REKLAMA

Przed nami weekend, czas więc zapoznać się z harmonogramem wydarzeń kulturalnych i sportowych, które odbędą się w Jaworznie w sobotę i niedzielę.

W sobotę rano w Parku Lotników na Osiedlu Stałym odbędzie się ostatnia, trzecia edycja 21. Grand Prix Miasta Jaworzna w biegach ulicznych. Dla uczestników zawodów organizatorzy przygotowali różne kategorie wiekowe i dystanse do pokonania. Na najlepszych czekają nagrody.

Punktualnie o godzinie 9:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej zabije Motoserce. Po raz kolejny motocykliści zawitają do Jaworzna, aby zbierać krew dla potrzebujących. W ramach Motoserca przewidziano także mnóstwo atrakcji na parkingu przed Halą, między innymi pokazy Militarnej Polski.

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Matki i z tej okazji klub Gigant przygotował warsztaty otwarte dla dzieci pt. „Niespodzianka dla mamy”. Początek o godzinie 13:00. O godzinie 16:00 oraz 17:30 w Centrum Kultury Teatr Sztuk będzie można zobaczyć widowisko musicalowe „Buty” w wykonaniu Teatru Muzycznego „Akad” z Młodzieżowego Domu Kultury.

O godzinie 17:00 na murawę stadionu w Ciężkowicach wybiegną piłkarze Ciężkowianki, których czeka trudna przeprawa z liderem chrzanowskiej A-klasy – LKS Żarki. Zwieńczeniem dnia będzie majówka w rytmach minionego pokolenia pt. „Wehikuł czasu”, która odbędzie się w Domu Kultury w Jeleniu. Początek o godzinie 18:00.

W niedzielę coś dla siebie znajdą melomani. O godzinie 11:00 w Centrum Kultury Teatr Sztuk odbędzie się kolejny „Muzyczny poranek”. Dla tych, którzy przegapią sobotnie widowisko musicalowe „Buty” mamy dobrą wiadomość – Teatr Muzyczny „Akad” wystąpi również w niedzielę – o godzinie 16:30 oraz 18:30 w Domu Kultury w Szczakowej.

O kolejne punkty w sosnowieckiej B-klasie powalczą rezerwy Szczakowianki. Tym razem podopieczni trenera Artura Adamusa zmierzą się z Płomieniem Niegowonice. Początek spotkania w Szczakowej w niedzielę o godzinie 17:00.

W ten weekend zagrają także inne jaworznickie drużyny, ale na wyjeździe. Po imponującej serii czterech zwycięstw z rzędu, zdobyciu 15 bramek i straceniu tylko jednej, Szczakowianka Jaworzno pojedzie do Ornontowic, gdzie zagra z miejscowym Gwarkiem, który plasuje się o jedno „oczko” niżej w tabeli niż „biało-czerwoni”. Początek meczu w Ornontowicach w sobotę o godzinie 17:00.

Niepokonana w tej rundzie Zgoda Byczyna powalczy w Jankowicach z 10. w tabeli Wisłą. Początek meczu także w sobotę o godzinie 17:00. W niedzielę kolejny mecz rozegra Victoria 1918 Jaworzno. Podopieczni trenera Waldemara Boćkowskiego zagrają w Woli Filipowskiej z rezerwami Wolanki. Początek o godzinie 16:00.

Sobota:

8:00 – Park Lotników, Osiedle Stałe – trzecia edycja 21. Grand Prix Miasta Jaworzna w Biegach Ulicznych.

9:00 – Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. Grunwaldzka 80 – Motoserce – krew darem życia.

13:00 – Klub Gigant – Niespodzianka dla mamy – warsztaty otwarte dla dzieci.

16:00 oraz 17:30 – Centrum Kultury Teatr Sztuk – widowisko musicalowe „Buty” w wykonaniu Teatru Muzycznego „Akad” z Młodzieżowego Domu Kultury.

17:00 – Stadion w Ciężkowicach – mecz o mistrzostwo chrzanowskiej A-klasy – Ciężkowianka Jaworzno – LKS Żarki.

18:00 – Dom Kultury w Jeleniu – „Wehikuł czasu” – majówka w rytmach minionego pokolenia.

Niedziela:

11:00 – Centrum Kultury Teatr Sztuk – „Muzyczny poranek”.

16:30 oraz 18:30 – Dom Kultury w Szczakowej – widowisko musicalowe „Buty” w wykonaniu Teatru Muzycznego „Akad” z Młodzieżowego Domu Kultury.

16:30 – Centrum Kultury Teatr Sztuk – Dzień Matki – jaworznickie Hospicjum.

17:00 – Stadion JSP Szczakowianka – mecz o mistrzostwo sosnowieckiej B-klasy – Szczakowianka II Jaworzno – Płomień Niegowonice.

Mecze wyjazdowe:

Gwarek Ornontowice – Szczakowianka Jaworzno, sobota, godz. 17:00

Wisła Jankowice – Zgoda Byczyna, sobota, godz. 17:00

Wolanka II Wola Filipowska – Victoria 1918 Jaworzno, niedziela, godz. 16:00

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki