REKLAMA

Nowy szeryf w mieście? Nieznane osoby od kilku dni prowadzą w mieście akcję mającą na celu „edukację” kierowców, którzy źle parkują swoje pojazdy. Osoby, które zaparkowały w niedozwolonym miejscu mogą znaleźć na swoim samochodzie naklejkę o wulgarnej treści.

Dyskusja o walce ze źle parkującymi kierowcami pojawiła się na forum Skyscrapercity, gdzie pod pseudonimem hawkmoon udziela się jeden z wysoko postawionych urzędników Urzędu Miejskiego. Takie podejrzenia graniczące z pewnością mają internauci. Z jego wpisów na forum może wynikać, że popiera inicjatywę. W jego komentarzach czytamy:

Dziś zrobiłem OPR gościowi, który na prawie pełnym parkingu z parkowaniem prostopadłym zaparkował ukośnie zajmując dwa miejsca parkingowe. Olał moją reprymendę twierdząc, że on tylko na chwilę. Żałowałem, że nie zaopatrzyłem się w karniaka na dobrym kleju… Ech”

oraz

Nie ma nic złego w tropieniu mamutów, a później opowiadaniu o tym w jaskini, w cieple domowego ogniska. Trzeba się czasem motywować do działania, żeby nie tracić sensu. A sens jest. Edukacyjny”.

Pytany o komentarz w tej sprawie stwierdził, że jest urzędnikiem w godzinach od 8-16 i skierował nas do urzędowego rzecznika prasowego.

Akcja oburzyła jednego z mieszkańców Jaworzna, który uważa, że od walki ze źle parkującymi kierowcami są odpowiednie do tego służby, czyli policja i straż miejska. Poszkodowany, radca prawny Łukasz Chuderski uważa, że naklejanie takich „wlepek” jest niezgodne z prawem, a osoba, która przykleiła taką naklejkę na jego pojeździe naraziła go na publiczne wyśmianie i szkody. Usunięcie bowiem naklejki z samochodu jest trudne i uszkadza lakier. Poszkodowany podkreśla, że zdaje sobie sprawę, iż zaparkował w niedozwolonym miejscu i mimo że nie utrudniał przejazdu innym samochodom, to mandat mu się należał. Twierdzi jednak, że mieszkaniec, który zauważył łamanie prawa powinien zgłosić sprawę na policję lub straż miejską, a nie samemu wymierzać sprawiedliwość.

Teraz Chuderski będzie domagał się sprawdzenia monitoringu miejskiego i przeprosin od sprawcy. Jeśli ich nie otrzyma, nie wyklucza skierowania sprawy do sądu.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

178 KOMENTARZE

 1. Żenua – ciekaw jestem czy Pan prawnik jest świadom, że tym wywiadem wiele osób w tym na pewno ja, w razie potrzeby nie skorzysta z jego usług.
  Kto jak kto, ale prawnik powinien chyba przestrzegać prawa?, a tutaj przyznaje się do świadomego jego łamania.
  Skoro jak twierdzi, że został narażony na wyśmianie to mam nadzieje, że będzie to dla niego nauczka i kolejnym razem stanie 100 czy 300m dalej, ale w miejscu do tego przeznaczonym, zawsze może również skorzystać z komunikacji miejskiej i problem rozwiąże się sam :).
  Dla chłopaków, którzy podjęli się tego zadania ode mnie plus – edukacja i edukacja, żadnych szkód naklejka na szybie nie wyrządza, a jak ktoś poświęci czas na drapanie to jest szansa, że kolejnym razem pomyśli.
  Co do policji i SM – to chyba żart, każdy wie, że mało kiedy przyjeżdzają na takie wezwania i dlatego każdy parkuje jak mu się podoba.

  • Jaśnie Wielmożny Pan Radca Prawny parkuje na trawce, bo tak mu się podoba. Sam mówi, że wie, że łamie prawo. Może nawet i zrozumiałbym, jakby to był zegarmistrz, piekarz czy sprzedawca warzyw. Ale Radca Prawny, który zarabia w tym zawodzie, taki daje przykład ?. Z premedytacją staje na trawniku ?, który jest własnością nas wszystkich ?. No nie godzi się panie Radco. Powinien pan do kamery przeprosić.

 2. Radca Łukasz C. gdyby miał jaja to za takie parkowanie powinien się ze wstydu zapaść pod ziemię, a nie płakać przed kamerą jak baba.

  Co kogo obchodzi, że mu się spieszyło. Wszystkim nam się spieszy. Pan radca doradza nam w takich przypadkach łamanie przepisów? Brawo! Ciekawe ile razy w ciągu całej “dniówki” podjął próbę przeparkowania auta z trawnika. Rozumiem, że policja przy okazji wykorzysta ów materiał z monitoringu do ukarania Łukasza C.

 3. “redaktor” miast piętnować zachowanie radcy, to robi z niego ofiarę, bo Hawkmoon na “wieżowcach” to i owo. “redaktory” ogarnijcie się trochę, podobno jesteście dla mieszkańców, a prowadzicie prywatną wojenkę . Inne media pojechały by po radcy jak Barbara w linku poniżej, tylko wy “redaktory robicie z niego ofiarę bo się z niego śmieją – i bardzo dobrze !!!

  https://www.youtube.com/watch?v=Rb2dGRMLB0w

 4. Ja na pewno z pomocy radcy prawnego o takim podejściu do naszego codziennego życia nie zamierzam korzystać. Jeśli radca liczył, że swoim wystąpieniem zrobi sobie bezpłatną reklamę to przynajmniej w tym jednym przypadku efekt jest całkowicie odwrotny.

 5. Biedna redakcja zamiast napiętnować za takie zachowanie złego parkowania gdzie popadnie współczuje jaśnie panu radcy prawnemu. Bo to pan jest i może stawać gdzie chce, a nie my plebs za który nas uważa PO który musi pojeździć i poszukać legalnego miejsca parkingowego. No ale Hawkmoon to urzędnik Pawła Silberta więc trzeba było z tego zrobić aferę. Ciekawe gdzie jeszcze redaktory zawęszą, zaszpiclują żeby ogłosić radosną nowinę. A może sami zaczniecie chodzić z kamerą i napiętnować takich ludzi? Przynajmniej zrobicie coś dobrego oprócz prowadzenia wojny z prezydentem.

 6. Czytając “wieżowce” to ten radca nagminnie parkuje w niedozwolonym miejscu i nagminnie dostaje karnego kut..a – czyli niereformowalny jest i uparty, więc ja proponuję SM, Policji pilnować gościa i lepić mandaty, może jak go po kieszeni szrpnie to coś zrozumie. panie radco Pan notorycznie parkuje pod plebanią, na trawnikach, nawet po części na przejściu dla pieszych !!!!!

 7. Całkiem niezła antyreklama. Pan prawnik oświadcza, że z premedytacją łamie przepisy, redakcja mu zgodnie przytakuje przy okazji starając się zgnoić dbającego o publiczne dobro urzędnika. Ciekawe, że urzędnik tak jak inni normalni uczestnicy ruchu drogowego (czy chodnikowego) jest za zwalczaniem takiego chamstwa i cwaniactwa w każdy możliwy, legalny sposób (są sposoby nielegalne). Pan prawnik w materiale przyznał, że jego samochód stał w ten sposób zaparkowany przez cały dzień i mu wstyd przynosił. Czyli można założyć, że nie było to zwykłe podjechanie do biura aby szybko zabrać dokumenty. Jeśli zdjęcie zamieszczone w tym temacie przedstawia jego furmankę to gratuluję propagowania wandalizmu poprzez świadome rozjeżdżanie miejskich trawników. Osobiście brakuje mi takiego ruchu jaki mają Rosjanie:
  http://www.youtube.com/user/StopXAM
  Naklejki “ciut” większe i klejone na przednią szybę a nie ledwo widoczne, małe kółeczka, klejone jak czytam na forum SCC na tylnią boczną szybę żeby widoczności jaśnie państwu nie zasłaniać. Czekam też aż pojawią się u nas taryfikatory mandatowe zależne od wysokości wynagrodzenia. Obecnie zapłacenie mandatu dla niektórych “J.W. Pań/Panów” to jak rzucenie żebrakowi jałmużny. Zresztą widać w załączonym materiale, że bardziej skuteczne i edukujące jest publiczne napiętnowanie naklejką. Przy okazji ostatniej wizyty JKM i jego pomysłów: Czy ktoś spotkał się ze wzmianką historyczną o stojącym na naszym rynku lub w jego okolicach pręgierzu? 😉
  A już na koniec. Jak widać żyjemy w takim kraju gdzie za słuszne i wyraźne zwrócenie uwagi o niestosownym zachowaniu możemy spodziewać się noża pod żebrem od bandyty i włóczenia po sądach zafundowanego przez prawnika. Więc nie ma się co dziwić, ze społeczeństwo obojętnieje na patologie. Chwała tym, którzy nie pozostają bierni!

 8. Całym sercem i duszą popieram akcje. Będę jej kibicował, gdyż brak obojętności jest przejawem odradzającej się miejskiej wspólnoty i społeczeństwa obywatelskiego, które czuje się odpowiedzialne za przestrzeń publiczną, traktuje je jak własną i nie pozwala jej gwalcic.

  Nie jest prawdą, że powinniśmy takie sprawy zostawiać policji czy straży miejskiej. Jeżeli zło i chamstwo dzieje się wokół nas to powinniśmy reagować.

  W latach 70. Holendrzy wyszli na ulice w demonstracjach przeciwko samochodom i kierowcom zawlaszczajacym przestrzeń miejską. Czara goryczy się przelała kiedy jednego roku zginęło pod kołami 400 dzieci. W Polsce ginie dziś chyba nawet więcej. Polecam wspaniały esej o tym czym jest samochód dla Polakow z ubiegłotygodniowej świątecznej Gazety Wyborczej. Pańskie zachowanie radcy Chuderskiego jest oczywistym przejawem, ze traktuje pieszych jak plebs.

  Na szczęście plebs nie da się już tak traktować. Miasto jest przestrzenią dla ludzi. I nie będzie od tego odwrotu. Choć walka będzie długa, bo używane w dyskusji argumenty cywilizacji prosamochodowej są zagrane jak talia starych kart, znane i łatwe do obalenia. Samochody są tylko częścią, a nie dominującym elementem cywilizacji. I nie można im podporządkować wszystkiego.

  Niestety, ale właściciele pojazdów wartych setki tysięcy złotych używają ich nie jako środki lokomocji ale jako sposób okazywania własnej wyższości nad plebsem i chociażby przepustki do parkowania gdzie się tylko zechce.
  Z tego powodu nie wystarczy znak. Konieczne jest zaslupkowanie zakazanych dla aut przestrzeni. Za co placimy wszyscy. Podobnie jak placimy za naprawę granitowych chodników zniszczonych przez Panów w ich mogących wszystko samochodach.

  Edukacyjny wymiar akcji “wiezowcow” jest nie do przecenienia. Kilku zatwardzialych okupantów chodników, wysepek, trawników juz nawet nie próbuje łamać przepisów parkingowych. A dziś dowiedzialem się, ze pewien pan, który uważał, że może parkowac na Rynku gdzie i kiedy tylko zechce dostał 1500 zł grzywny w Sądzie. Dlaczego tyle? Bo nie chciał przyjąć 100 zł mandatu. Sad okazał się mniej łaskawy niż Straż Miejska.

  Mam nadzieje, ze Sąd w podobny sposób podejdzie do wyczynu radcy Chuderskiego, który występem w telewizji okrył się większym wstydem niż wożąc naklejke. A patrząc na zdjęcie powinien być ukarany za zastawienie chodnika i zniszczenie dopiero co założonego trawnika.

 9. Jak to, nikt nie broni pana prawnika? Oj redakcjo… Znów obstawiliście złego konia? Wstydźcie się. Powinniście stać na straży przestrzegania prawa, a tu ciągle jesteście ciągani po sądach i skazywani za kłamstwa albo udostępniacie miejsce facetowi, który ordynarnie przyznaje się do bezczelnego łamania przepisów. Czy ktoś wie gdzie takie karne kutasy sprzedają?

 10. Jesli była chec zapłaty mandatu to wystarczyło wykonac jeden telefon na policje i przyjąć ten mandat, bo pewnie szybko by przyjechali. A co do szeryfa to lepiej by wyszło jakby ta osoba robiła fotki / filmiki gdzie samochody są rzeczywiscie zle zaparkowane i zaniosła je na policje. Wtedy by nie trzeba było by na policje dzwonić a sami zainteresowani by napewno wtedy zapłacili 😉

  • Nie jest tak prosto. Policja i SM – czas oczekiwania godzina, dwie zanim się łaskawie pojawią.
   Zaniesienie materiałów na policję nie wystarcza, trzeba później się pojawić w sądzie jako świadek.
   W tym przypadku samochód był zaparkowany na chodniku i nowo założonym trawniku.

 11. Czy nie lepiej, żeby policjanci nie zajmowali się papierkową robotą, lecz poważniejszymi wykroczeniami czy przestępstwami? Skoro jest skuteczność – pan prawnik już parkuje grzecznie w miejscach dozwolonych, to cel został osiągnięty skromnym kosztem jednej naklejki i kilku minut drapania.

  Szacunek dla państwa z forum wieżowców polskich.

 12. Brakuje mi tutaj jeszcze wypowiedzi naszych forumowych “perełek”. Panowie -75, -76, tomaszsendor, i inni “politycznie poprawni”: też popieracie naruszanie przepisów z premedytacją? Osobiście w ciągu dnia lubię parkować na Pocztowej. Obecnie zawsze znajdzie się miejsce. Jak będę musiał robić drugie lub trzecie kółko via Zielona to zmienię zdanie. A przez rynek fajnie na Farną można się przespacerować. No i kawka w Maleńkim. I rewelacyjne pierogi jak zaburczy w brzuchu. Tego nie docenią byznesmeny próbujący zaparkować metr od swojego biurka.

 13. No co ty? Przecież oni aż tak głupi nie są żeby za prawnikiem stanąć. Tylko Sędorowi, członkowi zarządu Platformy Obywatelskiej się raz “plebs z autobusów” wypsnął przez co odsunął od siebie perspektywę dobrze płatnego koryta, bo przecież musi jakoś “plebs” namówić na głosowanie na niego.

  Chyba prawnik popełnił kompromitującego samobója. Filmik już się rozprzestrzenia po sieci. Proponuję żeby go masowo udostępniać jako przykład skrajnego buractwa.

 14. Ludziom od lat odwrócili się proporcje gdzie w centrum miast Królem jest samochód a pieszy śmieciem.

  Edukacja to ważny czynnik obywatelski. Mówi się nawet ze nie karanie a edukowanie ma większą skuteczność.

  • Wrecz przeciwnie drogi panie. Centrum miasta należy do ludzi, nie dla samochodów. Za plebs uważają nas Panowie z limuzyn.

   A Jaworzno jest zupełnie specyficznym miastem. U nas nigdy nie było Panów. Nie było szlachty. Sami chlopi na czynszowych łanach. Folwarki były kościelne albo rządowe – krolewizny. Nasz jaworznicki chłop był nie tylko hardy i swiadomy swych praw ale często również pismienny. Kiedyś – pare wiekow temu – się przydarzyl nam zarzadca folwarku z piotrkowskiego – golec herbowy, który miał nas – rodowitych jaworznian – za plebs. Zdziwił się bardzo gdy wylądował przed sądem biskupim w Krakowie oskarżony o nadużycia władzy. Po wyroku spokornial w sposób niezwykły.

   Muszę się teraz pokajac. Jestem nawróconym grzesznikiem. Czternaście lat temu nazbieralem punktów za zbyt szybką jazdę. Efekt edukacyjny kary był nadzwyczajny. Obecnie posiadam zero punktów karnych. I to nie dlatego, że multipla nie daje rady. 🙂

   Drogi powstały w Jaworznie nie z powodu miłości do samochodów. Powstały po to, żeby mógł powstać Rynek, żeby ulżyć mieszkańcom Dąbrowy Narodowej i dla dostępności terenów pod inwestycje, żeby powstawały w Jaworznie miejsca pracy.

   Doradzam panu prawnikowi szacunek nie tylko do prawa ale również do innych ludzi.

 15. Ten kto włożył za wycieraczkę naklejkę wulgarnej treści,nie wiedział że samochód jest własnością pana Chuderskiego.Napiętnował obywatela za złe parkowanie.Pan Chuderski jeżeli poczuwa się do winy powinien przeprosić i nie komentowć tej sytuacji.Wyszło jak zawsze ,władza władza i pieniądz żądzą tym światem tylko nie pamiętają o tym,że władza jest dla człowieka a nie ludzie dla władzy.

 16. “policja oraz straż miejska są od tego aby mnie ukarać” … g*wno prawda! ostatnio miała miejsce sytuacja pod PZU gdzie kierowca stanął sobie od tak na CAŁYM CHODNIKU i nie było możliwości przejścia. Została wezwana policja, która stwierdziła że auto MA PRAWO TAM STAĆ bo to nie jest droga główna. Przepisy są chyba po to żeby się do nich stosować nie prawda? a jeżeli nie to zapraszam ponownie na NAUKE JAZDY.

 17. Mnie zastanawia jak wypowiedź owego radcy ma się do Kodeksu Etyki Radcy Prawnego, w szczególności do Art 1:
  Art. 1.
  Radca prawny obowiązany jest kierować się przepisami prawa, postanowieniami zawartymi w niniejszym kodeksie oraz w uchwałach organów samorządu.

  i Art 6 pkt 2:
  2. Radca prawny obowiązany jest dbać o godność zawodu przy wykonywaniu czynności zawodowych, a także w działalności publicznej i w życiu prywatnym.

  Może warto by zapytać o to Okręgową Izbę Radców Prawnych w Katowicach, której pan Chuderski podlega?

 18. Jak widać skuteczniejsza jest nalepka niż mandat popieram, Panu prawnikowi chyba się w głowie przewróciło. Ok. zgodnie z prawem pozie naklejkowicza, ale społeczny oddźwięk sprawy powinien pogrążyć go, niech nie czuje się ponad prawem skoro go łamie. Gość nadaje się do naszego sejmu z jego podejściem.

 19. przykład powinien dać do myślenia również prezydentowi miasta – powołana przez niego instytucja jaką jest straż miejska nie panuje nad tym co się dzieje w samym centrum miasta do tego stopnia, że sami mieszkańcy muszą interweniować w taki sposób

 20. Powiedzmy sobie szczerze… ani SM, ani Policja mają do upilnowania całe miasto.
  Nie są w stanie na okrągło patrolować rynku i okolic.
  I na tym dokładnie bazował w swoim zachowaniu ów radca – skoro bez obaw o kwitek zostawił wóz tak zaparkowany na cały dzień. Bełkotanie, że owszem, jakby przyszli, to on z chęcią, można między bajki włożyć.

  • Powiedzmy sobie szczerze, na tym forum jakaś zgraja nawiedzonych proponowała mieszkańcom by inwestowali na rynku?! Inwestowali, by pozostała część mieszkańców mogła gdzieś miło spędzać czas?! I ja to rozumiem! Nie rozumiem tylko czym by Ci mieszkańcy tam mieli do tego centrum dojechać?! Jeśli samochodem, to gdzie go zaparkować?! Jeśli rowerem, to gdzie go pozostawić?! Jeśli hulajnogą, to gdzie ją schować?! No tak pozostaje komunikacja miejska powiedzą nawiedzeni piarowcy miejscy;-) Sami jeżdżą niezłymi brykami, z daleka rozpoznawalnymi, nas szarą masę wysyłając autobusem. Na przykład z Jelenia Byczyny czy Ciężkowic by wypić kawkę w gronie znajomych. Paranoja jest goła!!!

   • Miałeś możliwość milczeć a jednak się odezwałeś okazując w pełnej krasie swoją małość. Przecież już ktoś tłumaczył, że nie ma najmniejszego problemu z zaparkowaniem na Pocztowej między 8 a 16. A pomiędzy tymi godzinami nie ma najmniejszego problemu z zaparkowaniem w jakimkolwiek miejscu w okolicach rynku. Rowerem nie ma na Rynku gdzie zaparkować? Jesteś skrajnie niekompetentny w tym przypadku – na Rynku jest kilkadziesiąt pałąków do przypięcia rowerów.

    A co do podejścia do komunikacji miejskiej – Sędor z PO już pisał, że to dla plebsu. Wy, panowie szlachta macie ich w głębi d…y. Świadczy o tym podejście do propozycji wykupienia w PKM dodatkowych kursów wożących przez całe miasto i dalej do Katowic. Twoim kolegom to nie w smak. Tarabuła otwarcie mówił przy okazji dyskusji o lokalizacji stadionu, że nie ma co zajmować się komunikacją zbiorową, bo przyszłość ma tylko samochód. Wtórował mu radny Piętak z PO. To niesamowite, że jeden jest z lewicowego, proekologicznego w programie ugrupowania, a drugi nie zrozumiał co mówił think tank partyjny o budowaniu miasta dla ludzi, nie dla samochodów podczas spotkania zorganizowanego przez posła Saługę.

    https://www.youtube.com/watch?v=VwQ-iWOr6tA
    Tak około 38 minuty jest ta wymiana zdań. W takich sytuacjach coś się jednemu czy drugiemu wymsknie i wychodzą z nich małe kłamczuszki, manipulanty lub zwykłe durnie.

   • maxminusie-75, nasze centrum jest na tyle małe, że zawsze można znaleźć miejsce parkingowe w odległości 5-10 minut spacerkiem od celu. Spacerując masz czas przyjrzeć się witrynom, poczuć zapach zachęcający do zjedzenia czegoś ciepłego czy poznać nowych ludzi lub zamienić kilka słów ze znajomymi. Podjechanie pod punkt jest nieekonomiczne i dla ciebie i dla okolicznych sprzedawców. Dobrą ideą jest wyjście nieco na margines głównego nurtu wyścigu szczurów i zwolnienie tempa. Jadąc do dużego miasta nigdy nie pcham się do centrum. Źle jest dojechać i źle się wyjeżdża. Parkuję obok większego centrum handlowego i przesadzam swoje cztery litery do komunikacji miejskiej. Samochodu i tak nikt mi nie ukradnie bo brakuje mu 4-rech lat do pełnoletności 🙂 . Mam czas aby pomyśleć, rozplanować dzień czy poczytać gazetę. Mogę być z tego powodu nazywany plebsem i szczerze powiedziawszy mam to gdzieś.

    • Nie wiem, po co mu tłumaczysz takie rzeczy. On jest niereformowalny, nie ma swojego zdania, cytuje nie swoje wypowiedzi i co najgorsze, nie rozumie nawet słów, które pisze. Już tutaj kiedyś stanął w obronie restauratora, który traci pieniądze z powodu tego, że klienci nie mogą zaparkować koło bram restauracji. Niech się ten minimus-platfus-fallus wybierze do restauracji pod Sukiennicami w Krakowie, i nich zaparkuje pod oknami :D. No tak, tam się nie da tak blisko podjechać. W Jaworznie trzeba więc zmienić sposób myślenia. Albo faktycznie naciskać na Prezydenta Miasta, aby zmobilizował odpowiednie służby do częstszego zakładania blokad, albo musi powrócić temat wprowadzenia stref płatnego parkowania. Wiem że to jest walka kierowców z pieszymi, ale innej drogi nie ma. Trzeba to na kierowcach wymusić. Swoją drogą, niektórzy kierowcy muszą iść kilka, czasami kilkanaście minut do swojego garażu i to im nie przeszkadza. W centrum musi podjechać pod każdy sklep, aby mieć auto pod ręką.

    • Mnie Redbaron vel Kuś nazywa szlachtą a siebie obrońcą uciśnionych, pusty śmiech mnie ogarnął;-) Otóż ja doskonale pamiętam jak walił niczym opętany w tych słabszych, w tych którzy inaczej myślą niż on! Stawiał swoje pierwsze kroki na tej niwie propagandowej, ucząc się a później pisząc a raczej dukając w CT. Dzisiaj ten sam Kuś, pod różnymi nickami wali jak oszalały w tych, którzy go przyuczyli do zawodu i do życia!
     Tacy ludzie są pod­li w dążeniu do włas­ne­go ce­lu! Przyw­dziewają mas­ki obłudy i z ka­mienną twarzą ra­nią in­nych! Wiedzą, że postępują źle, ale ich rze­kome wyrzu­ty su­mienia są zdo­mino­wane przez prag­nienie i żądze, które kar­miąc ich serca, za­cierają ludzkie od­ruchy zwa­ne poczu­ciem winy! Otóż gdyby go zapytać, kiedy i gdzie komuś pomógł, rozdziawił by gębę dukając yyyyyyyyyyyyyyyyy
     Rozumowanie poprawne sterczałytetryku, ale sam w nie chyba nie wierzysz?:-) Jaworzno to nie unikatowy Kraków, tylko taki ćwok jak Barton dla poklasku może porównać nasze miasto z Krakowem!

     • Widać ćwoku, że nic nie potrafisz od siebie napisać. Kolejny cytat z netu. Żadnych swoich mądrości no bo i skąd taki ćwok jak ty, może coś mądrego napisać. Oto link do strony, z której zerżnąłeś bezczelnie kolejny już raz czyjeś słowa. Pierwszy cytat z góry.

      http://szukaj.cytaty.info/mysli/wyrzuty+sumienia-18.htm

      Zerżnąłeś dokładnie słowo w słowo. Chcesz tu uchodzić za inteligenta, a jesteś tak ograniczonym głąbem, że nawet własnymi słowami nie potrafisz komuś odpisać.

     • “Rozumowanie poprawne sterczałytetryku, ale sam w nie chyba nie wierzysz?:-) Jaworzno to nie unikatowy Kraków, tylko taki ćwok jak Barton dla poklasku może porównać nasze miasto z Krakowem!
      maxminus-75, przecież to kwestia skali. W bezpośrednim sąsiedztwie krakowskiego rynku nie zaparkujesz. Skalując to na nasz rynek wypada to samo. Fizyczne odległości są inne. U nas wystarczy podejść na butach, a tam leniwi muszą podjechać komunikacją miejską prawie pod sam rynek.
      Czy wierzę w to jak postępuję? Nie muszę wierzyć bo tak właśnie postępuję. Stricte na rynku jestem co najmniej raz dziennie. Też nie wiedziałem, że te “U”-kształtne ustrojstwa to stojaki dla rowerów do chwili gdy nie przeczytałem o tym w internecie. Może rowerzyści szybciej to załapali ale dla przeciętnego miejskiego “tuptusia” te konstrukcje były zagadką. Może wypiaskowany symbol roweru byłby wskazówką.

 21. Redakcjo, zdejmijcie ten materiał. Narobiliście tylko obciachu radcy Chuderskiemu. Wsłuchujcie się potem trochę w opinię ludzi. Wydajecie się już kosmicznie oderwani od rzeczywistości. Znów wyszło odwrotnie niż sądziliście. Wroćcie do idei swego istnienia – żeby nasze miasto było lepsze. Postępowanie ludzi takich jak Chuderski sprawia, że jest gorsze. Tolerowanie tego, a nawet promowanie aspołecznych zachowań nie daje wam dobrego świadectwa.

 22. Ja też nie uznaje tego typu walki z źle zaparkowanymi samochodami od tego są opłacane przez nas inne służby a nie banda gówniarzy którym wydaje się że mogą naruszać czyjąś własność.
  Mam nadzieje że sprawa zostanie doprowadzona do końca a dzieciaki zostaną przykładnie ukarani !

  • A mylisz się. Takie inicjatywy społeczne są jak najbardziej wskazane skoro rodzice, kończone (czasem elitarne) szkoły lub zwykłe życie nie są w stanie nauczyć pewnych osobników, że dobro społeczne nie jest “niczyje” a co bardziej bystrzy wiedzą, ze środki karania sprawców przez służby są ograniczone limitami, immunitetami czy… znajomościami.
   Bez takich zachowań miasto byłoby jeszcze ładniejsze bo można byłoby znieść wiele barier zabezpieczających chodniki przed zwykłymi cwaniakami i bezmyślnymi istotami parkującymi “tylko na minutkę”.
   Z drugiej strony wcale nie widzę przeszkód aby UM przygotował odpowiednie umowy z kilkoma firmami posiadającymi lawety i zabezpieczone parkingi. Bo skoro mandaty są w nie wszystkich przypadkach skuteczne, to taki mandat + koszt holowania + koszt parkingu + nerwy i czas stracone na odzyskanie swojego blaszaka skutecznie wyleczą z cwaniactwa.
   W naszym mieście władza patrzyła na tego typu wykroczenia przez palce. Wydaje mi się, że jeszcze nie zdążyli się przestawić na zarabianie pieniędzy dla miasta tak jak dzieje się to np. w Katowicach. Spróbujcie tam zaparkować niezgodnie z przepisami. Sam stanąłem w jednym miejscu jak baran. Zupełnie idiotycznie bo od czasu kiedy zdawałem na prawo jazdy sporo się zmieniło i jeden przepis gdzieś mi umknął. Przyjąłem mandat, posypałem głowę popiołem i zapłaciłem dużą jak dla mnie kwotę ale edukacyjna forma odniosła skutek. Taka jest różnica między wykroczeniem nieumyślnym a takim dokonanym z premedytacją.

  • Nie wycinam przeklenstw! Pisownia orginalna!

   http://jdr.onuse.pl/samedisy-vel-flygirl.txt

   Przykleiliscie fiuta na Nasz auto ale drogi internet dal was znalesc gnoje! Wy sie nie macie czyma zajmowac??? Troszke zaduzo czasu ??? Nie wiecie chyba czyje to auto debile! Tu parkuja ludzie ktorzy pracuje na farnej od lat kretyni!!! Zdajecie sobie sprawe ze od dzisiaj jestescie obserwowani i dzwonimy odrazu na policje! Gowno was interesuje gdzie kto moze parkowac straznicy teksasu! I te auta dla waszej wiedzy beda tu parkowac do waszej usranej smierci!!!!

   Ja pierdole to sie w glowie nie miesci jak mozna sie zajmowac takim gownem??? Nie szkoda wam czasu???? Turbodebile jeszcze raz ktores z was podejdzie na farna spotykacie sie z policja!!!!!!! Zal wam dupy sciska bo wy popierdalacie na nozkach z aparatem albo wlasnie wywlekliscie sie ze smierdzacego autobusu to mozna sie wyzyc na kims kto ma audi a wiem ze to nie jedyne audi ktore obkleiliscie!!!!! Tylko sa ludzie ktorzy zapierdalaja codziennie na farnej na takie auta a nie marnuje czas na pilnowanie parkingu do poludnia jelopy!!!!! Wezcie sie lepiej do roboty

   Jutro zobaczymy gnoje czekam na was ze specjalnie zaparkowanym autem. Przyjedzie tez policja z wami pogadac zobaczymy czy bedziecie tacy chetni 🙂

   Jestescie nawet takimi debilami ze nie potraficie odroznic jednego auta od drugiego. Audi allroad ktory staje pod biedronka na leopoldzie to stary model w dodatku w innym kolorze hahhah slabiznna!!! Zazdrosc was wpierdala bo nikt z was nigdy nie bedzie jezdzil zadnym z takich aut bo ktos kto marnuje czas na taki syf jest i bedzie nikim 🙂

   Hahhahaa idiots. Idiots everywhere. Jak ktos ma audi to biznesmen albo dziwka hahhahaha

   Czekaj na policje albo ktos ktoremus z was poprostu obije ryja 🙂 zycze powodzenia

   hawkmoon wybuduj parking w centrum a pozniej mozesz cokolwiek egzekwowac. Mozecie robic co chcecie i tak tego nie zmienicie

   Monitoring widzi tez wasze naklejki 🙂

   Niszczysz czyjes auto trudne do zozumienia??? Co was to w ogole obchodzi ?? Nie macie bic lepszego do roboty? Brak mi slow jak mozna w tak nedzny sposob marnowac cenny czas…zal mi was

   Nie rozumiecie ze tam generalnie nie ma gdzie parkowac???? Co ty bys zrobic jakbys jezdzil do pracy na farna samochodem jeden z drugim????

   zaraz a wam wolno w to ingerowac? a z jakiej racji? do tego rpawo ma policja albo straż a nie wy

   jak wam sie nie podoba to wzywac straz, zreszta naklejacie to w taki sposob ze sie nie da jechac to ja odjechac takim autem????

   my nie mamy zadnych pracodawcow, jesli cos jest moje to mam prawo sobie pod tym zaparkowac a jesli KTOKOLWIEK MA DO TEGO ZASTRZEZENIA TO MOZE BYC TYLKO I WYLACZNIE POLICJA ALBO STRAZ MIEJSKA A WAM CHUJ DO TEGO 🙂

   Legalnych miejsc jest pod dostatkiem w miescie?????? POD DOSTATKIEM CHYBA KURWA W SZCZAKOWEJ, zdarza mi sie czasem zaparkowac chujowo owszem ale jakby jeden z was mial chociaz pol naszego interesu na glowie i spieszyl sie do pracy posrany to o niczym takim nikt z was by nie myslal!!! o co wam w ogole chodzi??? czasami jezdze jak psychiczna po miescie i szukam miejsca nawet daleko jak tylko mam czas i nie robie tego z lenistwa ale komu ja to tlumacze??? postawcie sie na czyims miejscu i zajmijcie sie czyms pozytecznym bo to jest strata czasu….

   krawos nawet rozbawił mnie twoj suchar 🙂 ok panowie to jeśli wojna to wojna 🙂 widzimy sie na farnej powodzenia 🙂

   !!!!!
   demoos jak bede chciala to moge pol dnia stać na farnej z panami z komendy 🙂 jutro za tydzień obojetne… jaworzno jest za male zeby ktorego z was nie dorwac 🙂
   !!!!

   krawos a jaki masz problem z moim polskim? poza parkowaniem chcesz udzielac lekcji polskiego ?

   ach tak domagadasz sie polskich liter i dokladnej interpunkcji … przepraszam Chucku Norrisie jaworzna! szykuj odznake jak nakleisz kolejnego kutacha i odniesiesz kolejny sukces!! 😉

   tak groźba karalna hahahahah jasne 🙂 jeszcze do tego prawnicy 🙂

   a czemunie zwrócisz uwagi komuś w twarz? strach przed konfrontacją? zniszczyliście już jedno auto nie będzie to trudne do udowodnienia…naprawdę zajmijcie się czymś normalnym nieroby

   poza tym to auto już dzisiaj oglądał pan policjant

    • Nie wieżę własnym oczom. To audi to chyba najlepsze, najładniejsze, najukochańsze i najdroższe auto w Jaworznie. Co ja piszę. Pewnie w całym województwie. Takiego ślinotoku jeszcze nie czytałem. Obawiam się, że ktoś się kiedyś zdenerwuje i użyje cięższych argumentów, niż tylko głupia naklejka. Oby się to nie wydarzyło nigdy, ale czytałem o przypadkach takiej ludzkiej zawiści, że ktoś ma super furę, że prowadzi ona do wybijania szyb, drapania lakieru, przebijania opon a nawet do podpalenia auta. !

   • Myślałem, że w Wyborczej trochę przesadzili z tym wytłumaczeniem, czym dla Polaka jest samochód, ale te cytaty pasują do tego jak ulał:

    “Zal wam dupy sciska bo wy popierdalacie na nozkach z aparatem albo wlasnie wywlekliscie sie ze smierdzacego autobusu to mozna sie wyzyc na kims kto ma audi a wiem ze to nie jedyne audi ktore obkleiliscie”

    “Tylko sa ludzie ktorzy zapierdalaja codziennie na farnej na takie auta”

    “Zazdrosc was wpierdala bo nikt z was nigdy nie bedzie jezdzil zadnym z takich aut bo ktos kto marnuje czas na taki syf jest i bedzie nikim”

    A najbardziej rozwaliło mnie zdanie:

    “jesli cos jest moje to mam prawo sobie pod tym zaparkowac”

    No jeśli “szlachta” ma takie wyobrażenie o “niezbywalnym prawie człowieka do zaparkowania fury na drodze publicznej pod samymi drzwiami”, to jeszcze długo z chodników będą wióry lecieć.

 23. Cała ta akcja powstała jako sprzeciw przeciw jaworznickim byznesowym i prawnykowym cwaniaczką. Jak najbardziej popieram
  Większość mieszkańców ma dość cwaniaków którym się wydaje że mają swoje drogie fury i lokale w okolicach rynku to im wszystko wolno(zresztą niunia pana prawnika obiecała nam parę rzeczy na forum). Parkowanie na chodnikach, trawie, na przejściu dla pieszych itp. itd
  PREZYDENCIE CZAS POWIEDZIEĆ DOŚĆ I NAKAZAĆ STRAŻY WYPOWIEDZENIE IM WOJNY:
  ciągłe kontrole na rynku, i w okolicach, mandaty, blokady , lawety itp. Niech zostawia babcie z pietruszkami w spokoju a zajmą się tymi cwaniakami

 24. Popieram akcję naklejkową w 100%.
  Od 14 lat pracuję w Rynku. I nigdy nie miałem problemów z zaparkowaniem auta. NIe łamałem też nigdy przepisów. A od lutego korzystam, gdy tylko nie mam potrzeby zabrania auta, z komunikacji miejskiej. nie uwłacza mi to wcale, tym bardziej że wsiadam na przystanku oddalonym od domu o 100 metrów a wysiadam i idę do pracy 30 metrów 🙂 Taniej, bez problemu i jeszcze swobodnie mogę na drinka wyskoczyć po pracy 🙂 Sama radość 🙂

 25. Bogate miasto to nie te, w których biedny jeździ samochodem, ale to, w którym bogaty podróżuje komunikacją publiczną. Hołdując tej filozofii zmieniają się od połowy lat 70. miasta zachodniej Europy. To był dla nich szczyt zadurzenia motoryzacją indywidualną. Dotarli do miejsca gdzie miasta przestały być przestrzeniami w ludzkiej skali a stawały się ściekami komunikacyjnymi.

  Przed nami siedem lat korzystania ze wspólnotowo-europejskich doświadczeń i pieniędzy. Oni już od wielu lat wiedzą jak sprawiać, by ludzie w ich miastach czuli się szczęśliwi. Będziemy czerpać z ich doświadczeń pełnymi garściami tworząc miasto na ludzką miarę. W którym posiadanie samochodu nie będzie koniecznością, w którym będzie wszędzie blisko, albo tą bliskość osiągnie się komunikacją publiczną, autobusem, tramwajem, minibusem, taksówką, rowerem.

  Żadne miasto miasto na świecie nie ma wystarczającej przestrzeni żeby zmieścić w niej indywidualne egoizmy użytkowników samochodów. Autor bluzgów na “wieżowcach” pokazał swą wyższość mając nas wszystkich za zawistnych śmierdzieli z autobusów. Trudno to nawet komentować.

  Trzeba by zadać pytanie tym parkującym gdzie popadnie: ile trzeba by wam zbudować parkingów podziemnych czy piętrowych, żebyście byli zadowoleni? I ile skłonni byście byli zapłacić z możliwość parkowania na nich? To są oczywiście pytania retoryczne – nie jesteście skłonni płacić, przecież zawsze znajdzie się kawałek trawnika albo chodnik po którym inni mogą się przecisnąć w drodze do śmierdzącego autobusu. A wasza tolerancja odległości od samochodu do miejsca docelowego wynosi 10 metrów.

  W ubiegłym roku przy okazji badania preferencji komunikacyjnych dla studium transportowego zapytaliśmy mieszkańców Jaworzna jaką komunikację rozwijać – indywidualną czy publiczną. Większość wybrała publiczną. Myślę, że dziś wyniki byłyby jeszcze bardziej jednoznaczne.

  Wspólnie z mieszkańcami Jaworzna pracujemy dziś nad projektem stworzenia infrastruktury dla transportu rowerowego. Nie urywanych nagle odcinków ścieżek, ale wydzielonego, logicznego i spójnego systemu dróg dla rowerów. Mamy na to zabukowane unijne pieniądze, jest entuzjazm zespołu ludzi będącego wspaniałą mieszanką doświadczeń i wieku. Jaworzno należy do jego obywateli. Kto nie potrafi się pogodzić z faktem, że obywatele mają prawo bronić się przed egoizmami, przed zawłaszczaniem publicznej przestrzeni będzie drapał.

 26. Ha!!! hieny,szakale, kundle i mieszańce, sforo miejska.Marzy wam się,żeby w dalszym ciągu żreć z kasy zarobionej przez tych ohydnych biznesmenów.Paść się na ich krwawicy.Chcielibyście- każdemu według potrzeb.Tylko do roboty was nie ma.Cała wasza praca To włażenie po kilka razy dziennie do d..y panom SS, bez wazeliny.To co robicie nie jest warte,żadnych pieniędzy.Panowie TK i i im podobni. gnój to konsystencja dla was za szlachetna Nie ma określenia i na to g…o, którym sami jesteście i którym obrzucicie każdego, kto was spróbuje choć na moment odciąć od koryta. Żryjcie póki jeszcze czas bo koniec wasz bliski. Źle wam nie życzę tylko abyście się w porę opamiętali.Bo nawet największemu wrogowi nie życzyłbym tego co was spotka na jesień tego roku.Teraz skamlecie przed panami SS, ale już niedługo będziecie wyć z bólu porażki.Zastanówcie się czy te srebrniki warte są zdrady Jaworznian.Panowie, parkujący w miejscach niedozwolonych, nie parkujcie( wiem ,że w tym mieście zrobiono wszystko by utrudnić życie korzystającym z samochodów nie tylko w gestii parkowania) ,nie dajcie tej sforze okazji do bezkompromisowej krytyki. Gdyby tam stanął któryś z panów SS lub oni sami, to szczekaliby ,że znak źle postawiony,że opozycja podjęła bandyckie działania przeciw władzy. Z takimi jak TK i inni, nie warto wchodzić w dyskurs.Nienawidzą tego forum,ale czytają prasę Matysika od deski do deski. Potem robią odprawę u panów SS i dalej -gówno do łap.Na koniec dnia przysiadają na tylnych łapach , bo przednie mają ubabrane w gównie, pod drzwiami INP i czekają na ochłap rzucony w nagrodę za wierność i poddanie. To cała prawda .Panie Matysik pisz Pan swoje i nie patrz na tych ubabranych w fekaliach.Cokolwiek byś Pan nie napisał przeciw INP-nowi będzie źle.Chyba,że będzie to czołobitność. Wataho miejska na glebę i czołganiem przez pełzanie.

 27. Kto ma wyobraźnie to potrafi sobie wyobrazić jak w przyszłości mam nadzieje maksymalnie do 2 lat będzie wyglądało nasze centrum gdzie będzie kameralizowana Grunwaldzka i Mickiewicza i miasto nasze będzie żyło pieszymi na odcinku Rynek – Galena. Wtedy dopiero będzie widać różnice kto jest miastem a kto wsią. A jak do tego na deser pykniemy sobie ekologiczne tramwaje to My będziemy jak pierwsza liga a nasi sąsiedzi zostaną w tyle gdzieś w trzeciej lidze 🙂

 28. skoro “pan” radca tak ochoczo chce powoływać się na monitoring celem ścigania zbrodniarza, to może trzeba sprawdzić ostatni miesiąc czasu czy tylko raz w tym miejscu złamał przepisy, czy może stało się to dla niego tradycją

 29. Czytam i normalnie rechocze, tych chłopców Pawła już pogięło całkowicie, tu jakiś zlot czarownic się odbywa:-)) Co im ten mecenas zrobił, że jak psy spuszczone z łańcucha doskoczyli mu do kostek?;-) Chcieli się pewnie bawić w policjantów a tu trafili na prawnika;-)

 30. No nie można spokojnie przejść obok i nie odpisać na twoje ograniczone umysłowo teksty. Jak ograniczonym i głupim trzeba być człowiekiem, aby pisać takie brednie !. Myślisz (wiem że to niewłaściwe słowo) że nikt nie wiedział czyje to auto ?. Jesteś pewien ?. Co ten mecenas zrobił im ? (nam, miastu, swojemu środowisku). Skoro nie pojmujesz takich rzeczy, to poszukaj sobie forum nie wiem…może zapodam ci jeden link. Jak masz drukarkę to możesz sobie wydrukować taki obrazek i pokolorować kredkami. Na to twój umysł ci chyba pozwoli.

  http://czasdzieci.pl/kolorowanki/id,1459bd-pojazdy,do_druku,311834c.html

  Ps. Ja już nawet nie zwracam się do ciebie z dużych liter. To nie dlatego, że nie wiem jak się pisze.

 31. Barton: ale najśmieszniejsze jest to, że jeszcze do wczoraj, do godziny 14, ten człowiek był dla większości anonimowym baranem, który zaparkował auto w centrum miasta na trawniku.

  Dzisiaj ten baran ma już imię i nazwisko, a ludzie w mieście (i nie tylko) zaczynają się z niego śmiać.

     • Pan radca może wystąpić o ujawnienie danych. Problem w tym, że jeśli nie będzie miał faktycznych podstaw to trzepnie go to po kieszeni. Dodatkowo musi się liczyć ze społeczną krytyką, patrzeniem na wszelkie potknięcia, jego przekręty, żony, kochanki itd. itp.. Tak czy inaczej wyjdzie na minus. A wymieniłem tylko legalne metody dyskredytujące daną osobę. Są jeszcze półlegalne i całkowicie nielegalne, o wiele trudniejsze (lub niemożliwe) do osądzenia przez sądy RP, niż obecne sprawy karne dotyczące redaktora Matysika.

 32. Też myślę, że “roznosiciel ulotek” tak go nazwijmy, nie wiedział czyje auto obkleja. Niestety poszkodowany pan kierowca, tak go nazwijmy, przyznał się publicznie, że jego auto stało się pośmiewiskiem, więc i rykoszetem to w niego uderzyło, w jego autorytet, poraziło jego dumę, naruszyło jego dobra osobiste, bo przecież pracuje w zawodzie, w którym liczy się dobry wizerunek społeczny. Przez jakiegoś “roznosiciela ulotek” i uprzejmej jak zawsze telewizji, jego twarz, imię i nazwisko stała się znana w całym mieście. Ma to jednak i dobre strony. Jak się upowszechni bardziej taka metoda walki z krnąbrnymi kierowcami, co to się Policji ani Strażników nie boją, metoda na “roznosiciela ulotek” to zawsze mogą bezrobotni znaleźć sposób na dorobienie sobie do zasiłku i otworzyć biznes pod nazwą “ściąganie ulotek kk (kk – to nie kodeks karny 🙂 ) z samochodów 24/24” . 🙂

 33. Wiecie co w Was najgorsze?! Wierzycie w to, że jeżeli ktoś ma jakąś pozycje społeczną, to za nic ma tego który roznosi ulotki Nic bardziej głupiego i przerażającego zarazem! Najgłupszego, bo na tym forum stajecie w obronie człowieka, który faktycznie roznosicieli ulotek ma za nic! I nie tylko ich! Przerażającego, bo czytając te wasze posty widzę, że Wy w to wierzycie!

  • maxminus-75, nie szata zdobi człowieka. Naucz się, że świat dzieli się po prostu na tych mądrych i tych głupich. Tego dotyczy ten wątek a redakcja postawiła jak widać na niewłaściwego konia zamiast obiektywnie skomentować zdarzenie. Dla mnie nie ma znaczenia czy “społeczną ofermą” jest to roznosiciel gazet, prawnik, poseł, lub dostawca pizzy. Pewne zasady obowiązują.

   • Tego nie neguję, zasady ale dla wszystkich jednakowe! A tu dla Silberta i pisiorów w Jaworznie inne, a dla pozostałej części Jaworzna inna?! Nie bronię mecenasa, bronię sposobu wyrażania swoich emocji! Ubliżanie komuś i wyzywanie, większość z Was ma wpisane w scenariuszu dla którego uczestniczą w tym forum! Prócz Ciebie! Nie jestem tu zbyt często i czasami przychodzi nam ze sobą polemizować, lecz nie pamiętam byśmy w stosunku do siebie używali epitetów?! Ba nie pamiętam, byś kogoś innego wyzywał od baranów czy debili!! Z czego to wynika? Z wychowania, wykształcenia z charakteru???!

  • Fakty są następujące Maksifallus75 – pan radca ma jakieś deficyty emocjonalne skoro musi swoją pozycję społeczną podkreślać autem za kilkaset tysięcy. Samochód nie służy mu do przemieszczania tylko do okazywania swojej wyższości. Dającej mu, jego zdaniem, prawo zaparkowania wszędzie gdzie tylko zechce. Bo przecież nie po to ma brykę za kilkaset tysięcy, żeby zostawiać auto w odległości jaką ma plebs do przejścia w drodze na przystanek. To najbardziej oczywisty przypadek uderzenia sodówy do główki.
   Edukacja się udała. Parkuje już grzecznie. Może setki komentarzy na tej stronie i popularność demotywatora wyleczy go z sodówki na zawsze. Czego tego panu powinniśmy wszyscy życzyć.

 34. Ha!!!!!!!!! psy przebrzydłe, sforo opasła, hasalibyście na cudzych plecach.Wy redbarany,munki,tłuki,itp…………………..Wy i wasza kulturalna dyskusja.Nie dziwię się wam, bo jak można dyskutować żyjąc w chlewie ( tudzież w biurach INP)z bydlątkami nie widzącymi nic ponad -na dziś jeszcze dla was pełnym korytem.Bidulki tak tu na was kulturalnych napadają.Wy jesteście ponad to .Prawda jest jednak taka,że za możliwość choćby zbliżenia się do du…y INP zagryźlibyście każdego kto będzie miał inne zdanie niż wasz pastuch. Śmierdzicie wazeliną na odległość.wasze wpisy powinny trafiać li tylko do oczyszczalni ścieków choć i tu trzeba przyznać,że i ta pewnie by się zatkała.Taki poziom dyskusji kształtujecie wy i tylko wy ,na tym forum. Klawiatura nie przyjmuje mi zaczynania waszych określeń z dużej litery.I tyle, możecie się teraz se….rać.

 35. g.hamie ,masz dyżur, wykorzystaj optymalnie pracę w dni świąteczne i zapoznaj się ze swoimi wypowiedziami na tym forum.Zaręczam ci,że jeżeli masz choć resztkę honoru nic nie przejdzie ci przez gardło ,a już tym bardziej tak szlachetny napój jak piwo

 36. g.hamie, a kto ci mówił o tym,że ktoś z tobą zamierza.Do takiej towarzyskiej profanacji nadajesz się tylko ty sam i sfora INP. Tylko wy możecie się topić we własnym sosie.My normalni udławilibyśmy się pierwszym łykiem.

 37. g.hamie nie pomyliłeś się, musisz popracować nad swoją świadomością, znam dobrego psychologa.Naprawdę szczerze ci życzę,żeby mógł ci pomóc. Ciężka robota go czeka,ale może mu się uda ? Chyba,że w konfrontacji z twoją osobowością sam będzie potrzebował pomocy.

 38. Democz ,fajnie jest. – jak się widzi adwersarza, takiego jak ty. Nie majtki,ale szczena opada.
  Nawiasem mówiąc masz sporo zapasu w czaszce.Zrób wszystko,aby cała nie wypełniła się tylko płynem mózgowo rdzeniowym, bo utoniesz we własnej głupocie.

  • To jeszcze sie śmieszku naucz pisac bo literowka sie kazdemu moze trafic.

   No ale od cymbala nie ma co oczekiwac uzycia mozgu. Pierw go jeszcze trzeba miec.
   A, ze twoj jest conajmniej watliwych rozmiarow to kazdy widzi.

  • Nie pracuje ani w urzedzie ani w spolkach miasta. Nie musze sie o nia bac.
   Komplementow pod twoim adresem?? Ze jestes cymbalem to komplement? Ahaaaaaa. I wszystko stalo sie jasne.
   Sam sie zgodziles z tym, ze jestes cymbalem. Gratuluje! Szczerze 😀

 39. Ejkutas, deptok, barany hamy…br….tony mońki i inne insekty………… bez emocji.Może się zdarzyć każdemu , ale nie wam .Ja bym was po prostu zwolnił z roboty.Można mieć mały mózg, gorzej jak badania TK w ogóle nie wykazują jego śladu.W waszym przypadku to norma.

 40. Fajnie się z wami dyskutuje.Super, lubię gości, którzy zamiast mózgu mają konsystencję przypominającą Łysą Polanę.Nie trzeba wytężać intelektu,nie musi się obciążać szarych komórek, ot ,wystarczy się zniżyć do waszego poziomu.Nic trudnego.

 41. ESJOT- czy to RO, na twojej rejestracji oznacza rozum,czy RUMUNIĘ ? Bo jeśli to pierwsze, to uważam,że powinieneś czym prędzej naprawić pomyłkę, samokrytycznie deklarując jego brak, Jeśli zaś to drogie to ? no cóż dawno już usunięto w tym pięknym kraju kogoś ,kto mienił się być słońcem Karpat, czyżby historia zakręciła koło?

 42. Bardzo rzeczowy komentarz z wykopu: ….Ten pan z artykułu, który stwierdził, że “od walki ze źle parkującymi kierowcami są odpowiednie do tego służby, czyli policja i straż miejska.”

  Kiedy ludzie zrozumieją, że społeczeństwo powinno być aktywne, że powinno potępiać działania na jego szkodę, że to społeczeństwo powinno pilnować sprawiedliwości.

  Sądy, rząd i służby porządkowe powinny reprezentować i wspierać społeczeństwo w jego funkcjonowaniu. Niestety w Polsce pozostał taki system i taka mentalność, że służby te stoją ponad społeczeństwem, oddzielają się od niego, a także próbują je sobie podporządkować i utrzymać “monopol na sprawiedliwość”.

  Oczywiście nie popieram działań siłowych i gdyby np. pan radca dostał za złe parkowanie po mordzie – to bym nie popierał tego czynu.

  Ale on dostał jedynie naklejkę, która wg niego “naraziła go na publiczne wyśmianie i szkody”, a prawda jest taka, że on sam się naraził na wyśmianie i szkody parkując jak palant. Naklejka jedynie przekazuje o tym informacje innym, a on może ją z resztą z własnego samochodu usunąć.

  Twierdzi jednak, że mieszkaniec, który zauważył łamanie prawa powinien zgłosić sprawę na policję lub straż miejską, a nie samemu wymierzać sprawiedliwość.
  A wiecie jaka jest różnica między naklejką, a wezwaniem policji? Z naklejką się nie dogadasz tylko musisz ją zerwać, a poza tym pochodzi od społeczeństwa, a nie od zaprzyjaźnionych służb.

  Zobacz więcej na: http://www.wykop.pl/link/1909010/karna-naklejka-za-parkowanie-jaworzno/

 43. [quote=”Lechleszek”]ESJOT- czy to RO, na twojej rejestracji oznacza rozum,czy RUMUNIĘ ? Bo jeśli to pierwsze, to uważam,że powinieneś czym prędzej naprawić pomyłkę, samokrytycznie deklarując jego brak, Jeśli zaś to drogie to ? no cóż dawno już usunięto w tym pięknym kraju kogoś ,kto mienił się być słońcem Karpat, czyżby historia zakręciła koło?[/quote]

  Nawet nie potrafisz odpisać na temat. Ech, żal mi cię stary żałosny playboyu.

  • Kolego, ja z Ciebie durnia zrobię jak wreszcie napisze twoje Imie i nazwisko na forum.
   Ot taki żarcik, wszystkie twoje komentarze wydrukować z Twoim zdjęciem i zobaczymy ile będzie wykopów 🙂

   Rozumiem idee wlepiania karnych k, ale bez przesady Panowie, podniecacie się i macie pożywkę bo ktoś miał odwagę powiedzieć że mu się to nie podoba, ciekawe jak ten co ją nakleił też przestanie być anonimowy.

   • Powaznie?

    Zamiast zradpac naklejke albo zglosic sie z tym na policje, ze mu sie nie podoba to wolal isc sie wypłakać do prasy/tv. Pokazal ile jest wart.
    Na wykopie juz napisali do odpowiedniej rady jak to Pan radca sie chwali, ze lamie przepisy…
    Raz jest na chwile a za chwile caly dzien. Sam sie gubi.
    Jego dziewczyna (jak sama powiedziala i to nie tylko na forum!) pokazala poziom z rynsztoka. Co tez na wykopie odpowiednio skomentowano. Na innym forum nawet post skasowala ale w internetach nic nie ginie! Wiec zaczac powinien od poradzenia swojej dziewczynie, ze ja bardzo mocno ponioslo w swoich wypowiedziach. Oczywiscie powinien ja za porade odpowiednio policzyc.

    A teraz niech Pan radca pokaze jaja i pojdzie ze sprawa tej naklejki na policje. Licze, ze to zrobi jak mowi w materiale. Czekam na to z niecierpliwoscia. Zrobi sam sobie kolejny wstyd. Jak lubi to nie bedziemy mu tego zabraniac bo niby po co.

    Najgorsze w tym wszystkim jest to, ze to wyksztalcony gosc. Zamiast powiedziec (jak to robi w materiale) “chu…owo stanalem i sie poprawie, dostalem naklejke? trudno. Przeboleje, chwila roboty ze zdrapaniem” to on idzie do tv. To nie jest odwaga. To jest ŻENADA.

 44. PS. Koledze Tomaszowi Toszy za parking przy Geosferze, na którym można codziennie komuś wlepić po kilkanaście KK, proponuje aby przyznać honorowego platynowego KK. Szkoda naklejek dla tak dużej ilości kierowców, a koledze na pewno na biurku będzie ładnie się prezentował.

 45. Chuderski a spod hali sportowej lub spod parkingu obok straży wiejskiej jest raptem 300 m ( 2,15sek pieszo). No bez żartów chłopie powinien ci wszystkie szyby okleić. Wynajmij sobie lokal w dogodniejszym miejscu jeśli pod obecnym nie masz parkingu, bo papugi takie parkowanie mają we krwi a SM nie chce się tykać bo to papuga zawsze coś wymyśli. Niepierwszy raz się z takimi tekstami spotykam i z pewnością nie ostatni. A nie jestem żadnym z pracowników porządku publicznego. A jedyny sposób jaki oduczył by cie tego to paleta z kostką z tyłu i z przodu pojazdu gwarantuje ze jak przełożysz 2 razy 1,5 tony odechciało by ci się takiego czegoś, bo już niejednemu się odechciało 😉

 46. Redakcja zdjęła ze strony materiał filmowy. Czyżby pierwszy przypadek kiedy pośrednio przyznała się do błędnej oceny sytutoczy? A wystarczylo opisać ją jak Wyborcza. Beznamiętnie. Ocenę zostawiając widzom.

  Albo stanąć po stronie interesu publicznego i przestrzegania prawa. Zagubiliscie się. Kompletnie. Przestaliscie “czuć” miasto. Jakieś zaślepienie w sumie fajnych i ciekawych ludzi. Przykro, że tak się to toczy.

  • Nie Tomku, poprostu zrobilem ci psikusa i demot nie dziala, wiem ze lubisz robic demotywatory i dziekuje za to. Bardzo chetnie przeniesiemy te klikniecia na nasza strone Youtube, bardzo nam sie przydadza ! 🙂 ot czysty biznes 🙂
   Klikając w film mozna go odtworzyc 🙂

   ps. a czy to nie twoj kolega o tobie w GW napisal ? :>

 47. Drogi sasiedzie!!! widze, ze jestes bardzo zaangazowany w akcje z karnymi kut…mi i ze bardzo dobrze wychodzi ci hejtowanie w internecie. Gdybys tak samo zywo, jak na tym lub innych portalach, zaangazowal sie w budowe parkingu wokol naszego bloku i pisanie pism do spoldzielni – mialoby to lepszy i pozyteczniejszy skutek anizeli naklejanie karnych naklejek swoim sasiadkom parkujacym pod twoimi oknami. I to w miejscu dozwolonym na dodatek!! Ty samozwanczy jaworznicki szeryfie, chlejacy codziennie piwsko pod klatka przy Grunwaldzkiej 213 spojrz najpierw na siebie i zajmij sie czyms konkretnym np, posprzataj te puszki i butelki ktore wyrzucasz przed blokiem, idz do pracy, posprzataj gow….o po swoim kundlu albo dalej popier..laj na tym swoim rowerku a jezeli nadal ci malo to wytatuuj sobie takiego karnego kut…a na czole z dopiskiem UWAGA DONOSICIEL HEJTUJE SASIADOW. A zamiast wydawac kase na durne naklejki zacznij odkladac a moze w koncu dorobisz sie samochodu i prawa jazdy – wtedy zrozumiesz czym jest problem z zaparkowaniem samochodu.

 48. “…gdzie pod pseudonimem hawkmoon udziela się jeden z wysoko postawionych urzędników Urzędu Miejskiego”
  “Nie Tomku, poprostu zrobilem ci psikusa”

  No miszczostwo świata w dziennikarstwie śledczym, Franek zrobisz chłopie karierę w Rosji, Władimir Władimirowicz takich utalentowanych elastycznych żurnalistów potrafi docenić.