REKLAMA

Ile razem dróg przebytych – Marek Grechuta we wspomnieniach żony Danuty. W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się specjalne spotkanie z panią Danutą, która przybliżyła słuchaczom sylwetkę jednego z najwybitniejszych polskich muzyków, a zarazem swojego męża. Choć faktów na temat życia Marka Grechuty jest mnóstwo, to pani Danuta przytoczyła historie, o których wie niewiele osób.

W trakcie specjalnego wieczoru żona zmarłego w 2006 roku artysty, jednego z najważniejszych przedstawicieli polskiej poezji śpiewanej, opowiadała o długoletniej miłości i codziennym życiu z mężem. Wraz z Jakubem Baranem pani Danuta przybliżyła kulisy niezwykłej miłości, łączącej ją z mężem. Ich wspólne życie trwało 36 lat. Wieczór w bibliotece był nie tylko okazją do przytoczenia nieznanych dotąd faktów z działalności artystycznej muzyka, ale także historii ukazujących codzienne, prywatne oblicze poety i kompozytora.

Spotkanie było powiązane z promocją książki „Marek Grechuta we wspomnieniach żony Danuty”. Każdy, kto zdecydował się zakupić książkę otrzymał oczywiście dedykację od autorki. Mimo że od śmierci Marka Grechuty minęło już ponad 7 lat, to książka ujrzała światło dzienne dopiero w 2011 roku. Można się z niej dowiedzieć wiele faktów na temat życia muzyka, nie tylko związanych z jego karierą, ale także na temat zwykłych, codziennych czynności. Np. w jaki sposób Marek Grechuta przygotowywał jajecznicę.

Pani Danuta początkowo nie była przekonana do przedstawienia swoich osobistych przeżyć z mężem, ale po namowach Jakuba Barana udało się i efektem współpracy jest wspomniana książka.

W spotkaniu w bibliotece uczestniczyło kilkadziesiąt osób, które wysłuchały interesującego wywiadu prowadzonego przez Jakuba Barana z Danutą Grechutą. Widownia mogła obejrzeć również archiwalne, niepublikowane zdjęcia z Markiem Grechutą.

UWAGA: Archiwum dyskusji na forum znajdziesz tutaj.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki