Po ciężkich bojach i próbach wywalczenia sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 19 w końcu się udało. 30 stycznia magistrat podpisał dokumenty umożliwiające rozpoczęcie procedury przetargowej na budowę sali. Pod koniec wakacji 2016 sala powinna już być gotowa.

REKLAMA

Mieszkańcy są zadowoleni, bo nie mogli się doczekać, kiedy ich dzielnica będzie miała obiekt sportowy z prawdziwego zdarzenia. Ten zaspokoi potrzeby nie tylko szkoły, ale także mieszkańców dzielnicy. Radości nie ukrywa Wacław Chudzikiewicz, radny kadencji 2010-2014, który toczył ciężką walkę i z pola bitwy w końcu zszedł z tarczą.

Dla kogo laur zwycięzcy?

Niektóre ważne budowle na świecie mają nadane imiona. Na przykład Paryż ma wieżę Eiffla. Jak więc nazwać salę w Jeziorkach? W kuluarach mówi się, że powinna ona nosić imię osoby, która najbardziej przyczyniła się do jej powstania, czyli: Sala Gimnastyczna im. Wacława, bądź Sala Gimnastyczna im. Wacława Chudzikiewicza. Części mieszkańców pomysł się podoba, choć są też głosy przeciw.

Wacław Chudzikiewicz nie myśli jeszcze o tym, jakie imię powinna nosić sala. Nie ukrywa, że o propozycji nadania jej jego imienia słyszał.

A teraz już całkiem poważnie. Cieszymy się, że sala w końcu powstanie. Mamy nadzieję, że obiekt przyczyni się do rozwoju kultury fizycznej w Jeziorkach oraz będzie wykorzystywany do licznych imprez kulturalnych i sportowych.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki