16_ciezkowice

Dodane 20 czerwca 2011 Przez W Kategorii Archiwum

MPWiK rozmawia o projekcie z mieszkańcami

Mieszkańcy Ciężkowic poznali plany modernizacji kanalizacji w ich dzielnicy, która rozpocznie się jeszcze w tym roku. Projekt realizowany będzie do 2013 roku w 4 dzielnicach naszego miasta (Góra Piasku, Długoszyn, Ciężkowice i Pieczyska). Jego wartość to 206 mln. zł.

15 czerwca o godzinie 17:00 w Szkole Podstawowej nr 18 w Ciężkowicach odbyło się spotkanie Prezydenta Miasta z mieszkańcami dzielnicy. Spotkanie w całości poświęcone zostało projektowi kanalizacyjnemu „Modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacyjnego miasta Jaworzno – faza I”.

Przedsięwzięcie po raz pierwszy w takiej formie zostało zaprezentowane mieszkańcom Ciężkowic, którzy licznie przybyli wykazując zainteresowanie tematem.

Projekt zaprezentował Prezes MPWiK Józef Natonek, przedstawiając na kilku slajdach jego główne założenia i cele. Dofinansowanie z Funduszu Spójności stanowi 110 mln zł, pozostała cześć pochodzi z pożyczki otrzymanej z WFOŚiGW oraz ze środków własnych Spółki i Gminy. Pierwsze prace w Ciężkowicach mogą rozpocząć się już w czwartym kwartale 2011r. Tak szybki termin realizacji wynika z faktu, iż zgodnie z dyrektywami unijnymi, do 2015 roku blisko 95% mieszkańców Jaworzna musi być podłączonych do kanalizacji. Z tego tytułu dla mieszkańców oprócz stałego i szczelnego odbioru ścieków, dodatkowymi korzyściami będzie poprawa jakości wód podziemnych i powierzchniowych, gleby oraz świeżego powietrza.

Mieszkańcy licznie uczestniczyli w rozmowie, a z sali słychać było konkretne i merytoryczne pytania, głównie związane technicznymi możliwościami podłączenia się do kanalizacji. Poza tym każdy uczestnik spotkania, mógł zapoznać się mapą projektu oraz z indywidualnym przebiegiem swego przyłącza kanalizacyjnego.

Tego typu spotkania będą organizowane w każdej z dzielnic, które objęte są projektem. Już teraz mieszkańcy Góry Piasku, Ciężkowic, Długoszyna, Pieczysk wszelkie zapytania dotyczące projektu i przyłączenia mogą kierować do Jednostki Realizujące Projekt , Ul. Św. Wojciecha 34, tel. (032) 318 60 74 oraz drogą elektroniczną email: jrp@mpwik.jaworzno.pl . Projekt posiada także własna stronę internetowa www.kanalizacja.jaworzno.pl.

UWAGA: Archiwum dyskusji na forum znajdziesz tutaj.

Informacje o

Awatar

Redakcja portalu jaw.pl jest do Państwa dyspozycji. Podejmujemy każdy temat związany z życiem miasta oraz z Państwa problemami.

Brak możliwości komentowania.

Znajdź nas na Facebooku

Hosting zapewnia firma:
ART-COM Sp. z o.o.
Directory powered by Business Directory Plugin