21_sp5

Dodane 21 lutego 2011 Przez W Kategorii Archiwum

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

W Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego konieczne jest przypomnienie słów Ojca języka polskiego jaki Mikołaj Rej z Nagłowic. To on pierwszy świadomie pisał w języku polskim a jego słowa „A niechaj narodowie wżdy postronni znają iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają” winien znać każdy Polak. VI Miejski Konkurs Literacko – Językowy „Polacy nie gęsi” który odbył się dziś w Szkole Podstawowej nr 5 im. Komisji Edukacji Narodowej wpisuje się w to święto.

Z testem który zawierał 23 zadania zmagali się uczniowie z jaworznickich szkół. W przerwie przed nauczycielami i uczestnikami konkursu aktorskie zdolności zaprezentowało Szkolne Koło Rozmaitych Uzależnień Teatralnych „Skrut” prowadzone przez Katarzynę Lesiak i Annę Gil, wokaliści oraz absolwent szkoły, zwycięzca X Miejskiego Przeglądu Humoru, Łukasz Twardowski. Nagrody książkowe oraz dyplomy wręczył wiceprezydent Tadeusz Kaczmarek.

UWAGA: Archiwum dyskusji na forum znajdziesz tutaj.

Informacje o

Awatar

Redakcja portalu jaw.pl jest do Państwa dyspozycji. Podejmujemy każdy temat związany z życiem miasta oraz z Państwa problemami.

Brak możliwości komentowania.

Znajdź nas na Facebooku

Hosting zapewnia firma:
ART-COM Sp. z o.o.
Directory powered by Business Directory Plugin