REKLAMA

Przed nami sobota i niedziela, czas więc zapoznać się z harmonogramem wydarzeń, które odbędą się w weekend w Jaworznie.

W sobotę o godzinie 9:30 rozpocznie się kolejna edycja 20. Grand Prix w biegach ulicznych. Przypomnijmy, że młodzi jaworznianie zmagali się już na różnych dystansach w ubiegłą sobotę. Przewidywany start zawodów godzina 11:00 w Parku Lotników na Osiedlu Stałym. Na uczestników biegów czekają różne dystanse, od 100 metrów do 3600 metrów.

Największą atrakcją soboty będzie Rodzinna Noc w Muzeum Miasta Jaworzna, która rozpocznie się o godzinie 16:00. W harmonogramie przewidziano między innymi koncert „Muzyka dla ucha malucha”, koncerty podopiecznych Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Grażyny Bacewicz, jaworznickich grup Grafen i Zdrawica oraz Fabryki Talentów.

Propozycję na niedzielę ma Centrum Kultury Teatr Sztuk, który wraz ze sklepem Morigal organizuje od godziny 14:00 akcję pt. gRaj na rynku. W ramach akcji będzie można zagrać na płycie rynku w gry planszowe, karciane i towarzyskie.

W ten weekend ominą nas emocje sportowe. Jaworznickie drużyny rozegrają swoje mecze na wyjeździe. Szczakowianka Jaworzno pojedzie do Wodzisławia Śląskiego, gdzie zmierzy się z miejscową Odrą. Wiemy już, że Szczakowianka bez względu na wyniki w tym sezonie żegna się z III ligą.

Na wyjeździe zagra również Zgoda Byczyna, która w Myślachowicach zmierzy się z miejscową Błyskawicą, czyli zespołem notowanym o jedną pozycję niżej. Na chwilę obecną byczynianie zajmują 6. miejsce w tabeli z dorobkiem 32 punktów.

Ciężkowianka Jaworzno rozegra kolejny mecz w ramach walki o awans do A-klasy. Tym razem „ciężkowicki walec” zmierzy się na wyjeździe z Wisłą Jankowice.

Sobota:

9:30 – Park Lotników, Osiedle Stałe – 20. Grand Prix w biegach ulicznych, start przewidziano na godzinę 11:00.
16:00 – Muzeum Miasta Jaworzna – Rodzinna Noc w Muzeum.

Niedziela:

14:00 – Rynek w Jaworznie – gRaj na Rynku – akcja, w ramach której będzie można zagrać w gry planszowe, karciane i towarzyskie.

Mecze wyjazdowe:

Błyskawica Myślachowice – Zgoda Byczyna – 17 maja, 17:30
Odra Wodzisław Śląski – Szczakowianka Jaworzno – 17 maja, 19:30
Ciężkowianka Jaworzno – Wisła Jankowice – 17 maja, 17:00

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki

2 KOMENTARZE

  1. W końcówce sezonu, na koniec III ligi, końcówki meczowe Szczakowianki, w końcu są fajne ( w każdym z 3 ostatnich meczów bramka w 90 min)
    Szkoda, że złośliwie brzmi ” nie ważne jak zaczynasz, ważne jak kończysz” 😛