Still0327_00000

Dodane 27 marca 2014 Przez W Kategorii Dzielnice, Polityka

Mieszkańcy Długoszyna o problemach dzielnicy

Spotkanie senatora Bogusława Śmigielskiego z mieszkańcami Długoszyna okazało się niezwykle potrzebne. Dyskusja przyniosła oczekiwany efekt. Senator przyjechał by słuchać. I przez dwie godziny miał do tego okazję.

Radny Grzegorz Piętak tłumaczył, że spotkanie z senatorem zostało zorganizowane z kilku powodów. Przede wszystkim celem była rozmowa o tym, co dzieje się w dzielnicy, co powinno zostać zrobione i jakie są plany. I tego też oczekuje się od senatora.

Bolączki dzielnicy

W trakcie spotkania Bogusław Śmigielski podkreślał, że przyjechał wysłuchać problemów mieszkańców i porozmawiać o tym, co można wspólnie zrobić, aby w dzielnicy żyło się dobrze.

Mieszkańcy dużo mówili o lokalnych drogach, przedszkolu, niezbędnych remontach, czy wreszcie o potrzebie nowego cmentarza parafialnego w Długoszynie.

Dyskutowano także o cmentarzu parafialnym. Proboszcz parafii pw. Narodzenia NMP w Długoszynie Mirosław Król mówił, że trzeba się zastanowić nad lokalizacją cmentarze przy kościele.

Sprawa jest o tyle pilna, że dotychczasowe miejsce pochówków jest zapełnione niemal w 99 procentach, jak mówili mieszkańcy podczas spotkania.

Rola władzy

Jaką przyszłość ma przed sobą Jaworzno? Dokąd zmierza? Jakim ma być miastem? O tym także rozmawiali mieszkańcy z senatorem Śmigielskim.

Śmigielski zwrócił uwagę, że dla wielu mieszkańców Jaworzno staje się po prostu „sypialnią”. Mowa o osobach pracujących np. w Katowicach, Sosnowcu, czy Krakowie. Podkreślił, że samorząd powinien starać się o rozwój miasta i o to, by w Jaworznie były miejsca pracy.

Mieszkańcy byli niemal jednomyślni w tej kwestii. – Przemysł u nas niemal nie istnieje. Jeśli jedynymi zakładami pracy mają być sklepy, to trudno nam się będzie bogacić – padł głos z sali.

Senator Śmigielski zgodził się z tą opinią. Przyznał, że rolą samorządu jest stworzenie takich warunków, aby praca była na miejscu. Dziwił się, że do tej pory nikt nie zaprosił do Jaworzna Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Zaproszenie do dyskusji

Po spotkaniu senator Śmigielski wyraził nadzieję, że odbędzie się kolejne spotkanie z mieszkańcami Długoszyna. Podkreślił, że chce się spotykać, słuchać i wypracowywać takie rozwiązania, które będą służyły zarówno mieszkańcom Długoszyna, jak i innych dzielnic Jaworzna.

Reklama

Pizza Jaworzno typ 00loading…


Informacje o

Redakcja portalu jaw.pl jest do Państwa dyspozycji. Podejmujemy każdy temat związany z życiem miasta Jaworzna oraz z Państwa problemami. Polecamy również usługi promocyjne i reklamowe na terenie miasta Jaworzno.