przegladprasy

Dodane 23 kwietnia 2014 Przez W Kategorii Życie miasta

Środowy przegląd prasy

16. numer gazety „Co tydzień” jest już dostępny w kioskach. „Największa inwestycja w historii Jaworzna” – o podpisaniu umowy na budowę nowej elektrowni przeczytają Państwo na stronie pierwszej. W obecności między innymi premiera Donalda Tuska, wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej oraz ministra skarbu Włodzimierza Karpińskiego, Tauron Wytwarzanie podpisał z konsorcjum Rafako-Mostostal kontrakt na budowę bloku energetycznego o mocy 910 MW opalanego węglem kamiennym. W tym numerze znajdą Państwo także dwa specjalne, czterostronicowe dodatki – pierwszy z nich to „Zdrowie i Uroda”, a drugi jest w całości poświęcony zbliżającej się kanonizacji papieża Jana Pawła II.

Na stronie drugiej – „Bronisław Komorowski gratulował wodociągom”. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji otrzymało nagrodę „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” z rąk prezydenta. Tuż obok relacja z wycieczki na kopalnię ZG Sobieski, którą na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wylicytowali pan Ireneusz i pani Agnieszka.

Na stronie trzeciej – „Przedsiębiorcy podsumowali rok”. Jaworznicka Izba Gospodarcza zwołała walne zgromadzenie członków, aby zatwierdzić sprawozdanie za 2013 rok.

Elektrownia Jaworzno – o wizycie premiera Donalda Tuska, wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej i ministra skarbu Włodzimierza Karpińskiego w Elektrowni Jaworzno II na stronie piątej. Wizyta była związana z podpisaniem kontraktu na budowę nowego bloku energetycznego.

W dodatku sportowym kolejne informacje z boisk. Szczakowianka Jaworzno przegrała piąte spotkanie z rzędu. W „Sporcie” również rozmowy z Jerzym Rybą oraz nowym-starym trenerem MCKiS Energetyk Jaworzno Mariuszem Łozińskim.

W „Dzielnicowym Kalejdoskopie” na stronach 22 i 23 kolejne wieści z dzielnic. Tym razem z: Gigantu, OTK, Szczakowej, Podwala i Centrum.

Na ostatniej stronie, jak co tydzień, kolejne odcinki „Jakuba Dąbka” i „Jaworznianek” oraz fraszki Jana Ryszarda Drąga.

W dzisiejszym wydaniu „Dziennika Zachodniego” – „Górnicy rozgrzeją nasze ulice. Potem ruszą na Warszawę. Sytuacja w Kompanii Węglowej coraz bardziej napięta” – pisze redaktor Michał Wroński.

Zachęcamy do lektury.

Reklama

Pizza Jaworzno typ 00loading…


Informacje o

Redakcja portalu jaw.pl jest do Państwa dyspozycji. Podejmujemy każdy temat związany z życiem miasta Jaworzna oraz z Państwa problemami. Polecamy również usługi promocyjne i reklamowe na terenie miasta Jaworzno.