Od wtorku na ulicy Mickiewicza wprowadzona została docelowa organizacja ruchu.

REKLAMA

Otwarcie dla ruchu całego ciągu ul. Mickiewicza powoduje także zmiany na samej trasie. Dolny odcinek tej drogi – od wjazdu na parking pod hala MCKiS do ul. Farnej – będzie traktowany jako “strefa zamieszkania”. W związku z tym kierujący muszą pamiętać, że to piesi są uprzywilejowanymi użytkownikami tego fragmentu trasy. Spacerujący mogą się swobodnie poruszać po całej ulicy i mają pierwszeństwo przed pojazdami. Kierowcy muszą też pamiętać, że wyjeżdżając ze strefy, na łączniku z ul. Farną, muszą ustąpić pierwszeństwa innym uczestnikom ruchu.

_CTJ6361

Kierowcy jadący główną ulicą w stronę Chrzanowa nie będą już mogli skręcić w lewo w ul. Mickiewicza. Osoby chcące wjechać od tej strony na parking pod halą MCKiS będą musiały skorzystać z wjazdu od strony ul. Królowej Jadwigi. Większe uprawnienia otrzymają natomiast kierujący wyjeżdżający z ul. Plac Górników. Od 13 maja będą oni mogli poruszać się we wszystkich kierunkach, a nie jak do tej pory, kiedy obowiązywał ich nakaz skrętu w prawo.

IMG_7893

Na górnym odcinku ul. Mickiewicza, organizacja ruchu pozostanie bez zmian – nadal będzie on jednokierunkowy, w stronę ul. Sławkowskiej. Na tym fragmencie zniknie natomiast postój taksówek, a zamiast niego udostępnione będą miejsca do parkowania. Taksówkarze przeniosą się na drugą stronę rynku, na ul. Sądową, gdzie powstała już specjalna strefa.

Na podstawie informacji prasowej UM Jaworzno

_CTJ6348 _CTJ6346  _CTJ6350 _CTJ6352 _CTJ6358

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki

11 KOMENTARZE

 1. Dwa przykłady “uprzywilejowania” komunikacji publicznej w tej organizacji ruchu – pierwszy to wprowadzenie autobusów do “strefy zamieszkania” naprawdę się sprawdzi szczególnie zimą, gdy autobus będzie musiał stać oczekując aż piesi zrezygnują z przechadzania się w tym miejscu a potem udzielić pierwszeństwa wszystkim pojazdom z Farnej. Drugi przykład to ul Sądowa, z której kierowca autobusu manewrując miedzy zaparkowanymi samochodami skręcając w ul Białą musi ustąpić pierwszeństwa na skrzyżowaniu o niemal zerowej widoczności. Naprawdę nasza władza dba o komunikację publiczną i troszczy się o nią na każdym kroku…

 2. No tak. Chodnik obok drogi o szerokości 5 metrów nie wystarczy. Trzeba jeszcze zrobić pierwszeństwo do łażenia ulicą.
  Trzeba nieźle na głowę upaść, żeby coś takiego wymyślić.
  Ta strefa zamieszkania jest taka sama jak odcinek powyżej od ulicy Farnej w górę. Dlaczego na dole są takie imbecylizmy a u góry nie?

  • Jagoda spokojnie, organizacją ruchu w Jaworznie zajmuje się MZDiM i Komisja BRD. Więc albo masz pustkę w głowie albo jesteś upierdliwa. Czy widzisz tam jakieś niedoróbki? Oświeć wszystkich zatem. Ja mam nadzieję że się doczekam że tą ulicą pojedzie tylko autobus, śmieciarka i dostawca towaru. Nikt inny.
   Jawmanie to że jest strefa zamieszkania nie oznacza że możesz wchodzić pod koła nadjeżdżającego samochodu czy autobusu. Oznacza że możesz w każdym miejscu wejść, przejść ulicę, jeździć rowerem i nie zapłacisz mandatu a kierowcy muszą się liczyć z pieszym i rowerzystą na ulicy. I tyle. W osiedlach też są strefy zamieszkania i ulice po których jeżdżą mieszkańcy. I jakoś nikt nie narzeka, nikt nie krytykuje i wszyscy jakoś współżyją. Ale trzeba dowalić władzy prawda?

 3. Za organizację ruchu odpowiada prezydent miasta, bo to jest jego ustawowe prawo i obowiązek, niezależnie czy deleguje swoje uprawnienia na dyrektora zarządu dróg czy nie – wiec to chyba ty Janusz66 jesteś upierdliwy czepiając się innych a nie posiadając na ten temat elementarnej wiedzy. A wprowadzenie autobusów do strefy zamieszkania nie jest rozwiązaniem często spotykanym a biorąc pod uwagę, że SZ wprowadza nie tylko ograniczenie prędkości do 20 km, ale też możliwość korzystania z drogi przez dziecko w wieku do 7 lat, bez opieki osoby starszej to wprowadzenie takiej strefy w tym miejscu wydaje się być całkowicie nietrafionym pomysłem.

 4. Dziekuję Philip, wyprzedziłeś moją odpowiedź. I kto ma pustkę w głowie Janusz66?? Idąc tokiem myślenia niektórych na forum, za wszystko co złe, niedopatrzone w tym mieście oczywiście nigdy nie jest odpowiedzialny prezydent, jakby wcale nad tym wszystkim co się dzieje w mieście, nie sprawował nadzoru.