiak, Paweł Drabiński, Arkadiusz Stępień oraz Łukasz Ciołczyk.

Spotkanie z Polonią Victoria rozpoczęła nieco niemrawo. Przez pierwsze kilka minut to goście częściej byli przy piłce i próbowali zagrozić bramce Przybyłowskiego. Przewaga nie trwała jednak długo i po około dziesięciu minutach do głosu doszła „Vicia”. „Biało-zieloni” mieli kilka okazji do zdobycia bramki, padło parę strzałów tuż obok słupka, groźne były również rzuty wolne tuż zza pola karnego. Mimo to pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga połowa należała już do Victorii, która w zaledwie siedem minut znokautowała Polonię. Najpierw w 51. minucie na 1:0 strzelił Majerski, a chwilę później podwyższył Senio. Goście mieli okazję do strzelenia bramki kontaktowej, ale po uderzeniu napastnika Polonii piłka trafiła w słupek, a następnie w ręce Przybyłowskiego. W 75. minucie było już po meczu, gdy w sytuacji sam na sam Proksa podwyższył na 3:0. Mimo wysokiego prowadzenia Victoria nadal atakowała i co najważniejsze trafiała. W 81. minucie na 4:0 podwyższył Ogonowski, a w ostatnich minutach wynik spotkania na 5:0 ustalił Pluta.

Czwartego czerwca Victoria zagra na wyjeździe z Jutrzenką Ostrężnica. Wiemy jednak na pewno, że po tej kolejce nie uda jej się objąć fotela lidera, bowiem Polonia Luszowice otrzyma walkower za spotkanie z Koroną Trzebinia, która to wycofała się z rozgrywek po rundzie jesiennej.

Victoria 1918 Jaworzno – Polonia Luszowice 5:0 (0:0)

Bramki: 51′ Majerski, 57′ Senio, 75′ Proksa, 81′ Ogonowski, 90′ Pluta

Skład: Przybyłowski – Kwiatkowski, Stokłosa, Gembala, Kowalski (46′ Ogonowski), Senio (80′ Cnota), Szpak, Grządziel, Proksa, Kozdraś (80′ Woś), Majerski (60′ Pluta)

- REKLAMA -Zewnętrzne linki