REKLAMA

Dyscypliny, w których Robert Studziżba zdobywa lub zdobywał medale można długo wyliczać. To zdecydowanie jeden z najbardziej utytułowanych jaworznickich sportowców. W ostatnich tygodniach Robert odniósł kolejne duże sukcesy i wywalczył łącznie 5 medali.

W Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce w Białymstoku Robert wywalczył dwa srebrne medale – w pchnięciu kulą oraz w rzucie dyskiem. Kolejne zawody, Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Sztangi w Wiśle dały mu kolejny srebrny medal. Duży sukces odniósł także na Otwartych Mistrzostwach Niemiec w Berlinie, gdzie zdobył złoty medal w pchnięciu kulą i srebrny w rzucie dyskiem.

– Jestem bardzo zadowolony, pomimo tego, że nie udało mi się zakwalifikować na Mistrzostwa Europy. Pozytywnie myślę już o przyszłym sezonie – mówi zadowolny sportowiec.

Teraz przed Robertem przerwa, do poważnych treningów wróci na jesień, a kolejne starty planuje od maja przyszłego roku. – Na przyszły rok liczę na medale na Mistrzostwach Polski – dodaje Studziżba.

Przypomnijmy, że Robert Studziżba ma przyznane stypendium z Urzędu Miejskiego. – To stypendium bardzo pomaga mi w przygotowaniach – kończy Robert.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki