REKLAMA

Spryt, technika, szybkość, siła, ułożenie ręki – to tylko niektóre z elementów, które trzeba opanować do perfekcji, aby być dobrym zawodnikiem armwrestlingu, czyli siłowania na rękę. W piątek w hali sportowej MCKiS na Osiedlu Stałym zorganizowano dziewiątą już edycję Mistrzostw Jaworzna Szkół w Siłowaniu na Rękę. Cykliczna impreza co roku przyciąga sporą rzeszę pasjonatów tego sportu.

W tym roku do zawodów zgłosiło się około 80 zawodników ze szkół z całego miasta. Pieczę nad zawodami sprawował między innymi Mariusz Grochowski z MCKiS Tytan Jaworzno, który na swoim koncie ma wiele znaczących sukcesów, zarówno w kraju, jak i za granicą. Podczas zawodów doradzał uczestnikom w jaki sposób toczyć pojedynek armwrestlingowy.

Uczniom ten sport się podoba. Część z nich miała okazję po raz pierwszy wziąć udział w takim turnieju, ale jak mówią – nie żałują. Rywalizowano w kilku kategoriach, a siłowano się na lewą i prawą rękę. Wyniki IX Mistrzostw Jaworzna Szkół w Armwrestlingu w najbliższym wydaniu gazety „Co tydzień”.

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki