matysik

Dodane 10 marca 2014 Przez W Kategorii News, Polityka

Kolejny wyrok Matysika

Dwa tygodnie temu odbyła się kolejna rozprawa przeciwko redaktorowi naczelnemu “Co tydzień” – Józefowi Matysikowi. Tym razem Paweł Silbert pozew do sądu okręgowego w Katowicach za naruszenie dóbr osobistych wniósł prywatnie.

Mówiąc w skrócie, Silbert poczuł się urażony tym, że w publikacji z 27 listopada oraz 4 grudnia ub. roku Matysik przedstawił jego sylwetkę z czarnym paskiem na oczach.

10 marca 2014 roku Sąd Okręgowy w Katowicach wydał wyrok niekorzystny dla Matysika. Nakazał mu zapłacić 5 tys. zł na rzecz Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym oraz zwrot kosztów procesu.

Do katowickiego sądu na ogłoszenie wyroku przybyła ekipa telewizyjna pracująca w ub. roku na rzecz jaworznickiego magistratu wraz z naczelnikiem wydziału promocji i radcą prawnym Silberta.
Jest to już kolejny wyrok Matysika. Matysik ma już za sobą przegraną w pierwszej instancji za felieton z 2012 roku pt. “To pani jeszcze żyje?”.

Tym razem też złożę apelację od wyroku, jeśli tylko uzyskam jego uzasadnienie, ponieważ uważam ten wyrok za niesprawiedliwy – mówi Matysik.

Jeśli i tu temida nie przyzna racji Matysikowi, nie wyklucza on podjęcia dalszych kroków. W zasięgu jest nawet Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu. Dochodzenie tam sprawiedliwości staje się bardziej skuteczne niż można by się spodziewać. Za przykład niech służy wygrana sprawa dziennikarza z “To i Owo” – także lokalnej gazety. Dziennikarz poskarżył się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu w znacznie trudniejszej sprawie, a państwo polskie, bojąc się przegranej, podpisało z nim ugodę, płacąc spore odszkodowanie.

– Nie można wykluczyć, że po serii pozwów, składanych do sądu z inspiracji Pawła Silberta, gazeta zostanie ekonomicznie zniszczona, lecz mam nadzieję, że sprawiedliwość i tak ostatecznie zatryumfuje – kończy Matysik.

Pożyjemy, zobaczymy.

Grażyna Haska

Informacje o

Redakcja portalu jaw.pl jest do Państwa dyspozycji. Podejmujemy każdy temat związany z życiem miasta Jaworzna oraz z Państwa problemami. Polecamy również usługi promocyjne i reklamowe na terenie miasta Jaworzno.

67 Responses

 1. Mało kto będzie płakać po Matysiku za to co wyrabia przez ostatnie miesiące. “Inspiracją” dla Prezydenta był brukowiec który wrzucano do skrzynek a nie sama chęć składania pozwów jako takich. Za kłamstwa powinno płacić się sporo. i tego wam życzę.

 2. z tego co usłyszałem dla Matysika nie liczy się gazeta tylko jego sprawa… Wiec co taka osoba robi na wysokim stanowisku w tym brukowcu??

 3. Biedny, uciśniony Matysik :D, jeszcze go w Strasburgu nie widzieli 😉

 4. “Sąd sądem ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie”. :-)
  Pozostałe gazety i portale będą zamieszczać zdjęcie redaktora Józefa M. z paskiem na oczach? Moim zdaniem redaktor i właściciel gazety myli wolność wypowiedzi ze zwykłym uwłaczaniem. Czasem lepiej nieco ochłonąć i zastanowić się czy faktycznie warto grać kartami, które źle potasowaliśmy. Pomyłki bywają kosztowne.
  http://www.youtube.com/watch?v=Exh5fBAONBo

 5. “”””Do katowickiego sądu na ogłoszenie wyroku przybyła ekipa telewizyjna pracująca w ub. roku na rzecz jaworznickiego magistratu wraz z naczelnikiem wydziału promocji i radcą prawnym Silberta.”””””

  Ile trzeba mieć buty w sobie żeby to napisać. Rozumiem że CTV jest tylko tam gdzie Silbertowi można dokopać. Kiedy wreszcie zrozumiecie że wasze zachowanie jest zwykłym chamstwem i porażką. Że staliście się polityczną gazetą a nie miejską. Matysik powinien płacić za soją butę, chamstwo, stronniczość o wiele, wiele większe pieniądze. I pytam się do kogo i o co ma pretensje? Strasburgiem straszy? ale jaja, pokrzywdzony się znalazł. Jemu wszystko wolno tak, innym nie. Mam nadzieję, że kolejne instancje tylko potwierdzą obecne wyroki, a tej gazecie życzę bankructwa. Za jej zachowanie a przede wszystkim Matysików. Jej działalność nie ma nic wspólnego z wolnością słowa. Wolność słowa nie oznacza oczerniania, kłamania, insynuacji, bezstronności i pochlebiania temu z ki można ubić lepszy interes.

 6. Czy matysik przeprosił gminę na łamach swojej lub innej Gazety i zapłacił te 3000 PLN dla dzieci w Hospicjum Homo Homini + 2600 PLN kosztów przegranego procesu sądowego ?

  Nie śledze na bierząco ale prosiłbym o jakiś skan lub link …

 7. Przeczytałem artykuł i nie mogłem uwierzyć co widzę… a później przeczytałem go jeszcze raz.
  Potrafię zrozumieć, Szanowna Redakcjo, że opublikowaliście go na szybko, nim zrobi to druga strona – ot uderzenie wyprzedzające.
  Stąd ten płaczliwy ton… jaki to zły i niedobry Prezydent niszczy finansowo gazetę.
  Idealne preludium na ostatni artykuł przed zamknięciem gazety na cztery spusty, w którym możecie pokazać kadr z Urzędu Pracy, w którym to kilka(naście) osób z redakcji będzie się rejestrować.

  Sami wybraliście brudny sposób prowadzenia “walki” z Silbertem, przekraczając raz po raz granice nie tylko dobrego smaku, ale także uczciwości i rzetelności dziennikarskiej. Nie miejcie teraz pretensji, że za wylewane hektolitrami pomyje ktoś Was punktuje raz za razem, nie zniżając się przy tym do poziomu rynsztoka.

  Nie chcę Wam niszczyć złudzeń, ale do ETPC jeszcze daleka droga – bo jednym z warunków formalnych jest wyczerpanie krajowej drogi prawnej. Co oznacza wyrok z I instancji, apelację i skargę kasacyjną (o ile będzie przysługiwać).
  Nie zostaje mi życzyć nic innego jak…

  …szerokiej drogi.

 8. Silbert poczuł się urażony opaską na oczach? To już dowolnie można kogoś oskarżać i przypisywać mu przestępstwo według Matysika i Haskiej? Co ja czytam… A zgłaszaj pan apelacje, brnij pan dalej w to swoje bagno, narażaj się na kolejne koszty i pogrążaj swoją gazetę dalej.

  PO sobie wybrało świetnych sojuszników… Z dwoma wyrokami za kłamstwa. Pogratulować.

 9. Czytajcie jak się Józek tłumaczył. To jest lepsze niż niejeden kabaret 😀

  “Paweł Silbert oddał sprawę do sądu z powodu przedstawienia go z czarną opaską na oczach, sugerując karną sprawę prezydenta.

  Redaktor tłumaczył na jednym z posiedzeń sądu, że uczynił tak dlatego, żeby uniemożliwić mieszkańcom zidentyfikowanie osoby Pana Silberta.”

  http://www.mojejaworzno.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2941&Itemid=1#.Ux3rzc6eZGN

 10. Całym sercem trzymam kciuki za Redakcję. To, co dzieje się w Jaworznie, to Rosja Putina. Matysiki nie Jesteście sami! Są normalni ludzie w Jaworznie, którzy wierzą w wolność słowa,a nie w walenie wazeliny.

 11. Czy Jaworzno jeszcze żyje? Przecież to już kołchoz. Dla plebsu postanowiono zrobić tranwaje, by mogli robić tanie zakupy….

 12. Widzisz, Panie Tomaszu,
  Problem w tym, że nie należy mylić wolności słowa z przyzwoleniem na oszczerstwo.
  Krytyka władzy, obojętnie, prawej, lewej czy centro-prawicy jest pożądana, ale w granicach, które określa prawo, lub chociażby etyka i rzetelność dziennikarska. A tego zabrakło redakcji i za to teraz “płacą”.

  • Tobie także polecam wziąć kilka głębokich wdechów nim opublikujesz kolejny komentarz, bo chwila zapomnienia skutkuje tym co powyżej… najpierw nazywasz mieszkańców plebsem, a później próbujesz prostować to stwierdzeniem o “zacnych ludziach”. Ups… nowy system komentarzy nie przewiduje edycji… ktoś złośliwy mógłby rzec, że powiedziałeś co myślisz…

 13. No może tak. Ale z punktu widzenia władzy jest plebs, a z punktu normalnego mieszkańca który współpracuje z nimi i organizuje różne akcje społeczne, stwierdza, że to zacni ludzie. Dlaczego? Bo są normalni. Nie koryciarze.

 14. Aha, myślę, że obecni rządzący nie szanują ludzi, mamiąc ich głupimi artykułami w gazetkach rządowych.

  • Piłeś? Nie komentuj. W “gazetkach rządowych”, “plebs”? Coś Ci się pokićkało. Przypomnę, że w kraju rządzi twoja partia mateczka Platforma, a Ty wyjeżdżasz z takimi tekstami? O wazelinie jaką podlałeś i “włażeniu” Matysikom do… daruję sobie szerszy komentarz.

 15. Gazetki rządowe to gazetki lokalne, jaworznickie, bezpłatne. To te dostępne za darmo. Po sklepach, wyszynkach itp. , czy urzędach. Podtrzymuję, że teksty w tych gazetach nie szanują mieszkańców. Uważają ich za tych, którymi można manipulować. Czy Wy też daliście się wciągnąć?

 16. Tomasz my nie, ale Ty chyba ewidentnie tak – podważasz wyroki niezawisłego sądu – ciekaw jestem czy jakbyś Ty miał “słit focie” z czarną opaską to przeszedłbyś z tym do porządku dziennego?

  • Siedziałem sobie wczoraj w restauracji na uroczej kolacji, spoglądaj w piękne zielone oczy, i cały czas się zastanawiałem , kto tak zajebiście o mnie myśli? Skoro mój obiekt pożądania siedzi obok mnie, kto?:-) Widzę po tym szaleństwie na stronie, że moi znajomi urzędowi propagandziści, zastanawiali się kiedy wkroczę do tej chorej dyskusji, i zmyje ich rozpalone głowy kubłem zimnej wody?;-) Wyroku nie komentuje bo Matysik nie ma szans sam wygrywać z Silbertem tym bardziej, że biorą w ty udział emocje! Emocje człowieka oszukanego zdradzonego, takie emocje mogą zaprowadzić Pana Matysika na skraj przepaści!! Silbert z całą premedytacje i krok po kroku szykował się do tej wojny, jednym z pierwszych działań było wykończenie gazety Gałeckich. Rozmawiam z wieloma ludźmi i ludzie doskonale widzą i odczytują tą jego grę! Zwróciłem kiedyś uwagę na Kociej jak rozdawano tą ich gazetkę, ludzie z obrzydzeniem odwracali głowy. Więcej spokoju życzę i więcej zimnej krwi!!!

 17. Oj Sędor, Sędor. Jak dobrze, że jesteś, członku zarządu jaworznickiej Platformy Obywatelskiej. Pamiętny użytkowniku gangman, przyłapany swojego czasu, kiedy się zapomniałeś przelogować na tym forum.

  Zdradziłeś człowieku swoim wpisem o plebsie cały stosunek platformerskiej zarazy – macie nas wszystkich za plebs, taki sam ciemny lud za jaki ma nas PiS i jeszcze parę innych pełnych politykierów i karierowiczów partii. Masz rację pisząc, że władzy w Jaworznie odbiło – zamiast się z wami układać, zamiast pomagać w zdobywaniu maniany na cygara, kawior, szampana i zegarki wybrali uczciwość wobec ludzi.

  Twój poseł Saługa zorganizował miesiąc temu spotkanie z think tankiem PO – m.in. p. Makowskim, który długo i cierpliwie opowiadał waszym tępym głowom o nowej urbanistyce, o tym jak należy budować miasto dla ludzi. Nic nie zrozumiałeś Sędor, bo masz tych ludzi za plebs. Zwłaszcza tych korzystających z komunikacji publicznej. Według Ciebie to plebs jeździ tramwajami. Więc w ch…j wydawać pieniądze na plebs, jak można na zegarki.

  Nic nie rozumiesz z republikańskich wartości twojej partii. Ale nie będę zdziwiony jak Cię po tej jeździe z “plebsem” nie wyp….erdolą. Jesteście złymi ludźmi, którzy niedługo od tego plebsu dostaną kopa do niebytu.

 18. Oj redbaronie, nie przekrecaj faktów. To Wy traktujecie ludzi jak plebs manipulujac nimi w gazetach bezpłatnych. Na dodatek wydajecie naszą kasę, sponsorujac je poprzez nadmierną ilość płatnych reklam i artykułów sponsorowanych. Ja czuje sie w tym miescie jak plebs, bo wladza nie szanuje mieszkancow. Skoro wam w głowie tramwaje, to nie znacie potrzeb miasta i jego Mieszkańców. Ja w przeciwieństwie do Ciebie jezdze komunikacją miejską. A Ty jak do Krakowa ostatnio dojezdzasz?

 19. Oj jaworznickie piekiełko. Jak dobrze, że nie muszę na co dzień oglądać tego waszego grajdołka. Matysik musi się wstrzymać, bo im bliżej wyborów jesiennych, tym bardziej go będą chcieli wyeliminować.

 20. Brak Co Tydzień, to zagrożenie dla demokracji w Jaworznie. Pozostałe media są w rękach Silberta i jego kumpli. Grozi nam białoruska demokracja, czyli tylko gazety sterowane przez władze, a nie społeczeństwo.

  • panie Czesławie, niech pan już da sobie spokój z tą obawą o demokrację. W Jaworznie nic jej nie zagraża, nawet tacy politycy i takie indywidua jak pan znajdują swoje miejsce w tej demokracji… całkiem zasłużone miejsce… na marginesie

 21. Nam to nie grozi – My już to mamy w CT :)

  • Napisałem to kiedyś, powtórzę teraz; To, że ludzie tu nie komentują jaworznickich wydarzeń, nie świadczy o tym, ze tu nie zaglądają! Nie komentują, tak jak i darmowej gazety nie odbierają z rąk darczyńców, bo nie chcą się kopać z koniem-) Matysik tak jak 30 lat temu, tak i teraz mieszkał w blokowisku a jego uposażenie miesięczne prawdopodobnie nie przekracza 3-4 tys zł miesięcznie. Przy tym polowania na niego, pewnie tyle by przeżyć?! Z worka wyciągnięty jak królik z kapelusza, v-ce prezydent Jaworzna zarabia miesięcznie 26 tys miesięcznie;-) Matysik miał i ma twardy charakter i nie odpuści Silbertowi by wie, że ten na to zasługuje! W Jaworznie wprowadzono przez Silbertowców medialną dyktaturę, jak to się skończy czas pokaże. Czy jakaś część społeczeństwa w to uwierzy? Trudno powiedzieć, ludzie nie tacy ciemni jak by się piarowcom Silberta wydawało:-) Gdyby nie to, ze gazeta CT wspierała Silberta i budowała jego image, nikt by nawet nie spojrzał na tą darmową bibułe;-) Jeśli psioczą to z przekory i ze złości, że przez tyle lat CT wspierała P. Silberta, ale na niego nie zagłosują chodź by facet na głowie stawał!! Wspomnicie moje słowa!!!

 22. Wprowadziliście cenzurę komentarzy! oj oj – toż to mi zalatuje Białorusią!

 23. Tomaszku – czy czasem twoi partyjni koledzy zatrudnieni w państwowym koncernie energetycznym nie sponsorują matysikowej redakcji? Przepraszam – nie lokują czasem w gazecie reklam, ogłoszeń, tekstów sponsorowanych? Ile to nas (obywateli, płacących spore rachunki za prąd) kosztuje?

  • Ja nie Tomasz, ale ci odpowiem! Na pewno mniej niż sponsorowane artykuły opłacane w tej Extra reklamówce;-) Podejrzewam, że to koszt między 12 – 15 tys miesięcznie! Skąd te pieniądze pochodzą?!! Oroszę odpowiedzieć mieszkańcom Jaworzna, kto wydaje 15 tysięcy miesięcznie na polityczną walkę, gdy dzieci z biednych rodzin nie mają bułki w szkole?!!

 24. Znowu “redaktor” w sądzie, i znów wyrok – jeszcze kilka i RUP Jaworzno, ul. Północna ???

  btw, Czwarte spotkanie w sprawie podziału nadwyżki budżetowej rozpoczeło się od wniosku radnych PO i WdJ dotyczącego zakazu nagrywania rozmów i wyproszenia dziennikarzy… –

  Co Radni mają do ukrycia ??? Panie Tomaszu Sędor już nie chcecie wszystkiego nagrywać ???, bo co kompromitujecie się ???

 25. No Tomaszu jaworznianin.pl poleciał po tobie.

 26. Ja nie jestem radnym, proszę zapytać radnych. Grisham masz rację. Każdy mieszkaniec ma prawo uczestniczyć i rejestrować prace komisji i rady, ponieważ dotyczy to środków publicznych. Oczywiście warto wcześniej poinformować, że się nagrywa. Ewentualnie można zakazać nagrywania, jeśli tematy dotyczą danych osobowych mieszkańców, które nie powinny wypłynąć poza komisję. Tutaj chodzi o ochronę danych osobowych. Za to przegięciem jest podstępne manipulowanie tymi nagraniami.

 27. Tomaszu, czyli każde ujawnienie zapisów głosu czy obrazu będzie od razu manipulowaniem i przegięciem ?. Co do danych osobowych to da się je “wypikać”. Reszta wypowiedzi powinna być dostępna bez żadnych cięć i montażów, aby właśnie nie być posądzonym o manipulacje. Tylko że teraz radni z PO już nie chcą być nagrywani. Wiadomo czemu. Jeden pochwalił się, jaki to jest skuteczny i już ma minusa. Reszta obawia się, że ktoś ich słowa może wykorzystać przeciwko nim. Ostatnie zdanie na dole w linku który podam jak najjaśniej pokazuje, kto się boi nagrań.

  http://www.jaworzno.pl/pl/aktualnosci/1333/radni_po_i_wdj_zerwali_dzisiejsze_rozmowy.html

 28. Wróciłem z delegacji i cóż czytam.Sfora jednym głosem szczeka “Huzia na Józia” Jakby mogli to by wyli z zachwytu.Taka to już, ta pseudo -jaworznicko -zilbertowska inteligencja. A nie znacie wy czasem przysłowia przodków waszych,że “Ten się śmieje,kto się śmieje ostatni”. Ale cieszcie się sforo INP .Po teraźniejszej euforii, więcej będzie bolało, przy okazji jesiennej porażki.A wtedy powinno się zastosować w praktyce kolejne powiedzenie
  “Fora ze Dwora”
  Pozdrawiam szakale.hieny,psy gończe,kundle i mieszańce.(Całą sforę INP)

 29. Z delegacji ?. Raczej zjechałeś z trasy, furmanie. Trzeba mieć klapki na oczach, aby wysuwać taką tezę, że to tylko o panów Silberta i Matyskika chodzi. Owszem, dwa wyroki w przeciągu tak krótkiego czasu, to dość duża porażka i ewidentnie temat do kolejnego wydania magazynu “Extra”, ale tak naprawdę to nie o tych dwóch panów chodzi. Zbliżają się wybory do Europarlamentu a potem wybory do samorządów. Wszyscy się przebudzili i teraz każdy z osobna próbuje głośniej krzyczeć, aby zostać zapamiętany przy urnie. Ciekawe czy do wyborów zobaczymy jeszcze jakieś twarze zakryte czarnym prostokątem czy to już wszystko. Jedynie o czym marzę, to o nagrywaniu spotkań klubów, Prezydenta i radnych w komisjach. Może ktoś jeszcze coś palnie, i się odkryje ze swoich zamiarów. Było by miło poznać ich po słowach, bo po czynach co poniektórych, raczej marnie to wygląda.

 30. Bartonie myślę ,że nie powinno się Ciebie wyprzęgać bo jak się raz bydlęciu da wolność to kąsa i kopie.(to drobna riposta co do furmana, dzięki ci jednak za dobre słowo, zawsze to lepiej powozić niż ciągnąć). Jeśli chodzi o opaskę na oczach to przypomnij sobie kto występował w tym charakterze przed poprzednimi wyborami i z czyjej inicjatywy.Oczywiście,że rozpoczyna się walka przedwyborcza i każdy furman to wie ,ale nie koniecznie wie to każdy muł.

 31. Bartonie do 16:00 jeszcze troszkę czasu, a Ty już stoisz przy drzwiach? nie piszesz? biedny ten wasz INP

 32. Masz rację, co nie zmienia faktu ,że muł pozostanie mułem

  • Nie dziw się Bartonowi bo myślenie logiczne było modne w zamierzchłych czasach Arystotelesa. Dziś, w erze lotów kosmicznych, preferuje się myślenie mistyczne;-) Nie miej do niego pretensji bo nie posłuszeństwo jest prob­le­mem tyl­ko bez­myślność! Ona po­wodu­je, że jest się posłusznym różnym debilizmom;-) On jest posłuszny!

   • Logiczne myślenie mówi, że te “zakłamane media prosilbertowskie” jakoś przed sądem nie stają i wyroków za kłamstwo nie dostają. Na mój rozum redaktor M. mógłby spokojnie przed sądem odpowiadać za jeszcze kilka innych grzeszków, które w gazetce swej popełnił. Sam też przecież informował jaworznian, że redakcja w “dobrej wierze” kierowała urzędnicze sprawy do organów ścigania ale… może któryś z urzędników (lub urzędniczek) odpowie czy był przesłuchiwany przez organa na tzw. “okoliczność”? Bo moim zdaniem to kolejne, szmaciane insynuacje dotyczące popełnienia przestępstwa, którego w rzeczy samej nie było. Dziwna ta “krucjata” jeśli polega li tylko na pokazowym machaniu papierową szabelką.

    • Bo co nagle to po diable;-) Ale przyjdzie czas na wszystko;-)

     • Maksminus-75, to co piszesz też jest “machaniem e-papierową szabelką” właśnie ze względu na brak logicznego uzasadnienia. Jak pisałem w innym poście – taki Korwin-Mikke (z ugrupowaniem): biorąc pod uwagę aktywność jego internetowych fanów od kilku kadencji powinien być w sejmie jako licząca się opozycja. Rzeczywistość pokazuje, że w każdych wyborach jego poparcie mieści się w granicach błędu statystycznego. Bo lokalnie ważniejsze jest coś innego niż wydumane przewroty lub rewolucje. Res, non verba Mariano Italiano.
      Przypomnę, że piszemy w wątku w którym pada informacja, że redaktor gazety otrzymał kolejny wyrok za pisanie kłamstw . I jeśli godzimy się na podważanie sprawiedliwości naszego systemu sądownictwa to uderzamy w podstawy naszego państwa. Państwa, które daje diety radnym, posłom i senatorom 😉 To bardzo niepatriotyczne.

 33. Tak Maksimusie ,nie znam chłopa ,ale coś mi się widzi,że masz rację.

 34. Dlaczego Pan, który stoi obok Pana w todze na tym zdjęciu http://www.jaw.pl/wp-content/uploads/2014/03/matysik.jpg nie ma czrnej przepaski na oczach. Przecierz ktoś go może rozpoznać. 😉

 35. O jakim patriotyzmie Ty piszesz Sterczały?! O tym waszym?! Nie chcę być takim patriotą!
  Wodzowie często sądzą, że motywami działalności ich przydu…. i lizusów jest lojalność i oddanie sprawie.. O wiele częściej jednak bywa to jakaś dziewczyna czytująca gazety;-)

 36. Chcąc cokolwiek powiedzieć na temat rejestracji prowadzonych rozmów należy się wcześniej zapoznać z pismem Prezydenta Miasta Pawła Silberta do Przewodniczącego Rady Miasta Pawła Bańkowskiego z dnia 28.02.2014 r. OR-OK.0121.4.5.2014. Czy Silbert ustanawia prawo?

 37. A o czym jest to pismo radny Chudzikiewiczu? Pewnie o tym, że mają nagrywać komisje Rady Miejskiej podczas obrad. To radny Chudzikiewicz – będę pisał do Silberta, żeby nie tylko nagrywał, ale na miejskiej stronie umieszczał. Silbert obiecywał nam, że działania władzy będą jawne, a pan Chudzikiewicz chce utajniać, ukrywać, cenzurować. Niedoczekanie. Nie po to na Silberta głosowaliśmy, żeby pan tu tajność wprowadzał. I kaganiec trzyminutowy na usta. Zagubiliście się towarzyszu w czasie. Już nie jest 1952 rok. Już nie.

 38. Czkawka.

  “Posiedzenia i narady w gminie powinny być jawne. Wszystkie bez wyjątku, jeśli tylko dotyczą spotkań, na których omawiane są sprawy Jaworzna – twierdzi przewodniczący rady miasta Paweł Bańkowski.”

 39. Rozmowa kontrolowana rozmowa kontrolowana rozmowa kontrolowana, dla polepszenia usług Urzędu Miejskiego rozmowa kontrolowana…

 40. Redbaron. Pismo jest o nagrywaniu i upublicznianiu kolegium Prezydenta i narad z naczelnikami. Jednak Pan Prezydent nie wyraził zgody. A wszyscy domagają się pełnej jawności. No ale przecież zasady jawności i demokracji w naszym mieście ustala Prezydent. Taka demokracja.

 41. To wreszcie ma być jawność działań władzy, czy tylko tych spotkań, które prezydent uzna za stosowne. A od reszty wara.

  • Ja mam do pana pytanie panie Radny. Niech mi pan wyjaśni skąd nagły odwrót od pomysłu rewitalizacji parku Lotników na Osiedlu Stałym. Jak miałem naście lat, odbywały się tam festyny, występy, kabarety. Ścieżki rowerowe tętniły życiem, wszystko było ładnie pomalowane, drzewa wycięte a jeziorka czyste. Teraz strach i wstyd tam przechodzić. Widziałem film, gdzie SLD czyli pańska partia zorganizowała festynek, w którym wyraźnie mówił pan o naprawieniu tego stanu. Teraz nie widzę w waszym projekcie wykastrowanego budżetu funduszy na ten cel. Uparł się pan i pańscy koledzy radni, że Podłęże musi być jakimś centrum sportowym. Szczakową faktycznie powinno się z samolotu zalać betonem. Po co im sport, mają knajpy i duże w rejonie bezrobocie. Niech się cieszą tym stanem.

  • Nie myśl pan, że ludzie mają sklerozę jak wy. Wszystko co powiedziane, zostało zapisane. jest więcej tego rodzaju zapisów, i przyjdzie przed wyborami czas, aby je wytknąć każdemu Radnego z osobna z imienia i nazwiska. To będą najtrudniejsze wybory, bo ludzie już doszli do przekonania , że czas najwyższy przewietrzyć tą salę posiedzeń z dziadków, którzy mają sklerozę i nie pamiętają, co obiecywali. Dla przypomnienia, troszkę z tego coście obiecywali przed wyborami. Teraz, jak w grze w karty powiem “SPRAWDZAM !”

   http://forum.jaw.pl/viewtopic.php?f=11&t=18307

 42. Barton, stawiam piwo :)))

 43. Zagraj w Piotrusia Bartonie, to gra w sam raz dla ciebie;-) Głupi i mądrzy ludzie są nie­szkod­li­wi, tyl­ko półgłówki są niebezpieczni;-)

 44. Maksimus, twój nick pasuje do ciebie jak do koziej dupy trąbka 😉

Dodaj komentarz

Strefa mieszkańca

Hosting zapewnia firma:
ART-COM Sp. z o.o.