W poszukiwaniu kulturalnych propozycji dla najmłodszych swoje kroki kierujemy do Muzeum miasta Jaworzna. Pracownia Talentu i Muzeum od kilkunastu miesięcy prowadzą cykl koncertów przeznaczonych dla najmłodszych melomanów. Jak pokazuje ostatni koncert, jest to wspaniała okazja, aby niedzielne popołudnie spędzić rodzinnie i niezwykle twórczo.

REKLAMA

“Ideą tych koncertów jest przybliżanie dzieciom muzyki artystycznej poprzez zabawę, obcowanie z żywą muzyką i prawdziwymi instrumentami” komentuje Wojciech Tabak – pomysłodawca tego cyklu i dyrektor Pracowni Talentu. Okazuje się, że muzyka klasyczna wcale nie musi być trudna i nużąca.

koncert1
Dotychczas na muzealnej scenie pojawiały się m.in. : obój, fagot, klarnet, wibrafon, bębny, gitara klasyczna i elektryczna, wiolonczela, akordeon, saksofon, skrzypce, fortepian i piękne kobiece głosy. Każdy koncert pokazuje, jak wielobarwny jest świat dźwięków, jest on muzyczną przygodą, która fascynuje i zachwyca. Należy jednak pamiętać o tym, że nie jest to zbyt poważny koncert, gdzie trzeba ubrać się w garnitur i grzecznie siedzieć na krześle. Dzieci zapraszane są bardzo blisko muzyków, gdzie mogą obserwować, słuchać, a nierzadko dotknąć instrumentów. Najmłodsi sami stają się artystami poprzez śpiew, gry muzyczne i zabawę. Oprócz pięknej muzyki w muzeum słychać roześmiane dzieci i zaangażowanych rodziców. Koncerty są przedłużeniem zajęć dla najmłodszych w Pracowni Talentu, która mieści się niedaleko Muzeum, przy ulicy Św. Wojciecha 6.

Kolejny koncert nosi tytuł “Harfa i przyjaciele”, odbędzie się 19 kwietnia (Niedziela) w Muzeum Miasta Jaworzna o godzinie 16.00. Wszelkie informacje na stronie www.pracowniatalentu.pl i w Muzeum Miasta Jaworzna. Zapraszamy !

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki