16. numer gazety „Co tydzień” jest już dostępny w kioskach. „Największa inwestycja w historii Jaworzna” – o podpisaniu umowy na budowę nowej elektrowni przeczytają Państwo na stronie pierwszej. W obecności między innymi premiera Donalda Tuska, wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej oraz ministra skarbu Włodzimierza Karpińskiego, Tauron Wytwarzanie podpisał z konsorcjum Rafako-Mostostal kontrakt na budowę bloku energetycznego o mocy 910 MW opalanego węglem kamiennym. W tym numerze znajdą Państwo także dwa specjalne, czterostronicowe dodatki – pierwszy z nich to „Zdrowie i Uroda”, a drugi jest w całości poświęcony zbliżającej się kanonizacji papieża Jana Pawła II.

Na stronie drugiej – „Bronisław Komorowski gratulował wodociągom”. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji otrzymało nagrodę „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” z rąk prezydenta. Tuż obok relacja z wycieczki na kopalnię ZG Sobieski, którą na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wylicytowali pan Ireneusz i pani Agnieszka.

Na stronie trzeciej – „Przedsiębiorcy podsumowali rok”. Jaworznicka Izba Gospodarcza zwołała walne zgromadzenie członków, aby zatwierdzić sprawozdanie za 2013 rok.

Elektrownia Jaworzno – o wizycie premiera Donalda Tuska, wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej i ministra skarbu Włodzimierza Karpińskiego w Elektrowni Jaworzno II na stronie piątej. Wizyta była związana z podpisaniem kontraktu na budowę nowego bloku energetycznego.

W dodatku sportowym kolejne informacje z boisk. Szczakowianka Jaworzno przegrała piąte spotkanie z rzędu. W „Sporcie” również rozmowy z Jerzym Rybą oraz nowym-starym trenerem MCKiS Energetyk Jaworzno Mariuszem Łozińskim.

W „Dzielnicowym Kalejdoskopie” na stronach 22 i 23 kolejne wieści z dzielnic. Tym razem z: Gigantu, OTK, Szczakowej, Podwala i Centrum.

Na ostatniej stronie, jak co tydzień, kolejne odcinki „Jakuba Dąbka” i „Jaworznianek” oraz fraszki Jana Ryszarda Drąga.

W dzisiejszym wydaniu „Dziennika Zachodniego” – „Górnicy rozgrzeją nasze ulice. Potem ruszą na Warszawę. Sytuacja w Kompanii Węglowej coraz bardziej napięta” – pisze redaktor Michał Wroński.

Zachęcamy do lektury.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

75 KOMENTARZE

 1. A mnie się bardzo podobał list do redakcji;-)) Świetnie Wam tam idzie na tych działkach jak widać;-)) Podobno zarabiający 26 tysiaków miesięcznie Pan v-ce Starzycki jest nawet działkowcem?;-) Ja to chyba fiknę orła ze śmiechu, ale to raczej nie wygląda tak bezpiecznie jak grzmiał tygodnik Extra;-) Popatrz popatrz, nic się nie pochwaliliście, że mamy działkowca prezydenta?;-))

  • Maxminus-75, listy do redakcji to listy wybrane. Kiedyś CT publikowało j e d e n list na wydanie. Zauważ, że obecnie są już “stali korespondenci”, których trudno przypiąć pod konkretną rubrykę. Takich “listów” namnożyło się ostatnimi czasy dość dużo. Akurat ten wspomniany list to przejaw zwykłej (użyję słowa którego nie lubię), polaczkowatej zawiści. Zamiast się starać, lepiej narzekać. I tyle w temacie.

   • Wiesz, że Cię lubię ale nie broń ich bo tam coś jest nie halo… Pan Matysik miał tyle spraw, ze nie opublikował by nie sprawdzonych informacji?! A mnie dzisiaj kumpel mówił, że Starzycki ma tam działkę i omal nie fikłem z wrażenia;-) Co się to wyprawia Panowie?! Ciekaw jestem co to za żelazna dama?;-) Ale ja się dowiem, bo jeśli faktycznie podzielili ziemię dla swoich, to tu prokurator ma co robić! Nie wiem jakie tam zasady obowiązują na tych działkach, ale tego też się dowiem;-) Grisham Demos i cała reszta, pewnie nic się nie stało coooooo?!;-)) Nie wyglądało mi to na narzekanie mój drogi Sterczałytetryku, raczej na zwrócenie opinii publicznej na to co się dzieje…

    • Widzisz. Jeszcze ćwierć wieku temu działki miałyby dla mnie znaczenie w sensie egzystencjonalnym. Świeże warzywa, jakieś króliczki czy kurki do gara… W mojej rodzinie rolnictwo wtedy odgrywało uzupełniającą rolę. Czego nie mogło dać ulegające rozkładowi państwo – dawała wtedy domowa hodowla wsparta kawałkiem pola i łąki. A typowe mikro działki to jednak hobby trącące nieco fanaberią. Niemniej, każdy powinien mieć prawo do zaspokajania swoich potrzeb o ile te potrzeby są zgodne z prawem. Osobiście byłbym za pełnym uwłaszczeniem. Stowarzyszenie własnościowców skromnego ale zagospodarowanego terenu: tak i owszem ale nie spółdzielnia “dzierżawiąca działki” najemcom wypada nieco mniej pro bono

     • Świetnie unikasz tematu, chylę czoła…:-)! Ale tam o korupcje idzie a nie o prawa i obowiązki;-)) Chyba, że źle to odczytałem, że tam ktoś prywatę uprawiał?;-) Że jakimś cudem, miasto przyznało tereny, a ludzie powiązani z V-ce prezydentem Jaworzna je rozdzielali?;-) Nie mniej nie więcej, tylko dla zaspokojenia potrzeb własnych a nie mieszańców Jaworzna?;-)
      Źle to odczytałem?;-))

     • W tej kwestii musiałyby się wypowiedzieć organy kontrolne a nie “życzliwy donosiciel”. Jak wiesz zakwestionowano sposób udzielania zamówień naszemu byłemu marszłakowi województwa śląskiego a obecnemu senatorowi. Wybrał firmę bez przetargu i logicznie rzecz ujmując gdzieś tam powinien powiewać swąd korupcji. Jak na razie winy nie udowodniono bo postępowanie się toczy więc były marszałek a obecny senator jest czysty jak łza. Błoto do niego się do niego chwilowo nie przykleja. A stadion dalej jest nieukończony… :0

 2. A cóż to za list ??? Kolejna nietrafiona próba wywołania afery ??? Co ten majfajfus się tak rzuca, słyszał, zasłyszał, ucho przyłożył ??? Może ktoś w jednym treściwym zdaniu streścić rewelację, bo nie kupuję tego pismaka, wolę do czapki te parę złotych potrzebującemu wrzucić, a nie na zasądzone kary dla “redaktora”

 3. A taki to list, że gdyby tu w tle stał Saługa lub Śmigielski, walili byście jak w kaczy tyłek:-) A skoro Starzycki i PiS, cicho jak makiem zasiał?! A cuż to za list, przecież to nie afera tylko takie zabawy w dobrych i złych;-) Miasto ma jeszcze sporo terenu, jednym sprzedaje innym rozdaje, nic wielkiego się nie dzieje;-)
  Facet, jeśli Starzycki ma tam działkę, jeśli faktycznie miasto przydzieliło tam tereny, to ten facet powinien na uszach stawać, że tam gdzie on jest – tam wszystko uczciwie i transparentnie!!!
  Chyba, że w naszym mieście inne są standardy dla platformersów a inne dla pisiorów?!

 4. Ale wiesz, że miasto nie przydziela terenów działkowcom?
  Wiesz, że w sumie, żeby zostać działkowcem to albo trzeba się nieźle nałazić do zarządu spółdzielni działkowej, albo mieć kogoś w rodzinie (i to w bliskiej komu się umrze – te osoby mają pierwszeństwo).
  Do tego dochodzi zdobycie legitymacji, itp. Miasto nie ma żadnej możliwości wpłynąć na to kto ma działeczki w ogródkach działkowych.

 5. Poczytałem e-wydania wspomnianego pismaka i włos na głowie się jerzy. Bochenek tylko listy pisze, czyżby tylko ON ?, Silbert na każdej stronie, za Śmigielskim do Pyrzowic nawet jerzdżą. Mysłowice podają za przykład dla Jaworzna.

  Co wy palicie, ciekawi mnie czy ludzie to jeszcze kupują ?
  Takie bzdury publikuje niegdyś rzetelny i poczytny redaktor – z dobrej gazety zrobił szmatławca, ech do czego to ludzie są zdolni w swej nienawiści.

  Bochenek w swoich listach takie głupoty wypisuje, strach się bać gdyby on kiedyś miał za sterami miasta zasiąść.

 6. Bochenek w swoich listach takie głupoty wypisuje, strach się bać gdyby on kiedyś miał za sterami miasta zasiąść

  No pewnie najlepiej krytykować a takich głupot jak wy czasami piszecie to Bochenek nie jest wstanie wymyśleć.
  A co do sterów miasta to strach mnie ogarnia że może nic się nie zmienić.

 7. Pytanie do “redakcji” gdzie to spotkanie z “mieszkańcami” ????
  Nie promujecie tego, nie podajecie informacji?? Kolejne zebranie wiadomych tylko członków ???

  https://www.facebook.com/jaworznicka.loza?fref=photo

  PO w POdziemiu?
  To co przeczytałem to nie uwierzyłem. Nie ma w mieście już przyzwoitości.Cytuję list, który do nas wpłynał
  “Jak to oczywiście bywa w akcję Platformy zostały wmanewrowane nieświadome kobiety, które od polityki trzymają się z daleka, ale dały się podejść. Wystarczy wspomnieć kto objął patronat honorowy: Poseł na Sejm RP Wojciech Saługa oraz Senator RP Bogusław Śmigielski , a patronat medialny?”dla Ciebie.tv”, “Co Tydzień”, “jaw.pl”….
  ….Co lepsze/gorsze to wiekopomne wydarzenie ma się odbyć w murach szkolnych! Kampania wyborcza w murach szkoły! A w szkole pod nadzorem duetu SałuŚmigła będą się prezentować m.in. polityczki – znana z bezkompromisowych reform szkolnych;) Krystyna Szumilas (kandydatka do eurokoryta ze Śląska), pewna Senatorka i fanfary radna Renata Chmielewska w części: “Kobiety w polityce”.
  Co bardziej ogarnięte panie, kiedy się zorientowały kto za tym stoi i w co je wmanewrowano zrezygnowały z udziału. Znane Panie.

     • Ja ci ubliżał nie będę, ty sam sobie wystawiasz opinię Demoos;-) Odnosiłem się i odnoszę do listu, który obnażył Starzyckiego jego działalność i bytność na działkach! Zaczęliście mi ubliżać gdy nazwałem Grishama the class dance:-) Gdyby mnie się to przytrafiło, obrócił bym to w żart i po prostu przyznał się do błędu:-)! Nieuk ma to do siebie, że nie umie się przyznać do błędu;-) Sądzi, że zmieniając nicka potrafi schować głowę do piachu;-) Dupa ci jednak facet wystaje;-)) Ubliżacie ludziom na tym forum jak popadnie, wszystkim którzy cokolwiek napiszą przeciwko Silbertowi i jego kompani;-) Ale nie jesteście jego ludźmi;-)

     • Gdy rozum śpi, budzą się demony. Maxminus-75, sprawa w sądzie wyrok, nieudane apelacje i tyle w temacie.Dla mnie wszelkie organizacje pod egidą Fundacji…, Spółdzielni…, Polskiego Związku …. wypadają blado w temacie racjonalnego zarządzania zyskanymi/posiadanymi “dobrami”. Gdzie poje stu, tam sto pierwszy skorzysta.

     • Słuchaj DEBILU masimufalfusie czy jak ci tam, w dupie mam twoje komentarze bo nic do niczego nie wnoszą, nicków nie zmieniam bo dzieckiem nie jestem, IP sobie sprawdz idioto. błedy będę robił tak jak nieokrzesana i niedouczona redakcja robi, poprostu zniżam się do ich poziomu. Ostatni raz uprzedzam, ja też mam znajomych, w PKM-ie o tatusiu nienajlepiej wspominają, a synek cóż. Kolejny mój post będzie o informacjach z miasta o toibie i twojej …. ROZUMIESZ, jeśli nie to prawdę koledzy mówili.

    • Poczytaj moje wczesniejsze posty. Jak ktos zasluzy to dostaje kopa w zad. Kazda opcja. Redakcja tez.
     Ty tez. Jak napiszesz cos madrego z czym sie zgodze to Ci to napisze. To mnie nie zaboli.

     Poki co twoje posty to w wiekszosci belkot z nienawisci.

     • Starzycki nie jest mi wrogiem, list pokazuje działania PiSu w Jaworznie, czy w Mysłowicach?! V-ce prezydent Jaworzna zarabia 26 tysiaków miesięcznie, czy ten z Mysłowic?! V-ce prezydent Jaworzna jest działkowcem na działkach gdzie ktoś z jego ugrupowania rozdaje Jaworznicką ziemie kolesiom, czy ten z Mysłowic?! V-ce prezydent Jaworzna widzi, że ktoś tam kręci lody i nic nie robi, czy ten z Mysłowic?! Ty jesteś ciemny jak tabaka, czy ciemnego udajesz?! Bo rozumiem być na bakier z ortografią, ale jeśli ktoś nie umieć przeczytać tekstu ze zrozumienie, jest po prostu nieukiem! Napisałem po ang. by mniej zabolało;-)
      Często najzręczniej­szą chyt­rością jest po prostu szczerość:-)!

 8. ‘Maxminus-75, sprawa w sądzie wyrok, nieudane apelacje i tyle w temacie’ Nie rozumiem Cię sterczały?
  ‘Dla mnie wszelkie organizacje pod egidą Fundacji…, Spółdzielni…, Polskiego Związku …. wypadają blado w temacie racjonalnego zarządzania zyskanymi/posiadanymi “dobrami”. Gdzie poje stu, tam sto pierwszy skorzysta’. Zgadzam się, jeśli jednak ktoś narzuca standardy a zachowuje się jak ostatni złamas, przymykając oko na to co wyprawiają jego ludzie to jak to nazwać?!
  Spółdzielnie i te całe Polskie Związki to relikt tamtych czasów, dawno to powinni rozpier….

  • Chłopie a co oni mnie obchodzą? Ile masz jeszcze tych kart?;-) Nie inerere kto na który miejscu, interesuje mnie dlaczego facet który tyle zarabia jest działkowcem?;-) Co on tam robi w gronie emerytów i rencistów?;-) Spędza czas na świeżym powietrzu, uprwia marchewkę i pietruchę?;-) Interesują mnie standardy?! Zarówno jednych jak i drugich, a może i trzecich;-) Wziąłem na tapetę Starzyckiego bo o nim przeczytałem w gazecie.

   • a od kiedy dzialki sa tylko dla emerytow i rencistow? biorac pod uwage ceny, raczej watpliwe by bylo stac jakiegos emeryta albo renciste na zakup. Ales chlopie przywalil, jak ktos sporo zarabia to nie moze miec dzialki? pewnie w bloku tez nie moze mieszkac, ani jezdzic kominikacja miejska

    • Nikt tu nie mówi, że tylko dla dla emerytów i rencistów, ale tam większość takich ludzi… Mnie po prostu dziwią takie rzeczy, że facet ma na chawirę a trzyma się działek?! Do tego dochodzi to, że jeśli faktycznie ktoś z PiSu zarządzał tym ogrodem na Niedzieliskach, to mamy problem!! Skoro tam się takie rzeczy działy czy teza dzieją, co najmniej w dobrym tonie było by Pan v-ce prezydent zareagował prawda?! Nie twierdzę, że o tym wiedział co się tam wyprawia! Ale to nie jest jakieś hermetyczne środowisko by tego typu działania nie ujrzały światła, tym bardziej gdy przyznano im tyle ziemi?! To gdzie my żyjemy?! W jakim mieście?! Co taki działkowicz ma sobie myśleć o władzy, skoro nikt nie widzi?!

   • V-ce prezydent Jaworzna zarabia 26 tysiaków miesięcznie,

    twoje słowa z poprzedniego postu, ty to faktycznie debil jesteś w co drugim poście podkreślasz zarobki Starzyckiego, a jak publikuję listę najlepiej zarabiających samorządowców w mieście to cie to nie interesuje – ech brzuch mnie boli. kończę bo polemika z tobą nic nie wnosi

  • Gdy byłem młodszy mawiano tak; kto się przezywa ten się tak nazywa:-) Grisham, ja nie zejdę do waszego poziomu więc twoje inwektywy trafiają w pustkę, ja ciebie wyzywał nie będę:-)) STANDARDY?!
   Chcę wiedzieć co tam Starzycki naprawdę robi na tych działkach?! Chcę wiedzieć kto dostał tą ziemię, bo podobno kupują działki około 350 m za 200-300zł a sprzedają za 6-7 tys złotych?! Jeśli to prawda, to będąc na miejscu tego który takie praktyki czynił, zaczął bym się bać!!!

   • Maximusie :). Ja również nie zniżę się do Twego poziomu. Reprezentujesz wszystko czym pogardzam i się brzydzę. Jesteś zwyczajnym małym zakompleksionym pyskaczem, który krzyczy, prowokuje, uprawia niezdrową szermierkę na słowa. Nie przedstawiasz dla mnie najmniejszej wartości w żadnym wymiarze społecznym. Zastanawia mnie Twoja rola na tej stronie. Po za sianiem zamętu oczywiście. Czy masz stanowić przykrywkę dla łaknących stołków swoich Panów z PO? Ujadasz niczym pies. Najlepiej w tym mieście zarabiają POwcy. Na razie mówię o faktach. Popatrzmy na świat Twoimi oczami. Szczekasz na Dariusza Starzyckiego za majątek wyceniony na 756 tys z hakiem. Nie razi Cię, że u Pana senatora zniknęło 500 tys zł? Może przyglądniemy się bardziej szczegółowo skąd wzięły się miliony nie tysiące u braci z PO?Gdzie w Twoich słowach jest sprawiedliwość? Chcesz aby władzę w tym mieście przejęli ludzie, którzy doprowadzili KRAJ do ruiny, sprzedają majątek narodowy, wyłożyli przemysł i spowodowali, że jesteśmy bezbronni ekonomicznie i militarnie? Ludzi doprowadzili do biedy, nędzy i ubóstwa pozbawiając godności? Za to kieszenie napchali sobie po brzegi? Z innej beczki. Marszałek wykazał się przy budowie stadionu np, kolega z partii kolejami zaświecił przykładem.Tu Cie nie boli, że to są nasze pieniądze? Grube miliony? Działkami się chcesz zajmować? . A teraz z ploteczek. Pamiętasz co się mówiło w mieście z uśmieszkiem na twarzy? Co ludzie powtarzali przed wyborami do senatu? Dlaczego ludzie uśmiechając się mówili głosujmy na Bogdana Śmigielskiego? Chcesz to sprowadzić na powrót? Tak dla dobra miasta jak rozumiem? Czy masz na względzie swoje własne interesy?. Panie Ż? Widzisz jedynie to co chcesz widzieć lub co kazano Ci widzieć jako psu właśnie. Rozumiesz ? Dlatego Twoja pyskówka jest daremna i daremny Twój trud Maximusie. jesteś jedynie szczekającym psem w dodatku niewiarygodnym psem. Nikt Twojego szczekania nie posłucha bo Ci co miskę Ci dają są niewiarygodni. Ich narzędziem nie jest PRAWDA TROSKA DOBRO MIASTA tylko PR. Wiesz jaka jest różnica? Zapomniałem nie wiesz. Sługusy nie myślą. Pozdrawiam

    Zapraszam na Lożę co bardziej rozumnych. Ciebie Maximusie również. Może dowiesz się czegoś prawdziwego o swoich Panach ich metodach takich prawych pełnych przekonania, prawdy, troski.
    https://www.facebook.com/jaworznicka.loza/

    • Eeech Bałwo-met, czytając te twoje wypociny śmieje się sam do siebie:-)) Wielebnym cię nie nazwę, raczej narcyzmem mi to zalatuje niż czymś wyższym, wznioślejszym…;-)! Szczekam powiadasz? Służę komuś głosisz? Wolno ci tak myśleć, skoro mierzysz mnie swą miarą:-)! Odnieś się merytorycznie do tego jakie to standardy obowiązują twego idola Starzyckiego, który nad miastem roztacza tarczę, a pod jego nosem ludzie robią ciemne interesy?! Widocznie było ciche przyzwolenie skoro taki szum się zrobił wokół sprawy?! Wciąż słyszę o prawie o sprawiedliwości, lecz czytając ten list zadaje sobie pytanie, dla kogo to prawo?! Dla kogo taka sprawiedliwość?! Czy ty sobie zdajesz sprawę czego bronisz?! CZY ZDAJESZ SOBIE SPRAWĘ ZA KIM OBSTAJESZ?! Silbert przyznał grunty działkowcom, rozebrali te grunty ludzie skoligaceni i spokrewnieni… Działkami rządziła jakaś żelazna dama powiązana z PiSem lub do PiSu należąca?! Ludzie z miasta pozapisywali się na te grunty i czekali by ktoś je sprawiedliwie podzielił, bo chcieli mieć działkę! A tu podzielili, ale między sobą?! Tego bronisz facet?!! Więc o kim ja miałem napisać twoim zdaniem?! O Śmigielskim, że pewnie on to tak poukładał?! Czy o Sałudze, że pewnie wam te grunty podsunął?! Czyś ty jest normalny facet?! Setki razy tu pisałem, ze nie należę do żadnej opcji, więc daruj sobie koleś wpychania mnie w czyjeś objęcia!!! Ja tu nikogo nie obwiniam, nikogo nie sądzę, pragnę dociec prawdy?! Bo na sprawiedliwość w naszym mieście nie liczę!

     • wierz dalej w brednie tego szmatlawca, zabawnie bedzie jak znow jasnie M. przegra w sadzie, a jednoczesnie okaze sie ze listy pisze sam do siebie. Nie daje ci do myslenia maksiu, ze od czasu jak sie M. “poklocil” z wladza w naszym miescie, to nagle wyszlo jacy oni zle, a PO, ludowcy i komuchy sa cacy? Nagle sa wspanaialomyslni? nie rozbawiaj mnie. Ten szmatlawiec pojdzie na pakt z diablem, zeby tylko przetrwac na rynku i przy okazji wypromowiac “swoich nowych”. Tak bedzie do czasu az nastepni sie od niego odwroca. Ciekawe co wtedy szanowna redakcja wymysli. Znow zaczna sie krecic kolo Siberta? bo niczego innego nie wymysla by nie pasc

     • Maximusie chcesz opluwać opluwaj po równo. Uważasz, że ten list jest jakąś podstawą – zgłoś sprawę do prokuratury. Wiesz jesteś wolnym człowiekiem wolność zobowiązuje przede wszystkim do odpowiedzialności. Będzie ok uwierz mi. Natomiast to co starasz się robić jest szczekaniem i to jednostronnym. Przez to stajesz się NIKIM. Dlatego istnieje ja bo przyroda lubi równowagę. I proszę Cię nie łącz mnie z opcjami politycznymi bo nie o politykę tu chodzi. Masz życzenie szczekać to szczekaj nikt Ci tego nie odbierze. To co starasz się robić nazywa się fachowo prowokacją Maximusie czyli niczym prawdziwym. Ludzi chcesz ustawiać? Panowie Ci kazali? Nie Razi Cię zachowanie Twojego “Pana Matysika”, który w normalnym demokratycznym kraju z pierdla by nie wyszedł posuwając się do tego co robi na łamach Extra. Bo władzę się szanuje. Jak się coś w demokracji nie podoba to się idzie do wyborów i głosuje. Wiesz? Ale ktoś kto takimi metodami opluwa władze powinien zostać ukarany. Obraża w ten sposób ludzi, którzy na ta władzę głosowali a robi to już w taki sposób, który sugeruje problemy z psychiką. Ja wiem, że media manipulują opinią publiczną PR czarny lub biały to popularne pojęcia. Ale Maximusie ja nienawiści służył nie będę jak ty i ojca redaktora poplecznicy ku uciesze Platformy. Wiesz jak zostały zebrane pieniądze na zebranie partyjne w ZSP 4, na które zaproszono kobiety. Wiem nawet w jak je zaproszono. Te pieniądze Cie nie martwią to przemilczysz prawda? Taki styl i taka forma Ci odpowiada? Pod tym podpiszesz się własnym nazwiskiem i z takimi wartościami chcesz być identyfikowany?

  • Nie bądź śmieszny, ty nawet sam nie wierzysz w to co piszesz:-)! Nikogo nie opluwam!! Przeczytałem list do redakcji i próbuje dociec prawdy! Jeśli Pan v-ce nie ma z tym nic wspólnego, niech sam złoży doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa! Nie ja im te grunty dałem tylko on! Więc skoro ktoś sygnalizuje przekręt, w dobrym tonie by było zareagować prawda?! Niech napisze sprostowanie, że o niczym nie wiedział, że ta ‘żelazna dama’ nie jest członkiem PiSu i nie była powiązana z pisiorami i tyle w temacie;-)

   • Zawsze wychodziłem z założenia, że każdy powinien się zająć tym co robi najlepiej. Więc pytam Maximusie kim ty jesteś aby dociekać prawdy ? Są do tego odpowiednie organy w tym Państwie. Daj im zarobić na chleb. To co robisz na tym forum Maxiumusie NIE JEST dociekaniem do prawdy. To jest podjudzanie. Jakie masz prawne umocowanie, jakie posiadasz dowody aby ferować wyroki? Powiedziałem ZGŁOŚ jeśli jesteś przekonany, że to jest prawda, o która walczysz bo przecież tak twierdzisz. Więc walcz Maximusie. o prawdę. To co robisz walka o prawdę jak na razie nie jest. Nadal to tylko sianie zamętu

     • Kiedy zadaję Ci konkretne pytania i zachęcam do dyskusji zaczynasz uciekać w ogólniki. Czego się Maximusie boisz? Ludowe przypowiastki to Twoja odpowiedź? Zadałem Ci konkretne pytanie. Czy to jest Twoja metoda walki o prawdę? przeczytałeś w najbardziej chyba niewiarygodnym źródle informacyjnym w tym mieście coś i podniecasz atmosferę falszu? Kto dał Ci do tego prawo? Nie zadałeś sobie ani odrobiny trudu aby te informacje sprawdzić, siedzisz wygodnie czując się bezpiecznie przed klawiatura swojego laptopa i bawisz się opiniami ludzi? Ile ty masz lat? Tak postępują tchórze Maximusie wiesz o tym? Co zrobiłeś aby ta informacje sprawdzić zanim usiadłeś i rozpocząłeś tą dyskusję? Odpowiedz?

     • “Ci co uczestniczą w tym forum prócz was, wiedzą kto tu zamęt sieje;-) ” I staraj się mówić za siebie. Jak na razie nie widzę tu tłumów, które Ci przyklaskują. Widzę, że jesteś sam i raczej irytujesz ludzi, którzy chcieliby po prostu wymienić opinie. Więc jacy “Ci”? Kogo masz na myśli?

 9. Ech Bufomet bufomet, nie tnij jarząbka… Wszystkich Tych mam na myśli którzy czytają ten wasz Silbertowski bełkot, ale na czytaniu kończą!! Nikt przy zdrowych zmysłach, nie będzie się kopał z koniem, a tak wygląda dyskusja z Wami na tym forum!! I ja czasem cierpliwość tracę, ale obiecałem Wam kilka miesięcy temu, że z uporem będę ścigał te wasze propagandowe kłamstwa, i to czynię!!!
  Zaczęło się od Galeny, wywijaliście się jak piskorz złapany w sieć, by nie odpowiedzieć, jaki interes miał Pan prezydent lobbując za prywatnym kapitałem z poza Jaworzna?!
  Teraz się tez wijecie gdy pytam, co tam na tych działkach robi Pan Starzycki, bo z tego co wiem marchewki nie uprawia:’-) Więc co uprawia?;-)
  Kim jest ta żelazna dama, członkiem jaworznickiego PiSu, czy tylko znajomą Pana v-ce prezydenta?;-)

   • Guner, zasięgnąłem języka, tam faktycznie się coś niedobrego działo! Więc gazeta gazetą, takicfh spraw nie da się od tak przyorać, zakopać… Ludzie nie bardzo chcą mówić, ale być może po nitce dojdę do kłębka;-)

    • znowu pleciesz. Cos zaslyszysz, cos podluchasz, cos ci sie o uszy obije. Pozniej to piszesz tutaj, zamiast z tym zrobic to co trzeba. Masz dowody, idz tam gdzie trzeba, a nie przykrywaj sie ze to inni powinni zrobic. Chyba ze sie boisz osmieszyc i za to zaplacic. Wiec tu tkwi twoj problem

     • Taaaa, marny pył ze mnie, ale strachliwy to ja nie jestem;-) Gdyby to mnie dotyczyła sprawa, pewnie zgłosiłbym sprawę do zbadania przez właściwe organy… Ale nie każdy ma tyle odwagi… Strzelić komuś w plecy, to nie to samo co zmierzyć się twarzą w twarz z przeciwnikiem;-) Z problemem macie do czynienia Wy! To Wasze środowisko nie moje! róbcie porządki sami u siebie, to nie będzie o czym pisać, nad czym dyskutować!
      Porządki, a nie chowanie spraw pod dywan!!!

   • tego sie mozna bylo spodziewac. Skonczyly sie argumenty, to sie zaczylo… my, wy oni. Chlopie wrzuc na luz bo sie tylko blaznisz. Po co wogole podejmusz temat, jak za chwile twierdzisz ze to nie twoja sprawa? Chcesz zaistniec, ale nie masz pojecia jak. Grasz cwaniaka przed monitorem, a jak trzeba zrobic cos wiecej, to nagle cie to nie obchodzi. Ale co sie dziwic, nie daleko pada jablko do jabloni

    • Jakich ty chcesz argumentów chłopie? Wasz guru patrzył z bliska jak jego ludzie robią jakieś dziwne rzeczy na biednych emerytach, a ty mnie pytasz o argumenty?! Czyś ty coś pił dzisiaj?! Pisze jakiś facet, że grunty które miasto przyznało dla ogółu, zostały podzielone wśród swoich, a ty mnie pytasz o argumenty?! Może coś paliłeś?! Ludzie się pytają gdzie są ich pieniądze, a ty mnie pytasz o argumenty?! Zakładając, że większość z tych działkowiczów, to ludzie starsi – to przecież on Pan Starzycki mógł im usłużyć swa wiedzą i wyjaśnić te wszystkie rzeczy prawda?! Przeczytałem ten list chyba z pięć razy, tam między wierszami wypisany jest żal rozumiesz?! Żal jakiegoś starszego człowieka który może ostatnie grosze wykłada na to by sie inni bawili?! A ty mnie pytasz o argumenty?!
     Nie sądzisz, że kto jak kto, że nie jakiś emeryt, ale v-ce prezydent miasta Jaworzna powinien dostrzec takie rzeczy?!

 10. Po co dokarmiacie tego trola? Pasożytuje na Waszych wpisach. Im częściej mu odpisujecie tym bardziej go to podnieca. Nigdy niczego konkretnego tu nie wrzucił oprócz ogólników, bełkotu i infantylnych cytatów. Prokuratury swoimi sensacjami też nie zainteresował. Ja już jakiś czas temu spłuczkę nacisnąłem.