Jak się okazuje, internet, który służy nam do pracy i rozrywki także może być niebezpieczny. Odnotowywana jest coraz większa ilość osób, które uzależniają się od internetu. W piątek uczniowie szkół ponadgimnazjalnych spotkali się w Miejskiej Bibliotece Publicznej z Dariuszem Pietrkiem ze Śląskiego Centrum Profilaktyki, który tłumaczył w jaki sposób rozpoznać i unikać uzależnienia.

Wykładowca zwracał przede wszystkim uwagę na czas, który młodzi ludzie spędzają na surfowaniu po internecie. Młodzi ludzie, którzy mają do czynienia z internetem codziennie są szczególni podatni na uzależnienie się od niego. Takie uzależnienie mogą spowodować gry komputerowe, czy choćby portale społecznościowe.

Problem uzależnienia od internetu jest raczej niedostrzegany na co dzień, ale coraz częściej dotyka dzieci i młodzież. Przestrogą dla uczniów była także projekcja słynnego filmu Sala Samobójców, który dosyć dosadnie przedstawia życie Dominika, który wpada w wir internetu.

Uzależnienie od komputera to nie tylko uzależnienie psychiczne. Jak mówi Dariusz Pietrek, miał już styczność z osobami, które po odejściu od komputera miały tzw. zespół odstawienia. Uważajmy więc w jaki sposób korzystamy na co dzień z internetu.

UWAGA: Archiwum dyskusji na forum znajdziesz tutaj.

- REKLAMA -
UDOSTĘPNIJ