REKLAMA

6 pseudokibiców zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy z Jaworzna, Bytomia i Radzionkowa. W sobotę przed meczem piłkarskim pomiędzy Szczakowianką Jaworzno, a Ruchem Radzionków kilkunastu zamaskowanych pseudokibiców, najprawdopodobniej Ruchu Radzionków, zaatakowało grupę około 30 kibiców Szczakowianki, którzy zgromadzili się na parkingu przed halą MCKiS w centrum w celu wyjazdu na mecz.

Zebrani na parkingu kibice byli obserwowani przez patrol jaworznickich policjantów po cywilu. Gdy kibice Szczakowianki oczekiwali na transport w pewnej chwili od strony ul. Farnej wybiegła grupa zamaskowanych chuliganów, którzy zaczęli kopać kilku młodych mężczyzn. Następnie skradli jednemu z nich plecak z rzeczami osobistymi, po czym uciekli wsiadając do zaparkowanych w różnych miejscach samochodów osobowych. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie został ranny, jedynie 21-letni mieszkaniec Jaworzna odniósł lekkie obrażenia.

Funkcjonariusze policji natychmiast przystąpili do działań. Dzięki zarejestrowanemu materiałowi filmowemu udało się zidentyfikować najbardziej agresywne osoby. Wspólne czynności z bytomską policją i funkcjonariuszami z Komisariatu w Radzionkowie przyczyniły się do zatrzymania sześciu osób Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy Bytomia w wieku od 18 do 25 lat. Zatrzymani usłyszeli już w prokuraturze zarzuty wszczęcia bójki, kradzieży i rozboju. Za popełnione przestępstwa grozi im nawet 12 lat więzienia. Pseudokibice byli już wcześniej notowani i są znani policji. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Aktualnie trwają prace operacyjne policji, które mają na celu zatrzymanie pozostałych napastników.

UWAGA: Archiwum dyskusji na forum znajdziesz tutaj.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki