REKLAMA

Spore emocje zafundowały kibicom drużyny uczestniczące w rozgrywkach półfinałowych Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych Zagłębiowski Mundial’2014 rozegranych na stadionie miejskim przy ulicy Krakowskiej w środę 11 czerwca.

Mogliśmy zobaczyć niemal wszystko, oprócz pięknych bramek, zostały podyktowane trzy „jedenastki”, przy panującym upale sędzia zmuszony był przerwać zawody celem uzupełnienia płynów regenerujących, a nawet arbiter pokazał czerwoną kartkę zawodnikowi z Zawiercia. W półfinale zorganizowanym przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie rywalizowali mistrzowie i wicemistrzowie Jaworzna oraz powiatu zawierciańskiego. Punktualnie o godzinie 10.00 na murawę wybiegły drużyny reprezentujące jaworznickie Technikum Energetyczne oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Mikołaja Kopernika z Poręby.

Mimo ambitnej postawy sympatyczni zawodnicy z ulicy Promiennej ulegli mistrzom powiatu zawierciańskiego 1-3. Swoich kolegów w kolejnym meczu pomścili podopieczni Elżbiety Pokorskiej z ZSP nr 6, którzy rozgromili ZSP imienia Dunikowskiego z Zawiercia 4-0. Szczególnej urody był gol autorstwa Marcina Rzeszutki. W pojedynku o 3 miejsce „Energetyczni” prowadzeni przez Agatę Jaromin okazali się lepsi od rywali z Zawiercia wygrywając 4-0.

W „wielkim finale” długo utrzymywał się rezultat remisowy 1-1. Zawodnicy popularnej „szóstki” za wszelką cenę pragnęli rozstrzygnąć rywalizację w regulaminowym czasie gry ambitnie walcząc o każdą piłkę, co skrzętnie wykorzystała drużyna z Poręby, która po błyskawicznych kontrach zdobyła kolejne dwie bramki, które zadecydowały o ich zwycięstwie w imprezie.

Finaliści jaworznickiego półfinału zapewnili sobie awans do turnieju finałowego w Będzinie w którym będą rywalizować z dwoma drużynami z Dąbrowy Górniczej o końcowy triumf w Zagłębiowskim Mundialu oraz puchar profesora Adama Gierka posła do Parlamentu Europejskiego. Organizatorami Mundialu są Stowarzyszenie „Dom Europejski” Oddział Sosnowiec, urzędy miast Jaworzna, Dąbrowy Górniczej i Sosnowca oraz starostwa powiatowe w Będzinie i Zawierciu.

Po ostatnim gwizdku sędziego Adama Walczaka nastąpiła ceremonia zakończenia na którą przybyli  zastępca prezydenta miasta Jaworzno Tadeusz Kaczmarek, przewodniczący Stowarzyszenia „Dom Europejski” Andrzej Szarawarski, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie Mirosław Ciołczyk, zastępca dyrektora MCKiS ds. sportu Grzegorz Gębski, radni Rady Miejskiej w Jaworznie Dariusz Chrapek, kierownik Referatu Kultury i Sportu UM w Jaworznie Marcin Bryl oraz reprezentujący sosnowiecki oddział Stowarzyszenia „Dom Europejski” Robert Płonka. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz puchary ufundowane przez organizatorów.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki