REKLAMA

Spory sukces odniósł Przemysław Gorgoń, reprezentant Jaworznickiego Klubu Bokserskiego Jawor Team. Podczas odbywających się od poniedziałku do soboty 85. Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów Przemysław, startujący w wadze 81 kg, wywalczył brązowy medal.

Przemysław Gorgoń trenuje w Jawor Teamie od dłuższego czasu, choć miał przerwę. Teraz wrócił z dużym impetem. Do mistrzostw Polski przygotowywał się zarówno podczas treningów Jawor Teamu, jak i indywidualnie. Toczył walki sparingowe w Katowicach, a całe przygotowania trwały około trzech miesięcy. Przed wyjazdem Gorgoń miał apetyt na medal i marzenie udało się ziścić.

Podczas turnieju pięściarz stoczył cztery walki. Pierwsze trzy zwyciężył (dwie jednogłośnie na punkty, jedną stosunkiem 2:1) i dotarł do półfinale. Tam musiał uznać wyższość Jordana Kulińskiego ze Startu Włocławek, ale zapewnił sobie brązowy medal MP.

Mistrzostwa Polski cieszyły się dużym zainteresowaniem, między innymi ze względu na start zawodników występujących w WSB (większość z nich zdobyła medale).

– Wielkie słowa uznania za dzielną postawę i danie przykładu młodzieży, jak trzeba i należy walczyć. Na pewno nie zawiódł swoją postawą – komplementuje boksera prezes Jawor Teamu Włodzimierz Kromka.

W 85. Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorów wystartowało ogółem 192 zawodników. Mistrzostwa odbywały się w Kaliszu w hali Arena przez cały tydzień.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki