REKLAMA

O matematyce zwykło się mówić, że jest królową nauk. Wiedzą o tym uczniowie jaworznickich szkół, którzy wzięli udział w VIII Jaworznickim Konkursie Matematycznym 2014. Łącznie do konkursu przystąpiło 276 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Konkursy przeprowadzane były w 7 placówkach na terenie miasta.

W poniedziałek w Teatrze Sztuk odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród i dyplomów dla laureatów konkursu. Wszystkich zgromadzonych na sali powitała nauczyciel matematyki z II Liceum Ogólnokształcącego Danuta Mazur.

Gala była również okazją do zapoznania się z umiejętnościami muzycznymi uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Jaworznie.

Pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach zdobyli: Emilia Modrzewska, Anna Tokarska, Jakub Siewior, Patryk Tomczyk, Klaudia Korlacka, Magdalena Koźmin, Dorota Kuster oraz Szymon Smalcerz. Kategorię szkół ponadgimnazjalnych zdominowali uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego, którzy zdobyli wszystkie miejsca na podium.

Łącznie nagrodzono 34 uczniów, a 39 otrzymało wyróżnienia. Dodatkowo dyplomami uhonorowano 37 nauczycieli za osiągnięcia w pracy z uczniami, a 39 za pracę na rzecz VIII Jaworznickiego Konkursu Matematycznego.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki